تبلیغات گوگلی

تبلیغات گوگلی

وقتی شما در جستجوی مطلبی در اینترنت هستید بی شک بدون استفاده از موتورهای جستجو قادر به یافتن مطالب مورد نیاز خود نخواهید بود این یکی از مهمترین دلایلی بود که با عث شد موتورهای جستجو از محبوبیت زیادی در اینترنت برخوردار شوند. در این میان به علت جستجو های سریع و بی نظیر گوگل باعث شد این موتور جستجو به محبوب ترین موتور جستجوی جهان تبدیل شود

حال چگونه تبلیغات گوگلی ارائه می شود؟

اساس کار تبلیغات گوگلی به این صورت می باشد که شما با توجه به نوع فعالیت و خدماتی که دارید ، کلمات کلیدی را انتخاب می کنید و هنگامی که این کلمات کلیدی از طرف کاربران در سایت گوگل جستجو می شوند ، آگهی شما در صفحه اول سایت گوگل ظاهر خواهد شد. تبلیغات شما یا در نوار رنگی می باشد یا در سمت مخالف جستجوی گوگل خواهد بود

وقتی کاربران آگهی شما را می بینند ، شما هزینه ای پرداخت نمی کنید. هنگامی هزینه ای پرداخت می کنید که روی آگهی شما کلیک کنند و وارد سایت شما بشوند. در این موقع است که هزینه ای از اعتبار شما که بایستی در ابتدا باز کنید کم خواهد شد .

مثلا شخصی در جستجوی خرید کتاب می باشد و در گوگل جمله خرید کتاب را جستجو می کند با توجه به تنظیم های انجام شده تبلیغ مورد نظر در قسمت پشتیبان مالی فقط برای افرادی که این جمله را جستجو کنند و در همان صفحه ظاهر خواهد شد و تبلیغ شما منحصرا فقط برای مشتریان شما ظاهر خواهد شد

ابتدا کلمه یا جمله مورد نظر جستجو می شود سپس آگهی شما در صفحه اول گوگل نمایش داده می شود
بعد از چه مدتی آگهی ظاهر می شود؟
بعد از انجام قرارداد گروه فنی مهندسی اهورا وب به شما تعهد می کند در کمترین زمان ممکن و حداکثر ۲۴ ساعت آگهی شما در گوگل قرار دهد. بعد از درج شدن آگهی شما، شعار شرکت گوگل این است که تبلیغات گوگلی در ظرف ۱۵ دقیقه می تواند فعال شود و آگهی شما در گوگل ظاهر شود. اما طبق تجربه ای که ما در این چند سال خصوصا طی ما های گذشته داشتیم، گوگل سخت گیری های بیشتری را روی سایت ها اعمال می کند و ما حتی با ما موردهایی که چند ساعت یا حتی چند روز از فعال شدن آنها گذشته است را مواجه بوده ایم

هزینه تبلیغات گوگلی چقدر است؟
هزینه تبلیغات گوگلی به این صورت است که شما در ابتدا اعتباری باز می کنید و وقتی روی آگهی شما کلیک شود ، هزینه ای از اعتبار شما کم خواهد شد.

قیمت هر کلیک چقدر است؟
برای لغات در گوگل ادوردز نمی توان قیمت ثابتی را تعیین کرد چرا که از نظر گوگل هر لغت یا جمله از ارزش متفاوتی برخوردار است و عوامل گوناگونی در رابطه با قیمت هر کلیک موثر است. این عوامل را می توان به شرح زیر بیان کرد • از جمله فارسی بودن یا انگلیسی بودن آن لغت • بازار رقابتی آن لغت • وب سایت مربوطه آن لغت و ترکیب آن لغت با لغتهای دیگر بستگی دارد • استانداردهای که ار طرف سایت شما باید رعایت شود مثل هاست و دامین مناسب، لود تایم سایت کمترین قیمت تقریبی که می توان گفت ۱ سنت آمریکا به بالا می باشد یعنی شما به ازای هر کلیک این مقدار هزینه خواهید کرد

امکان انتخاب چند لغت وجود دارد؟
محدودیتی برای انتخاب لغات در گوگل وجود ندارد ولی بهتر است که همیشه لغات شما مربوط به آگهی و تجارت شما باشد چرا که شما در این صورت هزینه کمتری خواهید پرداخت و از بازدهی بیشتری از آگهی های خود خواهید گرفت. کلمات کلیدی که شما انتخاب می کنید باید فاکتورهای زیر را رعایت کند —از نظر گوگل، کلمات شناخته شده ای باشند یعنی قبلا توسط کاربران به اندازه کافی جستجو شده باشند –سعی کنید کلمات انتخابی شما خیلی به صورت عام نباشند. یعنی به طور تخصصی تر محصول شما را معرفی کنند .به عنوان مثال اگر شما نوع فعالیتان اعزام دانشجو به کشور مالزی می باشد بهتر است کلمه تحصیل در مالزی به جای کلمه تحصیل معرفی شود –کلمات انتخابی شما حتما در سایت موجود باشند

مقالات تبلیغات گوگلی

 • تبلیغات گوگلی یا گوگل ادوردز
 • تبلیغات گوگلی یک سرمایه گذاری موثر
 • تبلیغات گوگلی تبلیغاتی با هزینه ی کم
 • برتری تبلیغات گوگلی در بازار موتورهای جست‌جو

گالری تبلیغات گوگلی

 • تبلیغات گوگلی گالری
  تبلیغات گوگلی گالری
 • نحوه تبلیغات گوگلی
  تبلیغات گوگلی گالری 1
 • تبلیغات گوگلی گالری 2

فواید تبلیغات گوگلی

افزایش فروش تبلیغ کنندگان در گوگل موجب مداومت در سفارش تبلیغات گوگلی شده است.

در حال حاضر مشتریان شما بیشتر از هر وقت دیگری از اینترنت و جتسجوی در گوگل استفاده می کنند. بر اساس جدید ترین آمار سایت رسمی Internet World State کشور ایران با داشتن حدود ۳۵ میلیون نفر کاربر در میان کشورهای خاورمیانه در رتبه اول تعداد کاربران اینترنتی قرار گرفته است و این خود اهمیت بالای تبلیغات گوگلی را مشخص میکند.

هزینه تبلیغ در گوگل نسبت به دیگر ابزارهای تبلیغاتی (تلویزیون ، رادیو ، بیلبورد ، مجلات ، راهنمای همشهری و…) بسیار کمتر است.به عنوان مثال برای درج یک آگهی کوچک جهت نمایش در یک روز در بخش نیازمندی های روزنامه همشهری شما می بایست ۱۰ هزار تومان پرداخت بفرمایید در صورتی که ممکن است در آن روز از مشتریان شما کسی آگهی را مطالعه نکند. اما در تبلیغات گوگلی شما تا زمانی که بر روی آگهی شما کلیک نشده است پولی پرداخت نمی کنید.

هدفمند بودن تبلیغات گوگلی نسبت به دیگر ابزار های تبلیغاتی بسیار ارزشمند است. شما برای نمایش آگهی خود در گوگل پولی پرداخت نمی کنید بلکه همانطور که در مثال گذشته گفته شد شما زمانی برای آگهی خود در گوگل پول پرداخت می کنید که بر روی آگهی شما کلیک شود.

هنگام نمایش در گوگل ادوردز زمانی کاربران وارد سایت شما می شوند که ۱۰۰% نیازمند به خدمات و یا محصولات شما هستند یعنی بازدید کنندگان سایت شما مشتریان واقعی شما هستند.

با تبلیغ در گوگل می توانید مشتری جهانی داشته باشید چرا که تبلیغات گوگلی می تواند در هر کشوری که مورد نظر شماست نمایش داده شود.

سوالات متداول در رابطه با تبلیغات گوگلی

نحوه محاسبه هزینه هر کلیک در گوگل به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که ما در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌کنیم، در نظر بگیرید شما در زمینه فروش لپ تاپ فعالیت می‌کنید، شما برای تبلیغ خود کلمه کلیدی خرید لپ تاپ را انتخاب کرده‌اید، این کلمه در ابتدا باید در داخل متن تبلیغات گوگلی شما موجود باشد در صورتی که متن شما رابطه ای با کلمه خرید لپ تاپ نداشته باشد شما برای هر کلیک هزینه بیشتری را باید به گوگل پرداخت کنید ، کلمه خرید لپ تاپ باید در صفحه شما شما به عنوان تایتل نیز قرار داشته باشد و در آن صفحه درباره خرید لپ تاپ توضیحاتی را نوشته باشید، اگر بخواهیم ساده تر بگیم یعنی شما باید بهینه سازی داخلی سایت رو رعایت کرده باشید، از دیگر عوامل موثر تایم لودینگ صفحه سایت شما می باشد در صورتی که سایت شما تایم لودینگ بالایی داشته باشید هزینه کلیک بیشتری را باید به گوگل پرداخت کنید.

از دیگر عوامل بسیار مهم در قیمت گذاری هر کلیک CTR می‌باشد، ctr درصد بین کلیک و سرچ کلمه می‌باشد، به طور مثال کلمه خرید لپ تاپ امروز ۱۰۰ بار سرچ شده است و از این بین فقط ۲۰ نفر بر روی تبلیغ گوگلی شما کلیک کرده‌اند و وارد سایت شما شده‌اند ctrb اکانت شما می‌شود ۲۰% ، هر چقدر سی تی آر اکانت شما بالاتر باشد بابت هزینه هر کلیک خود مبلغ کمتری را پرداخت می‌کنید.

این‌ها فقط برخی از عواملی بودند که در هزینه هر کلیک شما تاثیر داشته اند.

مدت زمان فعال شدن تبلیغات در گوگل ۶۰ دقیقه می باشد البته در بعضی مواقع گوگل به علت بررسی سایت شما مدت زمان فعال سازی اکانت شما را بیشتر خواهد کرد ولی در ۹۹% مواقع تبلیغات گوگلی در مدت زمان ۶۰ دقیقه فعال می‌گردد

به کمک سیستم پرداخت هزینه به ازای کلیک (CPC)، از موجودی شارژ تبلیغات گوگل شما تنها زمانی هزینه کسر خواهد شد که کسی بر روی تبلیغ شما کلیک نماید. پس، فقط به ازای نمایش تبلیغات گوگلی شما، هزینه‌ای از شما کسر نخواهد شد.
شما تصمیم می‌گیرید که به چه میزان می‌خواهید در طول یک ماه هزینه کنید، و شما هرگز بیش از آنچه تعیین کرده‌اید، پرداخت نخواهید کرد.
هیچ محدودیتی برای حداقل شارژ اولیه وجود ندارد. اما انتخاب یک میزان مناسب، حیاتی است.
می‌توانید ببینید که تبلیغات گوگل شما دقیقا به چه صورتی کار می‌کنند، و در صورت لزوم، آن را بازسازی نمایید.
گزارشی از نحوه عملکرد تبلیغ تان ببینید. اینکه چه تعداد از مشتریان جدید از طریق تبلیغات گوگل با کسب و کار شما ارتباط برقرار کرده اند؛ اینکه آن‌ها از کجا آمده‌اند و مواردی دیگر.
با استفاده از ابزارهای AdWords، تبلیغ خود را ویرایش کرده و بهبود ببخشید، و تعداد مشتریان بالقوه‌ای را که با کسب و کار شما ارتباط برقرار می‌کنند، افزایش دهید.

PPC مخفف pay per click است. یعنی اینکه به ازای هر بار کلیک مبلغی بعنوان حق الزحمه به شما پرداخت می‌کنند و با کلیک کردن بطور روزمره دارای درآمد می‌شوید.

برخی از فروشگاه‌ها برای افزایش فروش خود، به تبلیغ در سایت‌ها و وبلاگ‌ها می‌پردازند. حالا در سیستم‌های کلیکی، میزان درآمد، بر حسب کلیک‌های بازدید کننده شماست. شما باید در سایت‌هایی که این سرویس را می‌دهند، عضو شوید. البته عضویت در چندین سایت هیچگونه مشکلی ندارد.

گوگل ادوردز در سه جای صفحه ممکن است قرار بگیرند:
با رنگ متفاوت در بالای صفحه
به صورت ستونی در سمت راست صفحه
با رنگ متفاوت در پایین صفحه

بله. این امکان وجود دارد. می توانیم با انجام تنظیمات خاص، تبلیغات شما را در ساعت های مشخص از روز نمایش دهیم یا مثلا در روزهای خاض اصلاً تبلیغات شما نمایش داده نشود.

بله. هر وقت شما تمایل داشته باشید با ارسال درخواست به واحد پشتیبانی یا تماس تلفنی در اسرع وقت تبلیغات گوگلی شما متوقف می شود و با ارسال درخواست دوباره هر زمانی که بخواهید تبلیغات شما دوباره فعال می گردد.

خیر. هیچ هزینه ای کسر نمی شود. فقط در صورتیکه بر روی تبلیغ کلیک کنید هزینه کسر می شود.

سیستم تبلیغات گوگلی یکی از منابع اصلی کسب درآمد توسط کمپانی گوگل می باشد در نتیجه از آن بطور ویژه مراقبت می کند. پاسخ به سوال شما خیر می باشد. گوگل تمامی این کلیک ها را رهگیری می کند و در صورت کسر هزینه آن را به بودجه شما عودت می دهد.