منو اهورا وب

ارتقا رتبه سایت چگونه صورت میگیرد؟

ارتقا رتبه سایت چگونه صورت میگیرد؟

مهم‌ ترین هدف سئو یا بهینه سازی سایت در هر کسب‌ و کار آنلاین افزایش رتبه سایت در گوگل و و بالا بردن رنک سایت در سایر موتوهای جستجو می‌ باشد. خدمات سئو در واقع روش صحیح استراتژی برای ارتقا و بالا بردن رتبه سایت در سرچ موتور های جستجو می‌ باشد و به افزایش عناصر مهم یک سایت در نتایج موتور های جستجو مانند گوگل میپردازد بصورت کلی می‌ توان نتیجه گرفت که اگر بالا آمدن رتبه سایت در گوگل نتیجه‌ بخش باشد در بقیه موتور های جستجو هم رتبه مناسبی آن سایت دریافت می‌ کند. SEO یا به فارسی بهینه سازی وب سایت فرآیند آسانی نیست و نیازمند صبر ، دانش و تجربه می‌ باشد.

ارتقا رتبه سایت در کم ترین زمان ممکن، مساله ایست که اکثر افراد همیشه به دنبال راهکاری برای آن میباشند. فرض کنید که شما یک سایتی را طراحی نموده اید که از نظر همه امکانات مربوط به زیبایی عالیست. حال چه چیزی برای ارتقا رتبه سایت لازم دارید تا کاربران بیشتری آن را ببینند؟ برای اینکه بتوانید رتبه سایت خود را در موتور های جستجو مخصوصا گوگل افزایش دهید، اول از همه باید با اصطلاح سئو آشنا شوید. این اصطلاح، عبارت جدیدی بین متخصصان آن نیست ولی نیاز به تلاش جدی برای بهینه سازی آن دارید.

سئو چیست؟

سئو را در یک جمله میتوان بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو بیان نمود. به عبارت دیگر استفاده از تکنیک هایی که باعث میشود سایت شما در صفحه اول گوگل قرار گیرد را سئو گویند.
امروزه با گسترش شبکه های مجازی و استفاده از اینترنت ، نوع تبلیغات بسیار متحول شده و گوگل تبدیل بفضای مناسبی برای معرفی کسب و کار ها شده است. در اینجا حضور در صفحه اول گوگل و ارتقا سئو سایت اهمیت پیدا میکند که در این مطلب به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

برای جذب مخاطب جدید در سایت و پر بیننده تر شدن آن ، شما باید با بهینه سازی و بهبود سئو سایت خود در صدر نتایج گوگل قرار بگیرید که این امر باعث اعتبار برند شرکت یا سازمان شما میشود. به این ترتیب که مخاطبین با دیدن نام سازمان یا شرکت شما برای دیدن و کسب اطلاعات خود نام شرکت شما را در گوگل سرچ میکنند و همه اطلاعات شرکت شما در گوگل نمایش داده میشود که این امر میتواند مخاطب بسیاری جذب کند .

ارتقا رتبه سایت چگونه صورت میگیرد؟

 

ارتقا رتبه سایت چگونه صورت میگیرد؟ با چه کارهایی؟

-رعایت استاندارد در طراحی سایت

یکی از مهم ترین نکات این است که در طراحی صفحات شما استاندارد مربوط به طراحی رعایت شود و در حقیقت سایت شما از لحاظ زیرساخت و کد های Html دارای مشکل نباشد و از کد های CSS و Html مناسب و استاندارد استفاده گردد. ذکر این نکته ضروری است که عنوانی که برای title سایت انتخاب میشود، کاملا مطابق با حرفه ی شما باشد و برای صفحات از URL با ساختار ساده استفاده شود. نکته مهم دیگر این است که وبسایت باید در همه مرورگر ها بدون هیچ اشکالی نمایش داده شود و در حقیقت سایت شما cross browser باشد.

-وارد کردن مطالب پرمحتوا

اضافه نمودن مطالب جدید و بروز رسانی سایت برای موتور های جستجو قابل توجه میباشد. با استفاده از مطالب با ارزش و جذاب بازدید وب سایت شما افزایش پیدا خواهدکرد. کیفیت پایین مطالب تاثیر منفی در رتبه شما خواهد داشت. مطالب بی کیفیت باعث جریمه شدن سایت شما توسط موتور های جستجو خواهد شد.

برای مثال از مواردی که باعث جریمه شدن می شود، وجود مطالب تکراری در صفحات مختلفی می باشد. نکته مهم این است که مطالب سایت تان باید مطابق میل بازدیدکنندگان شما باشد و نه موتور های جستجو، در حقیقت باید بازدیدکنندگان را با مطالب وب سایت خود درگیر کنید، هرچه بازدیدکنندگان شما زمان بیشتری در سایت شما سپری کنند، ارجعیت بیشتری در موتور های جستجو خواهید داشت.

ارتقا رتبه سایت چگونه صورت میگیرد؟

-گرفتن و دادن لینک به سایت های دیگر

تعداد سایت هایی که از داخل سایتشان به وب سایت شما لینک داده باشد (Back Link) بسیار میتواند در سئو شما اثرگذار باشد. لازم بذکر است در شکلی که سایتی که به شما لینک میدهد از شما رتبه بالا تری داشته باشد، تاثیر بسزایی در سئو سایت شما خواهد گذاشت. اینجا است که کیفیت وب سایتهایی که به شما لینک میدهند اهمیت پیدا خواهدکرد.

شما باید از قرار دادن لینک سایت تان در سایت هایی بی ارزش و حتی کم ارزش خودداری فرمایید. بهترین راه میتواند چک نموئن سایت مربوطه باشد. نکته دیگر اینکه ممکن است برخی از رقبای شما که میخواهند در کار شما خلل ایجاد کنند، لینک سایت شما را در یکی از سایتهای اسپم شده توسط موتور های جستجو قرار دهند که این موضوع باعث کاهش رنکینگ شما خواهد شد.

-ایجاد متاتگ ها

زمانی که یک موتور جستجو صفحه شما را پیدا میکند باید آن را به بانک اطلاعاتی جستجوی خود اضافه نماید البته همراه با اطلاعاتی که در سایت شما است. اکنون موتور های جستجوی زیادی از برچسبهای Meta استفاده میکنند که به شما اجازه خواهد داد که اطلاعات کلی صفحه خود و کلمات کلیدی را داخل آن قرار دهید. استفاده نمودن از متاتگها میتواند برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند. معمولا متاتگها در Header هر صفحه قرار میگیرد.

-معرفی سایت در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی میتواند یک راه موثر برای بهبود رتبه سایت شما باشد. بهر حال زمانی که شرکت شما در شبکه اجتماعی فعالیت میکند باعث خواهد شد که با معرفی سایت خود در صفحات شخصی بطور مستقیم و غیر مستقیم تاثیر بگذارد.

ارتقا رتبه سایت چگونه صورت میگیرد؟

متخصصان اهوراوب مراحل بهینه سازی سایت را جزبجز و به زبان ساده در اختیار شما قرار میدهند تا سایت خود را از نظر سئو ارزیابی کنید و در صورت مواجهه با هر مشکلی ، شما را به بهترین شکل ، راهنمایی کنند.

شما برای طراحی سایت و تبلیغات گوگلی موثر هم میتوانید روی اهوراوب حساب کنید.

برای اطلاعات بیشتر با تماس بگیرید.

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.