اصول سئو

اصول سئو

اصول سئو مجموعه فرآیندهایی است که باعث میشوند سایت شما نزد گوگل رتبه بالاتری پیدا کند و در حقیقت روی وضعیت سایت شما تاثیر مستقیم دارد. SEO مخفف کلمه Search Engine Optimization است و قوانین و اصول آن به طور مستقیم با رتبه بندی سایت شما ارتباط دارد.

طبق قوانین موتورهای جست و جو، تنها راه ورود مخاطب به یک سایت این است که با جست و جوی کلمات مرتبط با موضوع سایت شما به آن دسترسی پیدا کند. برای اینکه دسترسی به سایت شما در اولین جست و جو ها و به عنوان اولین پیشنهادها برای مخاطب باشد، نیاز به سئو دارید. این کار کمی دشوار و زمان بر است، اما مسقیما با ترافیک و بالارفتن بازدید از سایت ارتباط خواهد داشت.

لزوم رعایت اصول سئو چیست ؟

اثر طولانی مدت و پایدار

نکته مهم درباره سئو و بهینه سازی سایت این است که اگر توسط یک تیم حرفه ای و شرکت طراحی وب سایت متخصص در این زمینه انجام گیرد، تاثیر طولانی مدت و پایداری برای کسب و کار شما خواهد داشت.

افزایش سود و درآمدزایی از سایت

با انجام سئو حرفه ای و رعایت تمام اصول سئو، میتوانید برای محصولات و کالاهای معرفی از طریق وب سایت، مشتریان واقعی پیدا کنید و به این ترتیب از سایت درآمدزایی داشته باشید.

افزایش بازدید واقعی از سایت 

با رعایت اصول سئو به مرور زمان اعتبار سایت شما نزد موتورهای جست و جو افزایش می یابد و از این طریق بازدید و ترافیک سایت شما به صورت واقعی و طبیعی زیاد میگردد.

طراحی سایت با قالب قوی و کاربری مناسب کمک زیادی به بهینه سازی و ایندکس شدن سایت نزد موتورهای جست و جو میکند. همچنین کاربران را به سایت شما وفادار خواهد کرد و نرخ بازدید از سایت را بالا میبرد. کاربر پسند بودن سایت یکی از مهمترین نکات در رتبه دهی به سایت از نظر موتورهای جست و جو است.

طبق آمار سهم موتورهای جست و جو از بازدید وب سایت ها و گرفتن ورودی برای سایت خیلی بیشتر از شبکه های اجتماعی و تبلیغات گوگلی است. این مسئله اهمیت سئو سایت را مشخص میکند. پس بر این اساس حضور سایت شما در لینک های اول گوگل برای بقا و موفقیت شما ضروری است و با رعایت اصول سئو سایت مرتبط است.

اصول سئو چیست ؟

اصول سئو - سئو و بهینه سازی سایت - طراحی سایت

نوشتن محتوای طولانی و مفید 

محتوانویسی یکی از فاکتور های مهم در ربته بندی و سئو سایت است. بر اساس اصول سئو نوشتن محتوای بلند و مناسب، قدرت سایت را برای گرفتن رتبه بالاتر نزد موتورهای جست و جو بیشتر میکند.

زیرا دارای کلمات کلیدی بیشتری است و در عین حال اطلاعات و مطالب مفید بیشتری را پیرامون موضوع در اختیار کاربر قرار میدهد. محتوایی شانس کسب رتبه را برای سایت بیشتر میکند که در عین کیفیت مطلب، دارای بیش از 2000 کلمه باشد. دقت کنید تنها طولانی بودن مطالب مهم نیست و جذابیت و تازگی باید در آن حفظ شود.

یکی از مهمترین تاثیرات یک متن بلند در سایت، به شرط جذابیت و مفید بودن، این است که کاربر را مدت زمان بیشتری در سایت نگه میدارد و پارامتر Dwell Time را افزایش میدهد. بیشتر بودن Dwell Time به معنی جذاب بودن متن و محتوا از نظر موتورهای جست و جو است.

به روز رسانی محتوای سایت 

برای رتبه گیری از موتورهای جست و جو، باید به طور زمان بندی شده محتوای جدید در سایت قرار گیرد. همچنین لازم است تا محتوای نوشته شده از پیش را به روزرسانی کنید و مطلبی به آن بیافزایید.

با این کار محتوای جدید یا به روزرسانی شده با تاریخ ویرایش جدید در دسترس کاربر قرار میگیرد و میتواند مخاطبان جدیدی را نیز برای سایت جذب کند. تولید محتوای جذاب و جدید به طور مستمر کار دشواری است اما در قالب اخبار یا مطلب تازه میتواند به خوبی در بالا رفتن ترافیک سایت موثر باشد.

استفاده از کلمات کلیدی مناسب

کلمات کلیدی که برای سایت انتخاب میکنید باید با محتوای آن مرتبط باشند و در عین حال نیاز کاربر را برآورده کنند. کلمه کلیدی مناسب و مرتبط موجب ایندکس شدن سایت شما نزد موتورهای جست و جو میشود و رتبه سایت را ارتقاء میدهد.

توجه داشته باشید که راه رسیدن به سایت شما و افزایش بازدید آن، همین کلمات کلیدی است. پس اگر به درستی انتخاب شود، در نتیجه جست و جوی کاربران بازدید سایت را به راحتی و به مرور افزایش میدهد.

اصول سئو - طراحی سایت
اصول سئو - طراحی سایت شرکتی

عنوان محتوا و تگ های هدر و متادیسکریپشن

محتوای شما باید دارای تگ های هدر و متای توضیحات منحصر به فرد و مناسب باشد. عنوان صفحه در سایت یکی از اصول سئو است که اهمیت و تاثیر زیادی در سئو داخلی دارد. عنوان ضفحه همان چیزی است که در نتایج جست و جو به مخاطب نشان داده میشود.

عنوان برای هر صفحه باید منحصر به فرد باشد، طول آن بیش از 60 کاراکتر نباشد و حتما حاوی کلمات کلیدی باشد. در غیر این صورت مطلب شما شانس کسب رتبه در موتورهای جست و جو را از دست خواهد داد.

تگ هدر یا تیترهای صفحه باید به طور مرتب از H1 تا H6 وجود داشته باشند. تمام این تگ ها باید حاوی کلمه کلیدی باشد. برای بهینه سازی سایت از این اصل نباید غافل شوید.

متادیسکریپشن یک پاراگراف کوتاه است که در نتیبج جست و جو برای کاربر ظاهر میشود. در این قسمت توضیح مختصری از متن ذکر میشود و طول آن باید تا 160 کاراکتر باشد. این قسمت اگر درست و خوب نوشته شود میتواند به آسانی کاربر را به کلیک کردن ترغیب کند. در این قسمت هم بهتر است از کلمات کلیدی سایت استفاده کنید.

نمونه کارهای سئو :

سایت پر بازدید و پر محتوای سایبان برقی متین که در کلمات سایبان برقی ، سایبان بالکن در زمره رده اولی ها و صدر نشین گوگل میباشد. 

سایت یو پی اس سرویس در کلمات اصلی و کلیدی تعمیر یو پی اس ، تعمیر UPS صدر نشین سایت های دیگر در گوگل قرار دارد.

سایت دیگر صدر نشین گوگل ، میکروصنعت که در کلمات اصلی ساخت جرثقیل یدک کش ، ساخت چرخگیر قرار گرفته است.

Section 1

Section 2

Post A Comment