منو اهورا وب

افزایش فروش با تبلیغات گوگلی ارزان

تبلیغات گوگلی ارزان یکی از موثرترین شیوه های جذب کاربر و افزایش ترافیک سایت می باشد که طرفداران زیادی دارد. با این شیوه تبلیغات نه تنها می توان در یک بازه زمانی خاص فروش را افزایش داد، بلکه راهی موثر در معرفی سایت و کسب و کار خود به دیگران می باشد. حال سوال این است که تبلیغات در گوگل ارزان چیست؟ تبلیغات گوگلی چه تفاوتی با سئو دارد؟ چطور تبلیغات در گوگل را انجام دهیم؟ گوگل ادز در کجا نمایش داده میشود؟ برای پاسخ به این سوالات در ادامه با اهورا وب همراه باشید.

 

تبلیغات گوگلی ارزان چیست؟

 

گوگل محبوب ترین موتور جستجو در تمام دنیا می باشد که 93 درصد از جستجوهای اینترنتی در ایران با آن انجام میشود. این آمار در سایر کشورها با اندکی افزایش یا کاهش مواجه می باشد. محبوبیت بسیار زیاد این موتور جستجو در میان کاربران اینترنت باعث شده است تا رقابت سایت ها برای دست یافتن به رتبه های برتر در لیست نتایج جستجو در آن افزایش زیادی داشته باشد.

دست یافتن به رتبه های برتر در نتایج موتورهای جستجو فرآیندی زمان بر می باشد و پیچیدگی های خاص خود را دارد. تبلیغات گوگلی ارزان راهکاری مناسب برای دست یافتن سریع به رتبه های برتر در لیست نتایج موتورهای جستجو می باشد که انجام آن نیاز به پرداخت هزینه دارد.

مطالب پیشنهادی

تعرفه سئو سایت چقدر است؟

سئو بهتر است یا تبلیغات گوگلی؟

تبلیغات در گوگل

روال کار برای تبلیغات در گوگل به این صورت است که ابتدا کلمات کلیدی مورد نظر، مخاطبان (از نظر جنسیت، کشور و منطقه، گروه سنی و غیره) و زمان تبلیغ را شناسایی می کنید. سپس با دسترسی به پنل تبلیغات گوگلی تنظیمات تبلیغ را انجام داده و اصطلاحا کمپین را راه اندازی می کنید. با توجه به محدودیت های موجود و تحریم کاربران ایرانی، ایجاد حساب کاربری در پنل ادز گوگل ممکن نیست و شرکت های واسط مانند اهورا وب را باید برای این منظور انتخاب نمایید. در نهایت هزینه لازم برای تبلیغ را پرداخت نموده و تبلیغات در مکان های مورد نظر نمایش داده میشود.

 

تبلیغات گوگلی چه تفاوتی با سئو دارد؟

 

اگر کمی با کسب و کارهای آنلاین و رقابت های موجود در آنها آشنایی داشته باشید، قطعا نام سئو را شنیده اید. سئو یا افزایش رتبه سایت فرآیندی زمان بر و پرهزینه می باشد که در آن تلاش میشود تا سایت با کلمات کلیدی مورد نظر در جایگاه مطلوبی در لیست نتایج موتورهای جستجو قرار گیرد. قرار گرفتن سایت ها در رتبه های برتر گوگل دوام زیادی دارد و بدون پرداخت هزینه های متوالی می توان در به خوبی کاربران را به سمت وب سایت جذب نمود.

گوگل ادوردز در مقایسه با سئو وب سایت نیاز به زمان کمی برای نمایش سایت در رتبه های ابتدایی صفحه نتایج موتور های جستجو دارد. در این نوع تبلیغات سایت مورد نظر در بازه زمانی تعیین شده در لیست سایت های برتر و به مدت محدود قرار میگیرد. بعد از اتمام دوره کمپین گوگل ادز، تبلیغات حذف می گردند، مگر اینکه مجدد برای آن اقدام نمایید.

 

گوگل ادز بهتر است یا سئو؟

 

با توجه به تفاوت هایی که برای سئو وب سایت و تبلیغات گوگلی ارزان بیان شد، حال سوال این است که کدام یک بهتر است؟ جواب این سوال تا حد زیادی به نوع کسب و کار و میزان رقابت موجود در آن حوزه بستگی دارد. برای کسب و کارهایی که رقابت در آنها بسیار زیاد بوده تازه کار هستند و دست یافتن به رتبه های برتر کار زمان بری می باشد، با تبلیغات در گوگل می توان ترافیک زیادی را به سمت سایت جذب کند.

بدون شک اگر بعد از تبلیغات گوگلی ارزان بتوان محصولات و سرویس های خوبی را برای مخاطبان ارائه داد، آنها نه تنها به مشتریان دائم تبدیل میشوند، بلکه می توانند در جذب سایر مخاطبان به سمت سایت شما نقش داشته باشند. در نتیجه فرصت تبلیغ در گوگل را باید جدی گرفت و آن را به راهی برای بهبود رتبه سایت تبدیل کرد.

یکی از بزرگترین مزایای سئو در برابر تبلیغات گوگلی، ماندگاری و حفظ رتبه سایت برای مدت طولانی و بدون نیاز به پرداخت هزینه دانست. گوگل ادوردز بعد از اتمام کمپین برای کسب و کارها حذف میشود، اما در سئو چنین چیزی وجود نداشته و با تلاش های مداوم می توان سایت را در جایگاه فعلی حفظ کرد یا رتبه آن را افزایش داد.

تبلیغات در گوگل ارزان

تبلیغات گوگلی در کجا نمایش داده میشوند؟

 

تصور اشتباهی که اغلب افراد از تبلیغات گوگلی ارزان دارند این است که این تبلیغات تنها قابلیت نمایش در صفحات نتایج موتور جستجو گوگل را دارند. با توجه به اینکه تنظیمات کمپین را در پنل گوگل ادز به چه صورت انجام می دهید، می توانید جایگاه های مختلفی را برای نمایش تبلیغاتتان انتخاب کنید. پرطرفدارترین مکان ها برای نمایش تبلیغات گوگل عبارتند از:

 

صفحه نتایج موتور جستجو

 

با توجه به اینگکه اغلب افراد از موتورهای جستجو گوگل برای انجام جستجوهای اینترنتی استفاده می کنند، در نتیجه بیشتر کسب و کارها ترجیح می دهند تبلیغاتشان در این صفحه نمایش داده شود. ابتدا و انتهای لیست نتایج جستجو گوگل از جمله مکان ها برای نمایش گوگل ادز می باشند. البته این مساله تنها برای صفحه اول وجود ندارد بلکه برخی از تبلیغات ممکن است در صفحات بعدی نمایش داده شوند.

مطالب پربازدید

تاثیر تبلیغات در کسب و کار

 

تبلیغ در سایت های مختلف

 

سایت های مختلفی وجود دارند که با گوگل همکاری داشته و تبلیغات را به صورت بنری و یا سایر شیوه ها نمایش می دهند. به عنوان مثال در آمازون می توان در زمان مشاهده محصولات مختلف تبلیغات را مشاهده نمود. سایت هایی برای نمایش این نوع تبلیغات انتخاب میشوند که با تبلیغ مربوطه مرتبط باشند و به همین خاطر بازخورد خوبی دارند.

گوگل ادورز

گوگل پلی

 

نمایش تبلیغ در گوگل پلی برای تبلیغات اپلیکیشن ها می باشد. به عنوان مثال زمانی که وارد گوگل پلی میشوید و عبارت خاصی را برای جستجو تایپ می کنید، در لیست نتایج جستجو چند نتیجه ابتدایی ممکن است علامت ads داشته باشند. این تبلیغات از طریق گوگل ادوردز در این مکان قرار گرفته اند.

 

تبلیغات گوگلی در جیمیل

 

از دیگر مکان هایی که برای نمایش تبلیغات گوگلی ارزان می توانید انتخاب کنید، جیمیل می باشد. این تبلیغات در لیست پیام ها و یا همان ایمیل های قرار گرفته در inbox مشاهده می شوند و علامت ads در ابتدای آنها نشان دهنده تبلیغاتی بودن است.

 

تبلیغات ویدئویی گوگلی در یوتیوب

 

یوتیوب محبوب ترین شبکه نمایش ویدئو در تمام دنیا می باشد که متعلق به شرکت گوگل است. با توجه به اینکه ویئو مارکتینگ یکی از مهم ترین راه ها برای برندینگ به شمار می رود، در نتیجه اغلب کسب و کارها تمایل زیادی به فعالیت در یوتیوب دارند. برای بالا بردن شانس و احتمال نمایش ویدو در یوتیوب، می توانید از تبلیغات گوگلی استفاده کنید.

علاوه بر موارد فوق، می توان تبلیغات گوگل را در قسمت shopping سایت گوگل و همچنین گوگل مپ مشاهده نمود. البته این دو مورد برای کاربران ایرانی کاربرد ندارد چون دسترسی به آن اتوسط گوگل بسته شده است.

گوگل ادز ارزان

چطور تبلیغات گوگلی انجام دهیم؟

 

همان طور که قبلا اشاره شد، کاربران ایرانی بخاطر تحریم های موجود به پنل تبلیغات در گوگل دسترسی ندارند. علاوه براین، تبلیغات گوگلی رایگان نبوده و نیاز به پرداخت هزینه مستقیم دارد. بار دیگر تحریم های ایران در این زمینه محدودیت ایجاد می کند. چون کاربران ایرانی امکان دریافت ویزا کارت و سایر کارت های بانکی بین المللی را ندارند. به همین خاطر باید بتوان شرکت های واسط را در این زمینه انتخاب نمود.

اهورا وب به عنوان یکی از شرکت های واسط در زمینه تبلیغات در گوگل می تواند در این زمینه راهنما و همراه شما باشد. تعرفه تبلیغات گوگل ارائه شده در اهورا وب نسبت به سایر رقبا کاملا واقعی و منصفانه بوده و ارزان بودن آنها کاملا به اثبات رسیده است. جهت راه اندازی کمپین های تبلیغات گوگلی و استعلام قیمت تبلیغات در گوگل می توانید از راه های ارتباطی پایین صفحه استفاده نموده و یا بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

One Comment

  • سیمین رضایی

    همیشه واسم سوال بود این گوگل ادز ها چی ن که بالاتر از سایتای معروف تو نتایج گوگل میان و خوب زحمت هزار ساله ی اون سایت ها رو به فنا میدن :))) مرسی از مطلبتون

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.