منو اهورا وب

انتخاب فونت در طراحی سایت

تاثیر انتخاب فونت در طراحی سایت

 

از مهمترین عوامل زیبایی و جذابیت وبسایت ها، فونت استفاده شده در طراحی وبسایت میباشد.
این فونتها که با توجه بنوع طراحی و سلیقه صاحب سایت و حتی موضوع وبسایت انتخاب میشوند، میتوانند تاثیر بسزایی در جذب مخاطب و ماندگاری آن ها در وبسایت داشته باشند.
هر چه فونت با کلیت طراحی سایت سازگارتر باشد و خواناتر باشد طرح را نیز زیبا تر میکند و کاربران را برای خواندن متون سایت ترغیب خواهد کرد.

زیبایی فونت

از مهمترین عوامل زیبایی و جذابیت وبسایت ها، فونت استفاده شده در طراحی سایت میباشد. این فونتها که با توجه بنوع طراحی و سلیقه صاحب سایت و حتی موضوع وب سایت انتخاب میشوند، میتوانند تاثیر بسزایی در جذب مخاطب و ماندگاری آن ها در وبسایت داشته باشند. سعی کنید فونتی که انتخاب میکنید هم زیبا باشد هم خوانا هم اینکه کاربر اذیت نشود سعی کنید از فونتهای سری B استفاده کنید. هر چه فونت با کلیت طراحی سایت سازگارتر باشد و خواناتر باشد طرح را نیز زیبا تر میکند و کاربران را برای خواندن متون سایت ترغیب خواهد کرد.

در زمان انتخاب فونت چه عواملی را باید مد نظر قرار داد؟

_ متنهای شما چه پیغامی را به خواننده میرساند؟

انتخاب فونت، لحن متن را نشان میدهد. درنتیجه آنچه که برای موضوع کاری شما مناسب است را درنظر بگیرید. بعنوان مثال، محتوای سایت میتواند طنز آمیز، تجاری، کودکانه و غیره باشد. پس با توجه به این مطلب، باید فونتی را استفاده کرد که در نگاه اول محتوای سایت را به خواننده معرفی کند.

_ آیا فونت مورد نظر شما براحتی قابل دسترس است؟

برخی از فونتها رایگان بوده و برخی دیگر باید به مبلغ گزافی خریداری شوند.
باید در نظر بگیرید که آیا فونت مورد نظر مناسب بودجه شما میباشد. این عامل خود میتواند نوع فونت انتخابی شما را محدود نماید.

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.