منو اهورا وب

انواع طراحی سایت

انواع طراحی سایت و اطلاعاتی که به شما مربوط است

سایتهای اینترنتی از لحاظ روش طراحی ، به دو دسته طراحی سایت استاتیک و طراحی سایت داینامیک تقسیم میشوند.

طراحی سایت استاتیک بمعنای طراحی سایت به شکلیست که بعد ها اطلاعات سایت ، توسط مدیر هم قابل تغییر نباشد. در واقع ، در اینگونه از وب سایتها ، هرگونه تغییر ، وابسته به شرکت طراح میباشد ، اما در سایتهای داینامیک ، تغییرات توسط مدیر سایت و بدون نیاز به داشتن دانش عمیق فنی انجام پذیر است.

کلا طراحی سایتهای استاتیک ، منسوخ شده و هم اکنون تنها برای سایتهایی استفاده میشود که بعدها اطلاعات آن هیچ تغییری نخواهد کرد ، بعنوان نمونه سایت مربوط به یک فیلم سینمایی ، بعدا نیازی به تغییر اطلاعات نداشته و میتوان به شیوه استاتیک طراحی کرد.

انواع طراحی سایت به بیان ساده تر

استفاده از سایت های استاتیک بدلیل معایب آن محدود شده ، به سایت های تک کاربره که فقط با کد زدن و داشتن فردی که به برنامه نویسی آشنا باشد میتوان محتوای آن را تغییر داد سایت های استاتیک گفته میشود.

سایت های داینامیک در دسته دیگر سایت ها قرار میگیرد این سایت ها در واقع نوع کاربر پسندی هستند که با استفاده از پنل کاربری بوسیله یک یا چند کاربر که به پنل دسترسی دارند مدیریت میشود و میتوانند به آن صفحه یا مطلب اضافه نمود.

در سایت های تک مدیره سایت را کاربر میتواند ببیند و تعاملی با مدیر ندارد به این گونه سایت ها ،سایت های خبری میگویند.

سایت های چندمدیره داینامیک برای تعامل بیشتر با کاربر ایجاد میشود سایت های فروشگاهی  شخصی ، سایت های شرکتی و … از دیگرانواع طراحی سایت میباشد که در سطوح پایینتر مدیریتی بوده و میتوانند از سایت خرید کنند و یا در سایت نظراتشان بگذارند. مدیران این گونه سایت ها با داشتن دانش فنی کم میتوانند سایتشان را مدیریت کنند.

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.