منو اهورا وب

اهمیت سئو کردن سایت

اهمیت سئو کردن سایت

اهمیت سئو کردن سایت این روز ها در زمینه ی بازاریابی دیجیتال نقش پر رنگی پیدا کرده است و صد در صد از شرکت طراحی سایت شنیده اید که میگویند : اگر میخواهید سایتتان را همه ی مردم ببینند باید سئو را انجام بدهید.

تا حالا فکر کردید که چرا انقدر سئو مهم است و باعث می شود که سایتتان همیشه در خط های اول موتورهای جستجو نشان داده شوند؟ امروز میخواهیم راجع به همین موضوع برای شما صحبت کنیم تا درک بهتری از سئو یا بهینه سازی سایت داشته باشید.

چرا بهینه سازی یا سئو سایت مهم است؟

یکی از دلایل بسیار مهم که میتوانیم برای سئو سایت ذکر کنیم این است که طراحی سایت ، تولید محتوا و .. با درک کاربران و الگوریتم های موتورهای جستجوگر سازگاری پیدا می کند.

موتورهای جستجوگری مثل گوگل به رضایت کاربران از سایت شما اهمیت بسیار زیادی می دهند ولی این را هم نباید فراموش کنیم که گوگل یا هر موتور جستجوگر دیگر انسان نیستند و پیچیدگی های مختص به خودشان را دارند.

بنابراین نمی توانند همانند انسان درک ، تجزیه و تحلیل داشته باشند ، به همین دلیل است که سئو سایت اهمیت ویژه ای برای تمام موتورهای جستجوگر دارد تا بتوانند محتوا یا مقاله ای که تولید کرده اید را درک کنند و به سایتتان رتبه بدهند تا مخاطبان و افراد بیشتری شما را بشناسند و از سایتتان دیدن نمایند.

هرچقدر صفحات سایت شما و مقالاتی که داخل سایت قرار میدهید از سئو قوی برخوردار باشد صد در صد هر موتور جستجوگری درک خوبی از مطالب سایت شما خواهد داشت و میتواند آن را برای کاربران بیشتری به نمایش بگذارد.

مطالب پیشنهادی :

نکاتی در مورد سئو سایت

طراحی سایت مطابق با اصول سئو

موارد اهمیت سئو کردن سایت :

? اغلب کاربران برای پیدا کردن مطلبی که نیاز دارند معمولاً سایتهایی که در خط اول تا پنجم هستند کلیک می کنند و کمتر کسی پیدا می شود که به صفحات دو و سه هم برای پیدا کردن محصول یا مطلب مورد نظرش مراجعه کند ، ولی بعضی از افراد برای اینکه اطلاعات بیشتری هم بدست بیاورند معمولا به سایت هایی که در صفحه ی اول هستند اکتفا نمی کنند.

بنابراین سئو سایت در این زمینه به شما کمک می کند که بتوانید در این پنج خط نمایش داشته باشید و بتوانید محصولات خود را به فروش برسانید و بازدیدکنندگان بیشتری داشته باشید.

هرچقدر ترافیک و میزان مخاطبانی که در شبانه روز به سایت شما مراجعه می کنند زیاد باشد صد در صد سایت شما سریعتر رتبه ی بهتری خواهد گرفت.

? سئو سایت فقط برای سازگاری با موتورهای جستجوگر نیست. همچنین برای تجربه ی بهتر کاربران و کاربرد بیشتر سایت می شود. یعنی کاربران از اینکه به سایت شما مراجعه کرده اند پشیمان نمی شوند و به صورت دائمی مخاطبان سایت شما خواهند شد.

اهمیت سئو کردن سایت - اهوراوب
سئو سایت یک سرمایه گذاری دراز مدت است!

چرا میگوییم سئو سایت برای شما می تواند یک سرمایه گذاری دراز مدت باشد؟ دلیلش این است که تا زمانی که کسب و کار شما ادامه داشته باشد سئو سایت و طراحی سایت که انجام داده اید هم ادامه دارد. هیچوقت نه از بین میرود نه اینکه خراب می شود. به طور خلاصه تاریخ انقضاء ندارد.

مثلاً برای جایگزین سئو می توانید از سایت خود را در سایت های معروف تبلیغ کنید ولی به نظرتان تا کِی می توانید این کار را انجام دهید ؟ درست گفتید ، تا زمانی که برای شما تعیین کرده اند و برایش پول پرداخت کرده اید تبلیغات کسب و کار شما انجام می شود ولی بعد از آن دیگر تبلیغات کسب و کارتان انجام نخواهد مگر اینکه دوباره هزینه ی بسیار زیادی پرداخت کنید.

ولی سئو یک سرمایه گذاری دراز مدت است و اثر آن بعد از مدت های طولانی باقی میماند و اگر هم از کارتان دست بکشید بازهم سایتتان در خطوط اول باقی میماند.

پیشنهاد مطالعه : 

سوالات متداول درباره ی سئو

مهمترین ترندهای سئو در سال 2020

با سئو کردن سایت از رقبا جلو بزنید!

اگر کلمه سئو و بهینه سازی سایت تازه به گوشتان رسیده ، مطمئن باشید که رقبایتان از این ویژگی باخبر هستند و صد در صد کار بروی سئو سایتشان را هم آغاز کرده اند.

بازار سئو این روز های خیلی داغ است و بیشتر سایت هایی که از این ویژگی مطلع هستند در این زمینه فعالیت های بسیار زیادی می کنند و مطمئناً سایت آنها چند ماه یا حتی چند هفته ای در صفحه ی اول گوگل بین خطوط یک تا ده جایگاه خودش را پیدا می کند.

اگر میخواهید رقبایتان از میدان کسب و کار دور کنید بهتر است از همین الان شروع به سئو کردن سایت بکنید و دست به کار شوید ، چراکه هرچقدر دیرتر شروع کنید صد در صد رقابت بین شما و رقبا شدید تر و به مراتب دشوار تر هم می شود.

در نتیجه همین الان برای انجام سئو سایت اقدام کنید تا رقبا از شما جلو نزدند و راحت تر بتوانید رتبه ی سایتتان را بالا ببرید ، درست است که طراحی سایت مهم است ولی سئو از آن به مراتب مهمتر است. پس این قضیه را جدی بگیرید تا موفقیت بزرگی مثل سایت های قدرتمند دیگر ، بدست آورید.

اهمیت سئو کردن سایت - شرکت اهورا وب

برای سئو کردن سایتتان آماده اید ؟

در نهایت میتوان این نتیجه را گرفت که بدون سئو کردن سایت نمیتوان به رتبه های اول گوگل دست یافت. اگر هم موتورهای جستجوگری مثل گوگل نتوانند به اطلاعات سایت شما دسترسی پیدا کنند و آن ها بررسی کنند ، مطمئناً هیچ کاربری نمی تواند محتویات سایت شما را به راحتی پیدا کند یا اینکه از محصولات شما دیدن کند.

برای اینکه سئو سایت را از پایه محکم و قدرتمند انجام دهید می توانید با بهترین شرکت طراحی سایت و سئو در ارتباط باشید.

شرکت اهورا وب با تجربه و سابقه ی طولانی که دارد میتواند به راحتی سئو سایت شما را از همان اول پر قدرت و با الگوریتم جدید گوگل انجام دهد ، برای اینکه بهترین رتبه را در گوگل کسب کنید با ما تماس بگیرید.

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.