اهمیت ظاهر سایت در طراحی سایت

اهمیت ظاهر سایت در طراحی سایت
ویژوال یا طراحی سایت در سایت اهمیت زیادی دارد و به عنوان یکی از قوانین ناگفته در ساخت صفحات سایت است. این مقاله نکات مفیدی را در زمینه حفظ ثبات و تعادل عناصر بصری در طراحی رابط کاربری به شما آموزش می دهد.
وب سایت های جذاب و موفق با استفاده از طراحی رابط کاربری (UI) یک روش آسان را برای تعامل با کاربران در پیش می گیرند. در واقع طراحی رابط کاربری با هدف نزدیک شدن سایت با نیازهای کاربران انجام می شود. به عبارت ساده تر، طراحی رابط کاربری به کاربران کمک می کند تا کارآمدترین روش را طراحی ارائه مطالبشان در پیش بگیرند.
بی شک انتقال احساس در طراحی سایت اهمیت زیادی دارد. با این حال چگونگی طراحی رابط کاربری نقش زیادی در موفقیت صفحات وب خواهد داشت. عوامل مختلفی در طراحی UI نقش دارند که یکی از مهمترین آنها، حفظ یکنواختی بصری در چگونگی طراحی عناصر UI می باشد. دلیلش این است که فقدان انسجام در طراحی رابط کاربری می تواند موجب هرج و مرج در سایت و گیج شدن ذهن مخاطب شود. از سوی دیگر حفظ یکنواختی بصری در سایت می تواند به کاربران کمک کند تا با سایت شما بهتر ارتباط برقرار کنند.

مزایای داشتن طراحی رابط کاربری سازگار در سایت
1- افزایش قابلیت استفاده
زمانی که در طراحی سایت از طراحی UI استفاده می شود، ترافیک بیشتری به سمت سایت روانه می شود. دلیل این امر تنظیم و سازمان دهی شیوه انتشار محتوا در سایت است، در نتیجه قابلیت استفاده از سایت نیز بیشتر می شود.

2- حذف ارتباطات بی عیب و نقص
طراحی UI باعث می شود تا کاربران با سهولت و سرعت بیشتری به صفحات و محتواهای سایت دسترسی پیدا کنند. البته برای این کار در طراحی سایت باید محتواها اولویت بندی شوند تا به یک شیوه خاص برای کاربران نمایش داده شود. یکنواختی بصری بین عناصر طراحی در صفحات وب می تواند در برجسته کردن بخش هایی از داده های وب سایت به شما کمک کند.

Post A Comment