منو اهورا وب

باید و نباید های طراحی سایت

بایدها و نبایدهای طراحی سایت

باید و نبایدهای طراحی سایت را بشناسید تا بتوانید مشتریان را به راحتی به سمتی که مدنظر خود دارید هدایت کنید. طراحی سایت یک موضوع کاملا پیچیده می باشد و دیگر نمی توان این کار را یک امر ساده دانست و طراحی سایت خود دست هر کسی قرار داد. در گذشته به دلیل رقابت های کم در فضای اینترنت افراد خیلی به فکر تولید محتوای برای سایت خود نبودنند اما پیشرفت روز به روز اینترنت و دسترسی افراد به اینترنت طراحی سایت یک کار تخصصی شد و تولید محتوا برای هر وب سایتی امری ضروری در نظر گرفته شد.

امروزه شما هرچقدر بتوانید یک وب سایت قابل درک و فهم برای مخاطبان خود طراحی کنید می توانید برنده باشید. برای آن که بتوانید به راحتی از وب سایت خود کسب درآمد کنید باید و نبایدهای طراحی سایت را باید رعایت کنید تا بتوانید به عنوان بهترین برند شناخته شوید. فرقی نمی کند شما چه شغلی دارید زیرا امروزه کاربران به دنبال هر نیاز خود در اینترنت جستجو می کنند شما هم می توانید با فعالیت در اینترنت با مخاطبان خاص خود آشنا شوید. برای اطلاعات بیشتر درباره ی طراحی سایت با ما همراه باشید.

باید و نبایدهای طراحی سایت - اهوراوب - طراحی سایت

باید بدون در نظر گرفتن دستگاه طراحی سایت را انجام دهید

با شناخت باید و نبایدهای طراحی سایت می توانید یک سایت هدفمند داشته باشید. کاربران برای دسترسی به اینترنت و همچنین وب سایت شما از هر دستگاهی استفاده می کنند. شما باید بدون در نظر گرفتن آن که آنان با کامپیوتر، لب تاپ، تبلت، موبایل و… به وب سایت شما مراجعه می کنند طراحی سایت را انجام دهید. وب سایت شما باید در تمام این دستگاه ها به درستی نمایش داده شود تا کاربران به راحتی بتوانند به امکانات سایت شما دسترسی داشته باشند. کاربر باید در موبایل خود همان چیزی را مشاهده کند که در کامپیوتر مشاهده می کند. نکته ی مهم قابل خوانا بودن و راحت کلیک کردن بر روی دکمه ها می باشد.

مطالب پیشنهادی:

آیا تبلیغات گوگلی تاثیرگذار است؟

نکات مهم در طراحی سایت

باید طراحی سایت را قابل درک و با ساختار مشخص انجام دهید

به این نکته در زمان طراحی سایت توجه داشته باشید که باید وب سایتی را برای کاربران طراحی کنید که ساختار مشخصی داشته باشید و کاربر در زمان ورود به سایت شما به راحتی به مطب موردنظرش دسترسی داشته باشد. زمانی که وب سایت شما قابل درک برای کاربر نباشد قطعا کاربر وب سایت شما را ترک خواهد کرد و دیگر به سایت شما برنخواهد گشت این به ضرر شما می باشد. اگر شما از ساختار ساده تری در زمان طراحی سایت استفاده کنید کاربر با بالا و پایین کردن اسکرول ماوس می تواند مطلب موردنظر خود را به راحتی پیدا کند. باید و نبایدهای طراحی سایت را رعایت کنید تا بتوانید بیشترین درآمد را از وب سایت خود داشته باشید.

باید و نبایدهای طراحی سایت - طراحی سایت

باید جملاتی که دارای لینک هستند در زمان طراحی سایت مشخص کنید

به این نکته توجه داشته باشید اگر شما می خواهید در وب سایت خود لینک قرار دهید باید شکل و رنگ آن از دیگر قسمت ها جدا کنید تا کاربر به راحتی بتواند تشخیص دهید این لینک می باشد. شما هم در زمان طراحی سایت در محتوای خود کلمه ای را صفحه های دیگر لینک می دهید باید رنگ آن کلمه از سایر کلمات تفاوت داشته باشد تا کاربر بداند با کلیک بر روی آن به صفحه ی دیگری منتقل خواهد شد. شما می توانید این امکان را قرار دهید که اگر ماوس بر روی کلمه ی لینک داده رفت رنگ کلمه تغییر پیدا کند. باید و نبایدهای طراحی سایت بسیار مهم می باشند زیرا شما با حل اشکالات سایت خود می توانید بیشترین بازدید برای وب سایت خود داشته باشید.

باید و نبایدهای طراحی سایت - اهوراوب

به نبایدها در زمان طراحی سایت توجه ویژه ای داشته باشید

با باید ها و نبایدهای طراحی سایت آشنا شوید تا بتوانید بهترین سایت را برای کسب و کار خود داشته باشید. به نبایدهای زیر در زمان طراحی سایت توجه داشته باشید.

1- کاربران صبر نمی کنند: اگر فکر می کنید که کاربران وقت و حوصله کافی را دارند که سایت شما بارگذاری شود باید بگوییم که کاربران صبر نخواهند کرد و اگر سرعت بارگذاری سایت شما پایین باشد از سایت بیرون خواهند رفت و دیگر برنخواهند گشت. در زمان طراحی سایت به نکته توجه داشته باشید.

2-  باز شدن لینک ها در تب جدید: کاربری قصد دارد که بر روی لینک موجود بر روی وب سایت شما کلیک کنند اما به این فکر می کند با کلیک بر روی لینک صفحه فعلی را از دست خواهد داد برای این کار این امکان را قرار دهید که لینک های موجود در صفحه های شما در تب جدیدی برای کاربران باز شود. شما با رعایت باید و نبایدهای طراحی سایت می توانید نظرکاربران را جلب کنید.

3- استفاده از تبلیغات زیاد: استفاده از تبلیغات زیاد می تواند بر روی خوانایی مطالب سایت شما تاثیرگذار شود. تبلیغات زیاد باعث عصبانیت زیاد کاربر می شود. زیرا نمی تواند تمرکز لازم برای خواندن مطالب را داشته باشد. در زمان طراحی سایت از تبلیغات به اندازه ی مناسبش استفاده کنید.

4- اجرای خودکار ویدئو و صدا: در گذشته کاربر وقتی وارد سایت می شد ویدئو و صدای موجود در صفحه به طور خودکار شروع می شد. اما امروزه این امر موجب عصبایت کاربر می شود و کاربر برای آن که از شر آن راحت شود وب سایت شما را ترک خواهد کرد. این قابلیت را برای کاربر ایجاد کنید در صورت نیازش بر روی ویدئو و صدای موردنظرش کلیک کند.

در همین رابطه بخوانید:

طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت و توسعه آن

طراحی سایت کاربر پسند را به اهوراوب بسپارید

اگر به دنبال این هستید که یک وب سایت داشته باشید که مورد پسند کاربر باشد می توانید با شرکت تبلیغاتی اهوراوب در تماس باشید. ما برای شما سایتی طراحی خواهیم کرد که در آن باید و نبایدهای طراحی سایت رعایت شده باشد. شرکت ما در زمینه ی طراحی سایت، سئو، تبلیغات گوگلی و… به شما خدمات ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر از قیمت طراحی سایت و سفارش طراحی سایت با ما در تماس باشید.

3 Comments

 • sobhan

  خیلی خوب میشه هر کسی که طراحی سایت انجام میده این نکات رو رعایت کنه

 • نرگس

  مطلب کاملی درباره ی طراحی سایت بود ممنون

  • فرحزادی

   سلام ، ممنون از نظر و انرژی مثبتتون. ?

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.