منو اهورا وب

تاثیر نرخ کلیک بر سئوی سایت

تاثیر نرخ کلیک بر سئو سایت

تابحال به تاثیر نرخ کلیک بر سئوی سایت توجه کرده اید؟

نرخ کلیک یا CTR به معنی نسبت تعداد کلیک کاربران، به تعداد دفعات نمایش سایت در جست و جوی گوگل است. بالا بودن نرخ کلیک نشان میدهد که چقدر نتایج نشان داده شده برای کاربران مفید بوده است. به عبارتی نرخ کلیک نشان میدهد به نسبت کل میزان نمایش سایت شما در جست و جوی گوگل چند نفر روی سایت شما کلیک کرده اند.

مطالعه این مطلب را ازدست ندهید : سئو و طراحی سایت تبلیغاتی

محاسبه نرخ کلیک چگونه است؟

نرخ کلیک عددی است که در نتیجه محاسبه دفعاتی که کاربران در نتیجه جست و جوی گوگل وارد سایت شما شده اند را به کل تعداد نمایش سایت شما در نتایج جست و جو نشان میدهد. تاثیر نرخ کلیک بر سئوی سایت، یعنی به ازای چندبار جست و جوی کاربران،آنها به سایت شما وارد شده اند. اهمیت نرخ کلیک از این جهت است که نشان میدهد چقدر شما در سئو سایت خود موفق بوده اید. چه میزان توانسته اید مخاطبان و کاربران گوگل را به سایت خود جذب کنید و محتوای مطلوب را برایشان ارائه دهید.

باید به این نکته توجه کنید که صرفا بودن سایت شما در نتایج گوگل مهم نیست. بلکه باید به سئو سایت هم اهمیت بدهید. مثل اینکه شما یک مغازه داشته باشید ولی نتوانید مشتری جذب کنید. پس بهتر است تنها بر  بالارفتن رتبه سایت در گوگل تمرکز نکنید. باید همزمان به فکر کار بر روی کلمات کلیدی پر مخاطب و مرتبت با موضوع سایت خود نیز انرژی  بگذارید. باید هرکدام از صفحات سایت شما کلمه کلیدی منحصر به فرد خود را داشته باشند. این شیوه تمرکز بر سئو سایت، نرخ کلیک و امکان دیده شدن شما را افزایش میدهد.

تاثیر نرخ کلیک بر سئوی سایت اهوراوب سئو وب سایت

اهمیت حضور شما در نتایج جست و جوی گوگل برای چیست؟

حضور شما در نتیجه جست و جوی گوگل را Impression می نامند. وقتی کاربر یک کلمه کلیدی را در گوگل جست و جو میکند برای تمام نتایج جست و جو موجود در صفحه اول گوگل یک Impression ثبت میگردد. حتی اگر سایت شما در نتیجه جست و جوی یک عکس یا نقشه در صفحه اول ظاهر شوید یک Impression برای شما لحاظ میشود. Impression یکی از معیارهای مهم برای سئو سایت به شمار میرود.

اهمیت Impression از این جهت است که ارزش کلمه کلیدی را در نتیجه جست و جوی سایت و حضور کاربران در صفحات سایت شما را نشان میدهد. هرچه تعداد Impression کلمه بیشتر باشد؛ بیشتر ارزش دارد که روی بهینه سازی آن زمان بگذارید. اگر سایت شما در صفحه اول گوگل نباشد؛ Impression برای شما لحاظ نمیشود. پس بهتر است روی بالارفتن رتبه در گوگل و سئو کلمات کلیدی همزمان تمرکز کنید.

مطالعه این مطلب را از دست ندهید :سئو سایت تخصصی

تاثیر نرخ کلیک بر سئوی سایت اهوراوب طراحی سایت

تاثیر نرخ کلیک بر سئوی سایت چگونه است؟

نباید تاثیر نرخ کلیک بر سئوی سایت را دست کم بگیرید. نرخ کلیک میزان کلیک بر روی لینک سایت شما در نتیجه جست و جوی گوگل را تخمین میزند. اگر تنها به میزان بازدید سایت خود اهمیت دهید نرخ کلیک کمک زیادی به شما نمیکند. زیرا میزان ماندن کاربران در سایت را نشان نمیدهد. این برای سایت های فروشگاهی خیلی مهم و مورد توجه است.

محبوبیت برند شما برای کاربران روی سئو سایت موثر است. زیرا سایت های کاربر پسند هستند که در صفحه اول گوگل قرار میگیرند. نرخ کلیک محبوبیت شما را درمیان کاربران نشان میدهد. رتبه سایت شما در گوگل به کیفیت محتوا و  کلمه کلیدی جست و جو شده توسط کاربر مرتبط است. یعنی باید به کلمه کلیدی و محتوا و ارتباط این دو نیز حتما توجه کرد.

افزایش نرخ کلیک، افزایش بازدید از سایت را به همراه دارد. افزایش بازدید از سایت سود شما را از تبلیغات گوگلی و فروش در سایت افزایش میدهد. سایت های موفق و سایت هایی که کلیک بیشتری دریافت میکنند واقعا محتوای باکیفیتی در اختیار کاربران قرار میدهند.

تاثیر نرخ کلیک بر سئوی سایت اهوراوب

لزوم توجه به تاثیر نرخ کلیک بر سئوی سایت

اهمیت سئو سایت زمانی نشان داده میشود که بخواهیم رتبه سایت را نزد گوگل بالا ببریم. پس باید به استراتژی های سئو به عنوان مهمترین اقدام در بالارفتن رتبه سایت توجه کرد. همانطور که پیش از این گفته شد باید به کلمات کلیدی به عنوان یکی از مهمترین تکنیک های سئو اهمیت داد. پس بهتر است کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود را بشناسیم و میزان جست وجوی آنها را تخمین بزنیم.

بسیاری از سایت ها در انتخاب کلمات کلیدی به دنبال کلمه ای هستند که بیشترین سرچ را دارد. اما این اشتباه ساده ممکن است شما را از هدفتان دور کند. در انتخاب کلمات کلیدی هیچ گاه نباید به دنبال پررقابت ترین کلمه بود. این راه را برای شما دشوار میکند. بهتر است با توجه به فعالیتی که میکنید کلمه مناسب را انتخاب کنید. توجه به کلمات کلیدی میزان موفقیت شما در رقابت را مشخص میکند.

مطالعه این مطلب را ازدست ندهید : چرا تبلیغات گوگلی مناسب است ؟

سئو سایت حرفه ای را به ما بسپارید!

سئو سایت و جایگاه سایت شما در گوگل بازگشت سود شما را تضمین مکیند. اگر به دنبال نتیجه مطلوب از سرمایه گذاری برای سایت خود هستید بهتر است با حرفه ای ها همکاری کنید. تیم اهوراوب از طراحی سایت تا سئوی محتوا در کنار شماست.

طراحی سایت با رعایت اصول سئو و قالبی مناسب برای کاربران میتواند موفقیت شما را در کسب و کارتان تضمین کند. تیم ما در طراحی سایت ، تبلیغات گوگلی و تولید محتوا در کنار شما خواهد بود. برای داشتن یک سایت مناسب با حرفه و شغل خود با اهوراوب در تماس باشید.

One Comment

  • sana

    سئو خیلی میتونه برای یه سایت مفید باشه البته اگه درست پیاده سازی بشه

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.