منو اهورا وب

تبلیغات گوگلی و بازاریابی محتوا

بازاریابی و تولید محتوا

تبلیغات گوگلی و بازاریابی محتوا امروزه در حوزه بازارابی دیجیتال بسیار مورد توجه است. بازاریابی محتوا یا (Content marketing) در واقع نوعی از بازاریابی است که به فرایند تولید و به اشتراک گذاری محتوای سایت کمک میکند. بازاریابی محتوا  باعث حفظ مشتریان قبلی و بدست آوردن مشتریان جدید می‌شود. تولید محتوا و اطلاعات می‌تواند به اشکال مختلفی چون اخبار تحلیلی، ویدیو، کتاب الکترونیکی، اینفوگرافی، مطالعه موردی، راهنما و دستور العمل‌ها، سوالات و پاسخ، مقالات و تصاویر و… تولید و منتشر گردد.
تا به امروز دیدگاه ها و نظرات مختلفی ، درباره تبلیغات گوگلی و بازاریابی محتوا بیان شده است. اگر بخواهیم  پی دلیل آن باشیم به این جواب خواهیم رسید که هر کس استراتژی مربوط به خودش را با استفاده از تجربیات قبلی دارد !

همانند فرماندهان جنگ هیچ وقت با استراتژی کپی یا مشترک جنگ نمیکنند ! آنها استراتژی مربوط به خودشان را دارند. در استراتژی محتوا نیز همینگونه است . اینکه بهترین استراتژی تبلیغات گوگلی و بازاریابی محتوا برای کسب و کار y ممکن است بدترین استراتژی برای کسب و کار x باشد. که در این مقاله قصد داریم تا به بررسی آن بپردازیم .

اما به طور کل استراتژی محتوا به قانون هایی گفته میشود که محتوای تولید شده را ملزم به رعایت آن میکند. این قانون ها شامل تجربه ، شناخت ، بررسی و آموخته های یک استراتژیست محتواست.

تاثیر بازاریابی محتوا چه تفاوتی با تبلیغات دارد؟

 بازاریابی محتوا دو تفاوت عمده نسبت به تبلیغات دارد. اول اینکه محتوا را در رسانه‌های تحت مالکیت خود پخش خواهد نمود. چنانچه این محتوا در رسانه‌ای که خریداری شده پخش شود به آن تبلیغات گفته می‌شود. دوم اینکه استراتژی بازاریابی محتوا بیشتر جذب کننده است تا تهاجمی، محتوا هرگز مزاحمت ایجاد نمی‌کند بلکه باعث جذب افراد می‌گردد. همچنین بازاریابی محتوا رابطه علت و معلولی ندارد و همچنین اندازه‌گیری نتایج معمولاً کار دشواری است. بازاریابی محتوا یکی از ابزارهای متنوعی است که به وسیله آن می‌توان پیام را به مشتری ارسال کرد و آنها را برای خرید متقاعد نمود. تفاوت دیگر بازاریابی محتوا زمان بر بودن و پر هزینه بودن آن نسبت به تبلیغات می‌باشد.

مطالعه این مقاله پیشنهاد میشود : سئو مناسب پیشرفت در دنیای اینترنت

بازاریابی محتوا و تبلیغات گوگلی اهورا وب

تبلیغات گوگلی 

انسان امروز، تحت هجوم گسترده تبلیغات قرار گرفته است. اگر زمانی تبلیغات می‌توانست (هرچند برای کوتاه‌مدت) مزیتی رقابتی بوده و موجب ایجاد یا افزایش سهم بازار شده و فروش را گسترش دهد. اما امروز برای بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها، صرفاً عامل «همپایی رقابتی» است. 

وقتی چند تولیدکننده بزرگ محصولات یا خدمات مشابه، همگی تبلیغ می‌کنند، تبلیغ کردن مشتری جدیدی نخواهد آورد. اگرچه ممکن است تبلیغ نکردن، مشتری‌های فعلی را از دست ما بگیرد. با فرض پذیرش هجوم تبلیغاتی و اینکه با حفظ استراتژی‌های قدیمی تبلیغاتی، هزینه تبلیغات در مقایسه با نتایج آن، افزایش می‌یابد. بنابراین در بلند مدت هزینه‌های بازاریابی محتوا به مراتب کمتر از هزینه‌های تبلیغات خواهد داشت. یکی از کم هزینه ترین و جوابگو ترین راه های تبلیغات، تبلیغات گوگلی یا گوگل ادوردز میباشد .

مطالعه این مقاله پیشنهاد میشود : طراحی سایت باید با هدف انجام گیرد

بازاریابی محتوا و تبلیغات گوگلی - اهورا وب

بازاریابی محتوا یا تبلیغات در گوگل

مهمترین هدف از فروش کسب سود است. سود بیشتر در گرو فروش بیشتر است و فروش بیشتر با افزایش مشتری امکان دارد. پس نباید تاثیر تبلیغات را در جذب مشتری نادیده گرفت. اما محتوای تبلیغ هم باید مورد توجه باشد. پس به سادگی میتوان نتیجه گرفت محتوا و تبلیغ باید همسو باشند تا فروش پرسود باشد.

در دنیای دیجیتال باید استراتژی تبلیغات را هم جهت با تکنیک های بازاریابی محتوا پیش ببریم. برخی افراد بر این باورند که افزایش رنک سایت تنها با محتوا و تمرکز بر سئوی محتوا امکان پذیر است. اما این فکر خطاست!

حتی اگر در گوگل رتبه خوبی داشته باشید بازهم میتوانید از تبلیغات گوگلی بهره ببرید. بهتر است با تبلیغات خود را در معرض دید مشتریان بیشتری قرار دهید. در این شرایط امکان سنج عملکرد خود را در کمپین تبلیغاتی گوگل دارید. تبلیغات خیلی راحت تر از هر راهکار دیگری سود شما را افزایش میدهند.

به این مطلب توجه کنید که گوگل ادوردز و سئو رقیب یکدیگر نیستند. این دو ابزارهای قدرتمندی برای افزایش ترافیک سایت هستند . اگر در کنار هم رای هردو سرمایه گذاری کنید خواهید دید که در جهت بهبود عملکرد سایت شما عمل میکنند.

مطالعه این مقاله پیشنهاد میشود : سئو یک عمل هدفمند است

بازاریابی محتوا - تبلیغات گوگلی اهورا وب

بازاریابی محتوا موثرتر است یا تبلیغات گوگلی؟

در سالهای اخیر و افزایش کاربران دنیای دیجیتال داشتن یک سایت برای شناخته شدن لازم است. اما داشتن سایت بدون تمرکز بر محتوا سودی ندارد. تولید محتوا در کنار استفاده از ابزارهای بازاریابی دیجیتال همچون تبلیغات گوگلی میتواند جایگاه سایت شما را افزایش دهد. ما در اهوراوب مشاور و همراه شما در زمینه طراحی سایت، سئوی محتوا و تبلیغات گوگلی خواهیم بود.

میتوانید از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید. تیم اهوراوب به شما کمک میکند تا یک سایت مناسب با زمینه فعالیت خود و فاکتورهای موثر و کارآمد آن داشته باشید.

Post A Comment