منو اهورا وب

تبلیغ رایگان وب سایت

بهترین روش‌ها جهت تبلیغ رایگان وب سایت

آنچه که در مورد تبلیغ رایگان برای وب سایتی مهم است، این است که هیچ چیز واقعا رایگان نیست. اگر برای تبلیغ وب سایتتان هزینه نمی‌کنید، باید برای این کار لااقل زمان صرف کنید. چرا زمانتان را صرف روش‌هایی برای تبلیغ وب سایت می‌کنید که یا نتیجه‌ای ندارد یا نتیجه‌ی آن بسیار ضعیف است؟ در ادامه چند روش تبلیغ وب سایت را شرح می‌دهیم؛ اگر بر روی آنها کار کنید، ترافیک سایتتان بسیار بیشتر خواهد شد.

۱- کار کردن بر روی سئو سایت
سئو (SEO) مخفف بهینه‌سازی موتور جستجو است و بهترین روش برای تبلیغ وب سایتتان است زیرا یادگیری و پیاده‌سازی مبانی آن ساده است.

از طریق کار کردن بر روی سئو وب سایتتان می‌توانید رتبه‌بندی صفحه‌ی وبتان را بالا ببرید و ترافیک را به سمت وب سایتتان راهنمایی کنید. آیا هدف نهایی جز این است؟

نکته: اگر از محتوای بدون متن در صفحه‌ی وبتان استفاده می‌کنید، مانند عکس، تصویر نقشه‌ یا جاوا اسکریپت، در تگ ALT متن هم قرار دهید تا موتورهای جستجو چیزی برای خواندن داشته باشند.

۲- از لینک‌های متقابل استفاده کنید
اینکه دیگران لینک وب سایتتان را در وب سایت خودشان قرار دهند، تبلیغ زیادی بر وب سایتتان است.

توجه داشته باشید که قراردادن لینک ‌های داخلی یک بازی عددی نیست، کیفیت لینک‌هاست که اهمیت دارد. بنابراین تلاش‌های لینک‌گذاری را بر روی سایت‌های باکیفیت متمرکز کنید.

۳- مقاله بنویسید
ایده‌ی اصلی بازاریابی مقاله‌ای این است که یک مقاله بنویسید و سپس آن را به صورت رایگان در اختیار وب سایت‌ها، بلاگ‌ها و مجلات دیگر قرار دهید. البته مقاله‌ی شما باید حاوی یک لینک منبع در آخرش باشد که وب سایتتان را تبلیغ بکند.

زیبایی این استراتژی تبلیغ وب سایت این است که اگر مقاله‌تان در وب سایت‌های قدیمی و معتبر یا مجلات مشهور منتشر شود، آنها مدت‌ها آنجا باقی خواهند بود و بدون کوشش اضافه برای شما تبلیغ می‌کنند.

اما چالش‌هایی هم وجود دارد. اول اینکه باید قادر باشید تا در مورد یک موضوع یا موضوعات مختلف به خوبی بنویسید، آنقدر خوب که دیگران آن را بخوانند و آن را نشر دهند. دوم اینکه باید محل مناسبی برای منتشر کردن وب سایتتان پیدا کنید، همچنین باید دیگران را متقاعد کنید تا آن را منتشر کنند.

نکته: ابتدا وب سایت‌ها یا مجلاتی را پیدا کنید که می‌خواهید مقاله‌تان در آنجا منتشر شود، سپس زمان کافی صرف کنید و محتوای آنها را بخوانید تا بفهمید آنها چه نوع محتوایی می‌خواهند و همچنین دریابید که آیا در مطالب آنها شکافی وجود دارد که بتوانید آن را پوشش دهید. سپس مقاله‌تان را بر اساس نیازهای وب سایت خاص تنظیم کنید.

۴- از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید تا ترافیک را به سمت وب سایتتان جذب کنید
رسانه‌های اجتماعی تنها محلی برای ارتباط با دوستان یا خانواده نیستند، آنها ابزاری قوی برای تبلیغ وب سایت و/یا کسب و کارتان هستند زیرا بسیاری از مردم از آنها استفاده می‌کنند. برای مثال، تحقیقات Nielsen نشان داده است که کاربران اینترنت در حدود ۲۱/۳% از وقتشان را در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند، PQ Media نیز دریافته است که کاربران اینترنت در ایالات متحده ۳۳ ساعت در ماه را در اینترنت می‌گذارنند، همچنین آنها ۸ ساعت از این ۳۳ ساعت را در رسانه‌های اجتماعی صرف می‌کنند

شرکت در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند روشی مناسب جهت تبلیغ رایگان باشد زیرا مشاهده آن زیاد و در عین حال هزینه‌ی آن کم است.

اما جهت تبلیغ رایگان وب سایتتان با استفاده از رسانه‌های اجتماعی احتیاج به یک برنامه دارید.

نکته: رسانه‌ها و شبکه‌های مختلف اجتماعی افراد مختلفی را جذب می‌کنند. پیش از اینکه زمانی را برای استفاده از پلتفرم شبکه‌ی اجتماعی خاصی اختصاص دهید و گروهی پیرو بدست آورید، اطمینان حاصل کنید که آیا پلتفرم مناسبی را انتخاب کرده‌اید، و آیا این پلتفرم مناسب اهداف بازاریابی‌تان هست.

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.