منو اهورا وب

ترفند های جستجوی پیشرفته در گوگل

جستجوی پیشرفته در گوگل !
در این مقاله قصد داریم ترفند هایی را آموزش دهیم تا شما در زمان جستجو در گوگل به نتایج بهتری دست یابید.
از ابزارهای درون شبکه ای گوگل استفاده کنید
شما گوگل را به خوبی می‌شناسید ومی‌دانید که این غول بی‌شاخ و دم دنیای وب قابلیت‌های فراوانی در خود دارد که بسیاری از امورات روزمره‌ را ساده کرده است، از رسم نمودارهای ریاضی و تبدیل واحدهای اندازه‌گیری گرفته و نرخ برابری ارزهای جهانی گرفته تا ساعت بین‌المللی و وضعیت آب‌و‌هوایی و حتی معانی لغات! برای دسترسی داشتن به این قابلیت‌ها نیاز به هیچ کد یا دستور خاصی نیست،به عنوان مثال اگر به دنبال بلیط فیلم خاصی هستید کافی است به دنبال فیلم مورد نظر خود بگردید و یا برای اطلاع از زمان انتشار بازی ویدئویی خاصی تنها عبارت release date (به معنی تاریخ عرضه) را در کنار نام بازی بیاورید.

نتایج جستجو را محدودتر کنید
گشتن در بین متن های خسته کننده‌ای که در صفحه نتایج جستجو ظاهر می‌شود کار دشواری است. خوشبختانه، با استفاده از برخی کدهایی که کاربران آنها را تهیه کرده‌اند می‌توان این مشکل را حل کرد؛ به کمک قابلیت Faviconize (دانلود نسخه کروم | نسخه فایرفاکس) می‌توان در کنار نتایج جستجو، یک نشانه‌ی کوچک گرافیکی از سایت ها را نمایش داد و به سادگی وب سایت ارجاع شده را تشخیص داد. جالب اینکه به کمک این افزونه کوچک قادر خواهید بود تفاوت بزرگی را ایجاد نمایید.

گردش بی‌انتها در بین نتایج جستجو
اگر می‌خواهید تمام جستجوهای خود در گوگل را به طور کامل داشته باشید، لازم است تا در بین صفحات نمایش داده شده، حسابی گردش کنید. برای دست یافتن به این مهم، از اسکریپت Autopagerize استفاده کنید تا تمام نتایج جستجو در یک صفحه بیاید و تنها با رفتن به پایین، به سایر موارد نیز دسترسی پیدا کنید و از کلیک بر روی شماره صفحات یا دکمه‌های «قبلی» و «بعدی» رهایی یابید. این اسکریپ برروی فایرفاکس، سافاری و کروم قابل اجرا است.

حافظه کش گوگل را تقویت کنید
بعضا پیش آمده بر روی یکی از نتایج جستجو کلیک کرده اید، اما صفحه‌ی مربوطه دیگر وجود ندارد! شاید این مشکل به دلیل ایراد فنی موقت در سایت یا از بین رفتن آن بوجود آمده باشد. در همه حال با استفاده از قابلیت کش گوگل (Google Cache) این اجازه را خواهید داشت تا نسخه‌ی ذخیره شده‌ای از این صفحه برروی سرورهای گوگل را ملاحظه نمایید. البته، اگر بخواهید لینک‌های موجود در آن صفحه‌ را دنبال کنید به مشکل بر می‌خورید، برای رهایی یافتن از این مورد اسکریپت Google Cache Comeback را دریافت کنید. با استفاده از این قابلیت می‌توانید برای همیشه از مواجهه با خطای 404 خلاص شوید و به نسخه ذخیره شده این صفحات دسترسی پیدا کنید.

سایت‌های هرزنگاری و تقلبی را حذف کنید
هیچ چیز بدتر از روبرو شدن با سایت‌های تقلبی و هرزنگاری در نتایج جستجو نیست، صفحاتی که پر از کلمات کلیدی است و تلاش می کنند تا در بالای نتایج گوگل ظاهر شده و بازدیدکننده‌ها را به تبلیغات بی ربط خود هدایت کنند! خوشبختانه گوگل راهکارهای ویژه‌ای را برای مقابله با این سایت‌های فریبکار در نظر گرفته است. اگر به سایتی برخورد کردید که محتوای خوبی ندارد، می‌توانید با زدن دکمه «بازگشت» به صفحه نتایج گوگل بازگشته و بر روی لینک «Block» کلیک کنید تا این سایت از فهرست نتایج حذف شود. نه تنها می‌توانید از شر این لینک برای همیشه رهایی پیدا کنید، بلکه با استفاده از افزونه‌هایی نظیر Personal Blocklist، فهرست بلندبالایی از این سایت‌هایی مزاحم تهیه کرده و خود و اطرافیانتان را از آنها در امان نگاه دارید.

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.