منو اهورا وب

تعریف سئو

تعریف سئو

تعریف دقیق از علم سئو را تنها در چند شرکت ایرانی شاهد هستیم . علم سئو مانند دیگر علم های دیگر نیاز به تجربه دارد.
تعریف یک کلمه ای پر مخاطب و پر بازدیدی در اینترنت به نام سئو کار دشواری است . اگر شما این کلمه را در موتور های جست و جو گر سرچ نمایید خواهید دید که سایت هایی بسیاری به عباری سایت خورد را برای موتور جست و جو گر سئو نموده اند یا در همه ی این سایت عبارتی سئو یا بهینه سازی سایت دیده میشود و هر یک با معرفی خدمات خود و معرفی کوتاهی در مورد سئو چیست ؟ سعی در ارائه و توضیح در مورد این کلمه پر رقابت را دارند.
ولی حالا که ما هم به عنوان شرکتی که در چند سال اخیر تحقیقات بسیاری بر روی موتورهای جست و جو گر داشته و با انواع الگوریتم های گوگل دست و پنجه نرم کرده است بهتر است که این علم سئو را برای همگان آشکار نماییم که هم خمس علم خود را در این علم به هموطنان عرضه کرده باشیم و هم بتوانیم با مقاله ای که در رابطه با این علم سئو برای مخاطبان ارائه میدهیم به کاربران کمک کنیم که در این راه پر پیچ خم سئو گمراه نشوند و با طراحی سایت اصولی ، اطلاع از اصول سئو وب سایت و در نهایت بهره مندی از سئو اصولی با قابلیت سرمایه گذاری طولانی مدت به جای سئو ارزان قیمت غیر قابل اتکا ، به هدف و مقصود خود افزایش بازدید وب سایت چه در افزایش فروش اینترنتی یا سنتی ارائه مناسبتر خدمات به مشتری برسیم.
علم سئو چیست؟
علم سئو که همان فارسی شده عبارت search engine optimization است در واقع همان ایجاد رابط کاربری بین مخاطب وب سایت و موتور های جست و جو گر است . کمتر کسی را خواهیم دید که در بخش وب فعال باشد ولی واژه سئو را نشنیده باشد.
در واقع میتوان به این شکل نیز عنوان کرد که ” بهینه سازی وب سایت یعنی تولید و مدیریت وب پیج هایی که نه تنها برای مخاطب بلکه برای موتور های جست و جو گر نیز قابل هضم باشد.
“البته نباید این نکته را فراموش کرد که هر سایتی که در نتایج برتر گوگل باشد سایتی سئو شده و پر مخاطب است . زیرا ممکن است یک وب سایت به صورت اسپم وار جز نتایج برتر گوگل باشد ولی از اعتبار خوبی بین مشتریان برخوردار نباشد. ”
به گفته حسین طالبی حقه :
علم سئو راضی نگه داشتن 3 گروه است :مخاطبان و مشتریان وب سایت ، موتور های جست و جو گر و در آخر صاحبان وب سایت

بهینه سازی یک سایت برای موتور های جست و جو گر شاید برای کاربران تازه کار رعایت چند اصول ابتدایی باشد ولی به نظر ما فقط رعایت چند نکته اولیه در وب سایت کفایت نمیکند زیرا تاکنون بالای 200 فاکتور سئو برای موتور های جست و جو گر مطرح شده است که روز به روز نیز بر تعداد این فاکتور ها افزوده میشود.

امروزه سئو دیگر مربوط به یک شغل منحصربفرد نمیباشد ، امروزه برای میزان قدرت یک بیزینس دیگر نمیگویند : آدرس وب سایت شما چیست ؟ از شما میپرسند : آیا در موتور های جست و جو گر با کلمه ای رقابتی جزو نتایج برتر هستید ؟ دیگر از شما در مورد پیج رنکتان سوال نخواهند کرد پس این علم نیز دستخوش تغییرات میشود حال آنکه امروزه دیگر نباید فقط متکی بر وب سایت بود و باید به مخاطبان را از سوشیال نتورک ها به سمت سایت کشانید و آنها را تبدیل به مشتری نمود . به عبارت دیگر امروز به جای سئو سایت باید به سئو سوشیال روی آورد.

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.