منو اهورا وب

تولید محتوای خلاقانه برای سئو سایت

تولید محتوای خلاقانه برای سئو سایت

ارزش تولید محتوای خلاقانه برای سئو سایت را تمامی فعالان حوزه وب و اینترنت میدانند. دلیل وابستگی سایت به تولید محتوا، بهینه سازی و جذب مخاطب است. از نظر گوگل سئو سایت یعنی افزایش مخاطب و گوگل به مخاطبان خود اهمیت زیادی میدهد. پس مهم است که سایت شما چه میزان بازدید داشته باشد.

یعنی تنها نباید برای افزایش رتبه سایت محتوا تولید کنید. بلکه محتوای جذاب میتواند مخاطب بیشتری را هم برای سایت شما جذب کند. اگر برای سایت بر جذب مخاطب تمرکز داشته باشیم باید به تولید محتوای خلاقانه و سئو سایت روی بیاوریم.

 

تولید محتوای خلاقانه چیست؟

منظور از محتوای خلاقانه برای سایت این است که محتوا جذاب و مفید باشد. یعنی علاوه بر دادن اطلاعات لازم و کافی به مخاطب، شیوه جدیدی برای ارائه این اطلاعات در نظر بگیرید. مخاطب باید جذب مطلب و محتوای شما شود و مدت بیشتری را در سایت شما حضور داشته باشد.

محتوا هرچه کامل تر و تازه تر باشد جذب مخاطب آسان تر خواهد بود. اگر سایت خود را در آنالیزورهای گوگل مانند سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکز، ارزیابی کنید خواهید دید بازدید سایت شما چقدر است. ممکن است خیلی از کاربران بعد از ورود به سایت به سرعت آنرا ترک کنند.

دلیل این مسئله میتواند جذاب نبودن محتوا باشد. تولید محتوای خلاقانه برای سئو سایت میتواند راه حل این مشکل باشد. زمانی که کاربر حاضر به خواندن مطلب سایت نشود فعالیت در سایت بیهوده خواهد بود. هدف از طراحی سایت جذب مخاطب و بازاریابی است. پس ترک زودهنگام سایت توسط مخاطب میتواند برای سایت شما خطرناک باشد.

مطالب مرتبط برای مطالعه :

باید و نباید های طراحی سایت

طراحی سایت پزشکی

تولید محتوای خلاقانه برای سئو سایت

نکات مهم در تولید محتوای خلاقانه 

جهت افزایش تاثیر تولید محتوای خلاقانه برای سئو سایت باید نکاتی را رعایت کرد. از جمله :

– انتخاب سوژه و نوع محتوا برای سایت

– رعایت کوتاهی متن و ایجاز مطالب برای مخاطب

– استفاده از تصاویر مرتبط و اینفوگرافیک ها

– استفاده از محتوای آماری و مقایسه ای

– استفاده از محتوای صوتی و ویدئویی به همراه متن

– جمع بندی درست مقاله و ارائه پبشنهاداتی مرتبط با موضوع به مخاطب

– اپدیت منظم برای سایت و مطالب آن

 

انتخاب سوژه برای تولید محتوا 

مهمترین نکته در تولید محتوای خلاقانه برای سئو سایت، این است که سوژه مناسب انتخاب کنید. معمولا محتوا مرتبط با موضوع سایت تولید میشود. اما گاهی میتوانید موضوع غیرمرتبط با سایت برای مقاله خود برگزینید.

برای یافتن سوژه راه های زیادی وجود دارد. از بهترین آنها استفاده از ترندهای گوگل است. برای این کار شما میتوانید یک کلمه مرتبط با کسب و کار خودتان سرچ کنید و پیشنهادات گوگل را در این زمینه ببینید.

علاوه بر این میتوان از شبکه های اجتماعی ایده گرفت. بهترین شبکه های اجتماعی برای اینکار توئیتر و اینستاگرام هستند. شما در جست و جوی خود در این شبکه ها با موضوع روز و عنوان های جذاب برای آن آشنا میشوید. فقط کافی است یک ویدئو یا تصویر مرتبط در همان حیطه را ببینید و یک سوژه خلاقانه برای تولید محتوای خود بیابید.

این سوژه ها معمولا پرمخاطب و جذاب هستند. اغلب مردم موضوع روز را در اینترنت جست و جو میکنند و از این طریق شما در ردیف اولین جست و جوها قرار خواهید گرفت. عنوان مطلب شما میتواند مطابق با کلماتی باشد که پیرامون آن موضوع بیشترین سرچ را در گوگل خواهد داشت.

مطالب مرتبط برای مطالعه :

تاثیر الگوریتم رنک برین در سئو 

قوانین 2018 سئو

اهوراوب طراحی سایت

انتخاب نوع محتوا برای سایت 

پس از اینکه موضوع محتوا را انتخاب کردید باید نوع محتوا را نیز مشخص کنید. محتوا را نسبت به فاکتورهای مختلف میتواند دسته بندی کرد. به طور کلی محتوا میتواند خبری، آموزشی، تبلیغاتی، مقایسه ای و … باشد.

در این میان محتوای مقایشه ای معمولا مخاطب بیشتری را جذب میکند. بعد از آن محتوای خبری و آموزشی معمولا بازدید بالاتری دارند. شما میتوانید بسته به زمینه فعالیت خود نوع محتوای تولیدی را انتخاب کنید.

نکته مهم بعدی انتخاب عنوان برای مقاله است. مخاطب از روی عنوان مقاله شما در جست و جوی گوگل، به سراغ مطلب شما خواهد رفت. اگر عنوان مقاله نتواند مخاطب را جذب کند عملا تلاش شما بی نتیجه خواهد بود.

برای انتخاب عنوان برای مقاله راههای زیادی وجود دارد از جمله استفاده از اعداد برای عنوان. به طور مثال 12 را ه برای جوان ماندن. استفاده از عنوان سوالی هم میتواند جذاب باشد. معمولا مخاطب گوگل مطالب را به صورت سوالی جست و جو میکنند. این نوع مطلب نویسی بهترین راه جهت تولید محتوای خلاقانه برای سئو سایت است.

 

متن کوتاه و لحن مناسب برای مقاله

تولید محتوای خلاقانه برای سئو سایت، باید جذاب و ساده باشد. لحن ساده میتواند درک مطلب را برای مخاطب آسان کند و در عین حال او را به خواندن متن جذب نماید. در گذشته تمامی مقاله ها با لحن رسمی و خشک نوشته میشد. اما امروز بیشتر از لحن خودمانی و غیر رسمی برای مقاله ها استفاد میشود.

به یاد داشته باشید هدف شما از تولید محتوا تنها دادن اطلاعات به مخاطب نیست. بلکه باید سئو سایت و جذب بازدید از سایت را هم در کنار آن داشته باشید. پس لازم است از روش های متفاوت و اصولی برای جذب مخاطب استفاده کنید.

بهتر است مطالب در عین حال کوتاه نیز باشند. برای پاراگراف ها بین 3 تا 5 خط در نظر بگیرید. از فاصله بین متن به خوبی استفاده کنید تا چشم مخاطب خسته نشوذ. از تکرار در متن پرهیز کنید. نیازی نیست تا یک موضوع را چندبار به مخاطب گوشزد نمایید.

برای متن مقاله حتما عکس و تصویر در نظر بگیرید. تصاویر مهمترین وسیله برای جذاب کردن نوشته ها هستند. مهمترین تصویر برای نوشته تصویر شاخص است که باید کاملا مرتبط با موضوع انتخاب گردد. برای مقاله از عکس های گرافیکی و زیبا استفاده کنید.

اگر میتوانید برای متن اینفوگرافیک بسازید. اینفوگرافیک ها جذابیت متن را افزایش میدهند و فهم انرا آسان تر خواهند کرد. جهت تولید محتوای خلاقانه برای سئو سایت، هرگز از عکس های کپی استفاده نکنید. زیرا گوگل به راحتی متن و عکس کپی را تشخیص میدهد و این به نفع سایت شما نخواهد بود.

مطلب پیشنهادی برای مطالعه :

مهمترین نبایدهای سئو چیست؟

سئو سایت تولید محتوای خلاقانه

افزایش رتبه سایت خود را از ما بخواهید!

اگر با وجود اقدام به راه اندازی و طراحی سایت همچنان برای افزایش رتبه سایت نزد گوگل با مشکل مواجه هستید یا در جذب مخاطب موفق نبوده اید با ما تماس بگیرید. تیم ما در اهوراوب آماده مشاوره و همکاری با شما در زمینه سئو سایت و بهینه سازی آن هستند. برای تماس با ما میتوانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید. همچنین امکان مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت برای شما از طریق لینک مربوطه وجود دارد.

2 Comments

  • سمانه

    وای مطلب خیلیییی کاملی بود

  • شادی

    من کار تولید محتوا و سئو انجام میدم واقعا مقاله کاملی بود استفاده کردم. خسته نباشید

Post A Comment