تبلیغات گوگلی در چه جاهایی نمایش میگیرد؟

تبلیغات گوگلی در چه جاهایی نمایش میگیرد؟

رسانه های نمایش تبلیغات گوگلی به دو دسته تقسیم می شود که شامل :

👆 شبکه نمایش گوگل یا Google Display Network

✌️ شبکه جستجوی گوگل یا Google Search Network

در ادامه به شما راجع به این دو رسانه که تبلیغات گوگلی شما را در معرض نمایش قرار میدهد توضیح خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

شبکه نمایش تبلیغات گوگلی (display network) چیست؟

شبکه‌ ای است شامل بیش از 2 میلیون سایت، ویدیو و اپلیکیشن موبایل که می‌توانید تبلیغ خود را در آن‌ها نمایش دهید. این تبلیغات عمدتاً به صورت گرافیکی (بنر و ویدئو) هستند. اما امکان نمایش تبلیغ‌های متنی نیز در این شبکه وجود دارد.

به کمک شبکۀ نمایش، شما می‌توانید تبلیغات گوگلی خودتان را به مشتریان جدیدی که به محصولات و خدمات‌ تان علاقه دارند نمایش دهید. همچنین با استفاده از این شبکۀ تبلیغاتی، می‌توانید کمپین‌های ریمارکتینگ بسیار موثر و جذابی راه‌ اندازی کنید.

مطلب پر بازدید :

طراحی سایت شرکتی واجبه ؟

چرا باید از تبلیغات گوگلی استفاده کنیم ؟

تاثیر تبلیغات گوگلی در کسب و کار 

سئو بهتر است یا تبلیغات گوگلی ؟

رسانه های نمایش تبلیغات گوگلی

شبکه جستجو تبلیغات گوگلی چیست؟

شبکه جستجوی گوگل به تمامی رسانه‌هایی مثل متعلق به گوگل یا همکار با آن اشاره دارد که کاربران در آن‌ ها جستجو می‌ کنند. در واقع، این شبکه  ها میلیون‌ ها کاربری را هدف قرار می‌دهد که روزانه عبارت‌های مختلف را در خود سایت گوگل، سرویس نقشۀ گوگل و سیستم‌های همکار گوگل جستجو می‌کنند (اصطلاحاً به عبارتی که کاربر جستجو می‌کند، Search Query می‌گویند).

خب، حالا شما به راحتی مهم‌ترین شبکه‌های تبلیغاتی در گوگل را شناختید. در قدم بعد، باید انواع روش‌های تبلیغ در این شبکه‌ها را بشناسیم. به عبارت دیگر، تبلیغات گوگلی روش های مختلفی برای نمایش در هر یک از شبکه های تبلیغاتی دارد.

در این میان، مهم‌ترین و پرکاربردترین بستری که می‌توان در آن تبلیغات گوگلی را قرار داد ، سایت گوگل است. همان سایتی که همۀ ما سوال‌های ریز و درشت خودمان را از آن می‌پرسیم!

وقتی شما چیزی را در گوگل جستجو می‌کنید، سایت‌های زیادی را می‌بینید که دسته به دسته، با نظم و ترتیب، یکجا نشسته‌اند! و حالا به کمک تبلیغات گوگلی ، تبلیغ سایت شما هم می‌تواند در کنار سایر سایت‌هایی قرار بگیرد که در صفحه اول نمایش داده می‌شوند. به همین سادگی به همین خوشمزگی

بیایید فرض کنیم در روز 8000 نفر عبارت «خرید بلیط قطار» را در سایت گوگل جستجو کنند. اگر شما یک آژانس مسافرتی داشته باشید، چه اشکالی دارد که این 8000 نفر، سایت شما را هم در میان نتایج جستجو ببیند و تعداد زیادی از آنها وارد سایت شما شوند؟!

از نظر ما که هیچ اشکالی ندارد، از نظر گوگل هم هیچ اشکالی ندارد. حتی از نظر کاربر هم هیچ اشکالی ندارد؛ چرا که انتخاب‌هایش بیشتر شده و شانس اینکه بلیط خودش را با قیمت بهتر و همراه با خدمات مناسب‌تری خریداری کند، بیشتر خواهد بود.

رسانه های نمایش تبلیغات گوگلی-اهورا وب

نوع های مختلف ایجاد تبلیغات گوگلی 

تبلیغات گوگلی متنی (Text ad)

این نوع از تبلیغات گوگلی بصورت نوشته در شبکۀ جستجوی گوگل به کابران نمایش داده می‌شود. در واقع، شما متناسب با محصولات یا خدماتی که قصد تبلیغ آن را دارید، متن تبلیغ می‌نویسید و از گوگل ادز می‌خواهید زمانی که کاربران کلمات مرتبط با آن‌ها را در گوگل جستجو کردند، متن تبلیغ شما را به آن‌ها نمایش دهد.

تبلیغات گوگلی متنی واکنش‌گرا (Responsive search ad)

این نوع از تبلیغات گوگلی هم از نوع متنی است، با این تفاوت که شما عبارت‌ های کوتاه، متنوع و متعددی را برای متن تبلیغ خود می‌نویسید و به گوگل اجازه می‌دهید که بصورت تصادفی ترکیب‌های متفاوتی از عبارات شما را کنار هم بچیند و متن نهایی را به کاربران نمایش دهد.

تبلیغات گوگلی متنی فقط تماس (Call-only ad)

این نوع از تبلیغات گوگلی هم بصورت نوشته است، با این تفاوت که هدف شما از این تبلیغ افزایش ورودی به سایت نیست. بلکه شما می‌توانید شمارۀ تماس خودتان را در متن تبلیغ قرار دهید. کاربر پس مشاهده و کلیک روی تبلیغ، بطور مستقیم با شما تماس می‌گیرد. شما به ازای هر کلیک روی تبلیغ هزینه‌ای را به گوگل پرداخت میکنید.

مطلب پیشنهادی :

مزایای طراحی سایت پزشکی 

امکانات طراحی سایت شرکتی چیست؟

چرا باید از تبلیغات گوگلی استفاده کنیم ؟

رسانه های نمایش تبلیغات گوگلی- اهورا وب 88396574

چه نوع و چه رسانه ای برای تبلیغات گوگلی مناسب است ؟

دوستان و همراهان عزیزی که تا این لحظه با ما همراه بودید تا به اینجای کار، ما رسانه های نمایش تبلیغات گوگلی و تمامی نوع ها مختلف تبلیغات گوگلی را شناختیم. اما حالا احتمالا این سوال چالشی برای شما پیش آمده که کدام شبکه گوگل را برای تبلیغات گوگلی انتخاب کنیم!

و اینکه اصلاً تکلیف چیست؟ آیا بهتر است یک بنر گرافیکی طراحی کنیم و آن را در سایت‌های مختلف اینترنتی منتشر کنیم (یعنی استفاده از Display Network) یا اینکه سایت خودمان را در موتور جستجوی گوگل (Search Network) تبلیغ کنیم و از کاربران آن بهره‌مند شویم؟ کدام یک برای ما مناسب‌تر است؟

برای اطلاعات بیشتر  و دریافت پاسخ سوالاتتان کافیست با ما در تماس باشید تا در این زمینه و انجام تبلیغات گوگلی شما تیم حرفه ای مشاوران اهورا وب بتوانند بهترین راهنمایی ها را به شما بکنند  کافیست با یک کلیک بر روی دکمه ی زیر با ما تماس بگیرید.

One Comment

  • مصطفی قدیری

    خیلی پروسه ی جالبی داره این تبلیغات گوگلی! قشنگ در عرض چند ساعت یهو مشتریا سرازیر میشن :)) حیف فقط مدتش کمه

Post A Comment