منو اهورا وب

رنگ در طراحی سایت

اهمیت رنگ در طراحی سایت

با توجه به اینکه اهداف طراحی سایت ممکن است بازاریابی اینترنتی ، معرفی خدمات و محصولات یک سازمان و یا شرکت باشد و ما بطور مستقیم با مخاطب خود در ارتباط نیستم باید به تجربه ی کاربر  درزمانی که سایت ما را مشاهده و بررسی میکند اهمیت بسیاری دهیم و بکارگیری رنگها در موقعیت مناسب میتواند به ما در این امر کمک کند تا بتوانیم به کاربر زمانی که در حل وب گردی است احساس خوبی القا کنیم.

متاسفانه در کشور ما اغلب کسب و کار ها صرفا با دید تجاری راه اندازی میشوند و کم تر سازمان یا شرکتی به رضایت مخاطبین و اینگونه مسائل توجه میکند وبسایتهای ایرانی نیز از این طرز فکر تجاری مستثنا نیستند و اغلب با هدف کسب در آمد کار خود را پیش میبرند لذا نه تنها به تجربه کاربری User Experince  و رابط کاربری  User Inteface توجه نمیکنند بلکه با انبوهی از تبلیغات و لینکدهی های بی مورد بد ترین تجربه ممکن را در ذهن کاربران ایجاد میکنند .

انتخاب رنگ ها چه پیامی را به بازدیدکننده میرساند؟

اگر بمعنای رنگهای انتخاب شده نگاه کنید، میفهمید که ترکیب رنگهای سایت شما چه پیامی را به بازدیدکنندگان انتقال می دهد.

ممکن است رنگهای انتخاب شده حتی معنایی را منتقل کنند که شما قصد انتقال آن را نداشته باشید.

صفحه باید آن قدر موثر طراحی شده باشد که فرد بازدیدکننده سریع محتوای سایت را دیده و به سادگی آنها را درک کند.

سایت ها و انتخاب رنگ

سايت‌ هايی كه بیشتر جنبه شخصی دارند، از رنگ‌ هاي مكمل استفاده می كنند.

مثلا رنگ سبز پررنگ در كنار سرمه‌ اي، جذابيت خاصي به سايت‌ هايی با موضوع بازرگانی می دهد و يا در طراحی سايت‌ های كودكان، از رنگ‌ های خيلی شاد استفاده می شود.

سایتی مانند یاهو كه روزانه میلیون‌ ها مخاطب دارد و از صد ها بخش متنوع تشكیل شده است، برای هر بخش خود از یك چیدمان و رنگ‌ بندی خاصی در طراحی صفحات اكتیو، استفاده كرده است.

مثلا بخش كودكان یاهو با بخش بازرگانی آن متفاوت است. بهرحال توجه بكاركرد رنگ‌ ها در طراحی صفحات وب از اهمیت مهمی برخوردار است.

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.