منو اهورا وب

روانشناسی رنگ طراحی سایت

روانشناسی رنگ طراحی سایت

روانشناسی رنگ طراحی سایت یکی از مسائل بسیار مهم به حساب می آید که باید از رنگ های مناسب استفاده شود تا بتوانید مخاطبان و بازدید کننده های بیشتری جلب کنید.

امروزه رنگ بندی و استفاده از رنگ های مناسب برای تبلیغات ، طراحی لوگو و .. اهمیت بسیار زیادی دارد و باید از روانشناسی رنگ ها اطلاعات کاملی داشته باشید تا مخاطبان را برای مشاهده ی وب سایت و مطالعه مطالب جلب کنید و از همه مهمتر اینکه آن ها دوباره ترغیب شوند برای مطالعه ی بیشتر مطالب به سایت شما مراجعه کنند.

رنگ ها با احساسات مخاطبان و بازدیدکنندگان ارتباط مستقیم دارد و از قدرت بالایی برای متقاعد کردن آنها برخوردار است پس باید در این زمینه باید دقت بالایی بکنید تا بتوانید در این زمینه موفقیت بالایی کسب کنید.

اگر تصمیم گرفته اید که یک طراحی سایت فروشگاهی ، طراحی سایت شرکتی انجام دهید بهتر است از رنگ های مناسب که توجه مخاطب را جلب می کند استفاده کنید و اینکه برای هر قسمتی از سایتتان بهتر است از یک رنگ مشخص استفاده کنید تا بتوانید یک هارمونی زیبایی داخل سایتتان ایجاد کنید.

رنگ در طراحی سایت چه اهمیتی دارد؟

زمانی که نوبت به طراحی سایت می رسد باید از رنگ های مناسبی استفاده کنید که یکی از تصمیمتان مهم به حساب می آید و اینکه باید این کار توسط افرادی انجام شود که تخصص و حرفه ای هستند و می توانند یک هارمونی جذابی را ایجاد کنند.

شناخت رنگ های استفاده شده در برند و لوگو می تواند به انتخاب یک قالب با هارمونی رنگی مناسب کمک بسیار زیادی بکند و اینکه باعث می شود طراحی سایت شما نه تنها مخاطب را جذب کند بلکه موجب ماندگاری در ذهن مخاطب خواهید شد.

انتخاب یک مجموعه رنگ مناسب چیزی بیشتر از داشتن یک طراحی سایت زیبا است. رنگ ها تاثیر زیادی بر درک ما دارند و آن را به ابزار بسیار قوی در افزایش بهره مند شدن از سایت می نماید.

بنابراین بهتر است از رنگ هایی استفاده کنید که مخاطب بتواند از برند شما درک بسیار خوبی داشته باشد و بتواند ارتباط خوبی با سایت شما برقرار کند.

اگر قضیه غیر از این باشد و طراحی سایت با هارمونی رنگی مناسبی انجام نشود نام تجاری شما لکه دار می شود و غیر قابل اعتماد و غیر حرفه ای نشان داده می شود و از این رو نمی توانید آن طور که باید از سایتتان درآمد داشته باشید و خدمات ارائه دهید چراکه هر مخاطبی به سایت شما مراجعه می کند احساس امنیت نخواهد کرد و هیچ خریدی از سایت شما انجام نمیدهد.

مطالب مرتبط :

طراحی سایت باربری و اتوبار

5 راز سئو سایت فروشگاهی

روانشناسی رنگ طراحی سایت - اهورا وب

اصول استفاده از رنگ مناسب با طراحی سایت 

برای انتخاب یک رنگ مناسب برای طراحی سایت بسیار آسان است ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که برای هر پروژه ای که با مشتریان سر و کار دارید نباید با توجه به سلیقه ی خود رنگ ها را انتخاب کنید بلکه باید با توجه برند آن شرکت و رنگی که مد نظر مشتری است انتخاب کنید و باید نکاتی توجه کنید که شامل :

* استفاده از رنگ لوگو می تواند برای شروع بسیار مناسب و ایده ی خوبی باشد پس از آنچه که دارید برای شروع استفاده کنید.

* بهتر است از رنگ هایی که رقیبانتان استفاده کرده اند به هیچ وجه در سایتتان به کار نبرید چراکه بهتر است اصلا کپی نکنید و خودتان به اضافه ی برند را خاص نشان دهید.

* به مخاطبانتان هم در انتخاب رنگ مناسب فکر کنید و قطعا رنگی که برای سایت فروشگاه لوازم ورزشی استفاده می شود در فروشگاه لوازم آرایشی استفاده نمی شود هر کدام هارمونی و پلت رنگی منحصر بفرد و متفاوتی دارند پس باید به این فکر کنید مخاطبانتان وقتی از سایت شما بازدید می کنند چگونه آن را احساس می کنند.

* از رنگ های ساده و آرامش بخش هم می توانید استفاده کنید.

* از سایت هایی که پالت های رنگی متفاوت ارائه می دهند هم می توانید ایده بگیرید و هر کدام که نظرتان را جلب کرد از آن رنگ ها استفاده کنید.

رنگ های ترکیبی مناسب برای طراحی سایت استفاده کنید !

رنگ های ترکیبی و مکمل می توانند برای طراحی سایت شما بسیار ایده ی مناسبی باشند به شرطی که هماهنگی مناسبی با رنگ برند شما ایجاد کنند و اینکه یکنواخت بودن سایت شما را از بین می برند و از سادگی در می آید.

از رنگ های مکمل می توانید برای طراحی سایت شرکتی ، اخباری ، تبلیغاتی و .. که دارای ظاهری ساده هستند استفاده کنید و اینکه مخاطب با دیدن سایت شما جذب شود و بتواند به راحتی با سایت شما ارتباط برقرار کند هرچقدر سایت شما از نظر هارمونی رنگی جذابتر باشد به راحتی می توانید مخاطبان بیشتری هم جذب کنید.

همچنین می توانید از رنگ های شاد استفاده کنید که طیف رنگ های روشن داشته باشد و اینکه انرژی لازم را به کاربر انتقال دهد که برای سایت های تبلیغاتی بسیار مناسب است و می تواند نظر بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کند.

رنگ های شاد باعث می شود مخاطبان انرژی زیادی از سایت شما دریافت کنند هرچقدر هارمونی رنگی که استفاده می کنید رنگ های شاد و انرژی زا باشد صد در صد افراد زیادی روزانه از سایت شما بازدید خواهند کرد.

همچنین از رنگ های تاریک و روشن که از تناقض بسیار جذابی برخوردارند هم می توانید استفاده کنید که برای محتواهای آموزشی که داخل سایتتان قرار می دهید بسیار جذاب خواهد شد و اینکه در قسمت های جزئی از سایتتان می توانید از رنگ های تیره هم استفاده کنید.

با توجه به نوع کسب و کارتان می توانید رنگ های مناسبی  برای طراحی سایت در نظر بگیرید تا نظر مخاطبان را در همان اوایل جلب کنید و برای آن ها متفاوت به نظر برسید.

مطالب پیشنهادی :

طراحی سایت شرکت خدماتی

نکات طراحی سایت کاربرپسند

روانشناسی رنگ طراحی سایت - طراحی سایت فروشگاهی
طراحی سایت با مناسب ترین رنگ ها را به ما بسپارید !

طراحی سایت با رنگ آمیزی مناسب می تواند مخاطبان شما را به سایت شما جلب کند و روزانه بازدید کننده های زیادی را جلب کنید بنابراین بهتر است از شرکت حرفه ای در این زمینه بخواهید این کار را برای شما انجام دهد.

طراحی سایت با استفاده از رنگ های مناسب می تواند به نفع شما شود چراکه می توانید درآمد بسیار عالی از سایتتان کسب کنید.

بنابراین برای طراحی سایت ، سئو سایت می توانید با شرکت اهوراوب در ارتباط باشید.

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.