منو اهورا وب

سئو به معنی بهینه سازی

طراحی سایت و سئو هر دو در یک راستا هستند.
شاید در نگاه اول طراحی یک وب سایت هیچ ارتباطی با سئوی آن سایت نداشته باشد ، اما اگر دقت کنید ساختار یک سایت بر بهینه سازی آن بسیار موثر است ، کاربران باید بتوانند در یک سایت به راحتی به تمام بخش های آن حرکت کنند ، باید سایتی طراحی کنید که کاربر دقیقا همان لحظه ای که وارد سایت شد ، مقاله مورد نظر خود را پیدا کند ، از این رو طراحی سایت تاثیری مستقیم بر بهینه سازی آن دارد. باید اصول سئو در وب سایت ها رعایت شود تا بازده بیشتری داشته باشند.
ما اینجا اصولی را به شما خواهیم گفت تا با طراحی سایت قدرتمند و بهینه سازی آن به قله های موتور جستجو برسید.
سئو چیست ؟
SEO مخفف Search Engine Optimization است و همانطور که از ترجمه آن پیداست سئو به معنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو است.

بهینه سازی برای موتورهای جستجو چه دلیلی دارد و به چه معناست ؟
در ابتدا باید این نکته را قبول کنیم که غول دنیای سایبری این روزها کسی نیست جز گوگل و به طور معمول وقتی صحبت از موتورهای جستجو می شود لوگوی چهار رنگ این شرکت به همراه یک کادر متنی آماده ارائه سریعترین خدمات رایگان جستجوی اینترنتی در ذهن کاربر اینترنت نقش می بندد، پس با مثال گوگل مطلب را ادامه می دهیم.

نکته مهمی که در خدمات رایگان موتور جستجو نهفته است میلیون ها دلار درآمدی است که در ازای پاسخ به جستجوی شما برای گوگل کسب می شود در هر بار جستجو که کلمه به کلمه آن توسط نرم افزارها و مهندسان با تجربه، تجزیه و تحلیل می شود نتیجه ای شامل میلیونها وب سایت یافت می شود !

کافیست برای نمونه کلمه Camera را جستجو نمایید :
نتیجه جستجو : About 1,800,000,000 results رقم یک میلیارد و هشتصد میلیون نتیجه شاید باورنکردنی باشد و تعداد صفحات یافت شده به نظر بیش از تعداد دوربینهای تولید شده می باشد. جالب است بدانید این تنها صفحاتی است که موتور جستجو آنها را پیدا کرده و میلیونها صفحه دیگر وجود دارد که به دلیل عدم رعایت اصول اولیه طراحی و سئو یا خواست مدیران سایت در موتورهای جستجو قابل نمایش نیستند. لازم به ذکر است دیده شدن در موتور جستجو و دیده شدن در بالاترین نتیجه جستجو 2 مبحث متفاوت ولی مهم در سئو هستند.

Post A Comment