منو اهورا وب

نکات مهم سئو که باید بدانید

نکات مهم سئو که باید بدانید

یکی از مهمترین و اصلی ترین نکات مهم سئو که باید بدانید این است که قوانین و اصول آن مدام در حال تغییرند. پس باید با الگوریتم ها و اصول آشنایی داشته باشید تا بتوان رتبه یک سایت را افزایش داد و نتیجه دلخواه را از آن بدست آورد.

ممکن است امروز یک قانون جدید برای سئو سایت وجود داشته باشد و فردا این نکته به کار شما نیاید. پس باید دانست که اصول کار برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو همیشه یکسان نیست و دائما تغییر میکند.

هر یک از موتورهای جست و جو رسان های مختلفی مانند صفحات سایت، ویدئو ها و عکس ها و مقالات را بر اساس معیارهای خود رتبه بندی میکنند و با درخواست کاربر در اختیار او قرار میدهند. هدف از سئو سایت بالابردن رتیه سایت نزد موتورهای جست و جو است تا شما بتوانید ترافیک بیشتری را برای سایت خود جذب کنید.

سئو از طریق بالا بردن رتبه سایت شما در نتایج موتورهای جست و جو به شما در افزایش مشتری و درآمدزایی کمک میکند. هرچه حضور شما در میان وب سایت های رقیب بیشتر باشد، درآمد شما از طریق وب سایت تان بیشتر خواهد شد.

اما این کار ساده نیست و نیاز به تخصص و مهارت دارد. همچنین که زمان بر است و باید به طور مرتب و برنامه ریزی شده برای سایت شما انجام گیرد. در غیر این صورت نتیجه دلخواه را به شما نخواهد داد و اگر درست انجام نشود میتواند رتبه سایت را به میزان زیادی کاهش دهد.

پس بهتر است در صورتی که صاحب وب سایت هستید، اما با ترفندها و اصول سئو آشنایی ندارید، این کار را به افراد حرفه ای بسپارید. یک تیم حرفه ای میتواند سود لازم را از سرمایه گذاری برای طراحی سایت به شما باز گرداند.

نکات مهم سئو که باید بدانید - سئو سایت - اهوراوب

روش های اصولی سئو چیست؟

از نکات مهم سئو که باید بدانید این است که روش های مختلفی برای این کار وجود دارد که برخی از آنها درست و قانونی است و برخی از آنها البته از موتورهای جست و جو قانونی نیست. اگر از روش های غیر اصولی و غلط برای این کار استفاده کنید، سایت شما به زودی پنالتی خواهد شد و یا گوگل انرا بن میکند.

تکنیک های غیر اصولی به سئو کلاه سیاه معروف اند. این روش ها در گذشته برای کوتاه مدت میتوانست رتبه سایت را بالا ببرد. اما گوگل امروزه در شناسایی آنها سریع و قوی عمل میکند و با طراحی الگوریتم های جدید میتواند آنها را شناسایی کند.

به طور مثال ممکن است شما صفحات خود را با کلمه کلیدی پر کنید تا در نتیج موتورهای جست و جو دیده شوید. این کلمات را معمولا مخفی میکنند که کاربر آنها را نبیند. اما گوگل این روش را تشخیص داده و اسپم میکند.

موتورهای جست و جو هدفشان یافتن محتوای مفید برای کاربر است. پس اگر باد قوانین را رعایت کنید تا بتوانید در این زمینه محبوب کاربران و موتور جست و جوی گوگل باشید. شما باید قوانین را بشناسید و به اصول آن وفادار بمانید.

اگر این قوانین را بشکنید صفحات شما از ایندکس خارج میشوند و در نهایت رتبه سایت شما سقوط خواهد کرد. سایت هایی که از تکنیک کلاه سیاه برای سئو استفاده میکنند به زودی پنالتی خواهند شد و جایگاه خود را در موتورهای جست و جو از دست میدهند.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه بیشتر:

سوالات متداول درباره ی سئو
طراحی سایت شرکت هواپیمایی
طراحی سایت برای شرکت مسافرتی

نکات مهم سئو که باید بدانید - سئو سایت

ویژگی های یک سئو حرفه ای چیست؟

بهترین و سریعترین راه برای بالا بردن رتبه سایت و افزایش ترافیک آن، سئو حرفه ای و اصولی است. این چیزی است که شما باید روی ان سرمایه گذاری کنید تا بتوانید نتیجه دلخواه را از ان به دست بیاورید. اما مهم است که برای این کار از یک فرد حرفه ای کمک بگیرید و منتظر اتفاق های خوب باشید.

علاوه بر این ساختار URL شما هم میتواند روی رنک و جایگاه سایت تاثیر بگذارد. آدرس سایت باید کوتاه و خوانا باشد و کاربر در زمان گردش در سایت بتواند صفحه مورد نظر را تشخیص دهد. عنوان هر صفحه باید باید با کلمات کلیدی مورد استفاده هماهنگ باشد.

یک سئو کار حرفه ای شما را در این زمینه ها ارهنمایی میکند. علاوه بر این سایت شما باید مرتب آنالیز شود و ترافیک آن بررسی گردد. ابزارهای مختلفی برای تحلیل سایت وجود دارد که یکی از پر کاربرد ترین آنها گوگل آنالیتیکز است.

گوگل آنالیتیکز یک سرویس رایگان است و توسط خود گوگل ایجاد شده تا آمار و گزارش های مربوط به سایت را بررسی کند. اطلاعات آماری به دست آمده از این سرویس میتواند به شما آمار و گزارش های وب سایت درباره لوکیشن کاربران، تعداد بازدید از صفحات و میانگین توقف کاربر در صفحه را نشان دهد.

اگر سئو سایت حرفه ای و درست انجام شود، درخواست کرول یا ایندکس شدن سایت شما به گوگل فرستاده میشود. گوگل صفحات سایت شما را بررسی خواهد کرد و در نهایت به آن رتیه خواهد داد. بک لینک ها و کیفیت آنها، محتوای سایت و رقابت کلمات کلیدی میتواند در رتبه دادن به سایت موثر باشد.

نکات مهم سئو که باید بدانید - شرکت اهوراوب
سئو حرفه ای سایت را از ما بخواهید!

اگر صاحب سایت فروشگاهی یا شرکتی هستید اما بازخورد مناسب از سایت خود را ندارید، باید به فکر بهینه سازی و سئو اصولی سایت خود باشید. تنها از این راه است که میتوانید ترافیک سایت را افزایش دهید و نتیجه دلخواه را از سایت به دست بیاورید.

همکاران ما در شرکت اهوراوب متخصص و ماهر در زمینه سئو و بهینه سازی سایت آماده مشاوره و ارائه خدمات به شما می باشند. برای تماس با ما و یا بررسی نمونه کارهای طراحی سایت میتوانید از طریق لینک های زیر با ما در ارتباط باشید.

Post A Comment