منو اهورا وب

سئو محلی یا Local SEO چیست؟

سئو محلی یا Local SEO چیست؟

اگر با سئو سایت سروکار داشته باشید حتما “سئو محلی” یا “Local SEO” به گوشتان خورده است. به تازگی گوگل یک مفهوم جدید برای بهینه سازی سایت در نظر گرفته است که براساس مکان جغرافیای افراد و سوابق جست و جوی آنها نتایج خود را تحلیل میکند. مکان جفرافیایی افراد در زمان سرچ گوگل با آی پی قابل ردیابی است. اما سایت یا تجارت شما با رعایت اصول سئو میتواند مشخص گردد. پس سئو لوکال را میتوان تلاش شما برای شناساندن محل و مکان خود به گوگل معنی کرد. کلیه فعالیت هایی که در سایت به این منظور انجام میشود را سئو محلی مینماند.

به عنوان مثال اگر در گوگل نام یک شغل خاص، در یک شهر خاص را سرچ کنید نام آنرا در کنار مکان جغرافیایی آن خواهید یافت. اگر کسب و کار شما منطقه جغرافیایی خاصی را پوشش دهد، با سرچ در گوگل با نام آن کسب و کار، نام شما هم نمایش داده میشود. گوگل به تازگی توجه ویژه ای به ارائه نزدیک ترین و بهترین نتیجه به کاربران خود داشته است. مثلا اگر شما تولیدکننده یک برند خاص در استانبول هستید، با تکیه بر سئوی محلی میتوانید در جست و جوی گوگل ظاهر شوید.

پس میتوان گفت اولین قدم در سئوی محلی تمرکز بر نام شهر یا منطقه محل فعالیت شماست. گام بعدی استفاده از عبارت در سایت و محتوای سایت خواهد بود. باید در سایت خود و مطالب و محتوای آن از کلمه محل مورد فعالیت خود استفاده کنید تا مردم شما را در سرچ گوگل پیدا کنند.

مطالب پربازدید : همه چیز راجع به طراحی سایت ریسپانسیو

تبلیغات کلیکی گوگل چیست؟

تولید محتوا چیست؟

سئو محلی یا Local SEO اهوراوب سئو محتوا

سئو محلی یا Local SEO چه تاثیری بر بهینه سازی سایت دارد؟

هدف از سئو محلی یا سئو لوکال این است که مشخصات آنلاین شما در جست و جوی محلی نمایش داده شود. با استفاده از استراتژی های لازم برای این روش سئو میتوانید دیده شدن توسط مشتریان هدف خود را تضمین کنید. زمانیکه مشتریان به دنبال جست و جوی عنوان کسب و کار شما هستند، شما میتوانید در ردیف اولین پیشنهادهای گوگل برای این موضوع قرار بگیرید.

وقتی از سئو محلی صحبت میکنیم درحقیقت در مورد هر نوع جست و جویی حرف میزنیم که محلی شده است. تمرکز بر این روش بهینه سازی سایت روی بسیاری از حوزه های جست و جو تاثیر میگذارد. بسیاری از نتایج جست و جو در گوگل، بعد از سرچ یک حرفه در یک منطقه خاص به صورت تبلیغات گوگلی نمایش داده میشود. پس باید این نکته را در یئو سایت خود مدنطر داشته باشید که رقیب سرسختی چون تبلیغات گوگلی دارید.

عوامل موثر بر سئوی محلی چیست؟

در زمان جست و جو نتایج به صورت عکس در گوگل نمایش داده میشوند. این تصاویر توسط صاحبان کسب و کار یا مشتریان آنها در گوگل پلاس بارگذاری شده اند. اما این قابلیت متاسفانه در ایران کاربرد زیادی ندارد. زیرا از کشور ما به دلیل تحریم ها امکان ثبت نام در Local Business وجود ندارد. اما با این حال شما با رعایت اصول سئو محلی میتوانید در نتایج جست و جوی محلی گوگل قرار بگیرید.

همانطور که گفته شد سئو محلی و ظاهر شدن در نتایج گوگل با استفاده از عکسها ممکن است. این عکسها میتوانند توسط مشتریان شما بارگذاری شوند. همچنین بهتر است لینک های مناسبی از سایت های دیگر در زمینه فعالیت خود بگیرید. هدف از این لینک گذاری سئو نام تجاری و برند شماست. توجه کنید که بهتر است از عکسهای باکیفیت برای گوگل پلاس استفاده کنید. این به نفع شما خواهد بود تا مشتریان کیفیت کار شما رااما  بهتر متوجه شوند.

ممکن است شما با یک کلمه خاص مانند “رستوران در یزد” جایگاه بالایی نداشته باشید. اما در نتیجه سرج “رستوران سنتی در یزد” در صفحه اول گوگل قرار بگیرید. پس انتخاب کلمه کلیدی را فراموش نکنید.

مطالب پربازدید : مقرون به صرفه بودن تبلیغات گوگلی

جدی گرفتن تبلیغ در تبلیغات گوگلی

طراحی سایت آژانس مسافرتی

سئو محلی یا Local SEO اهوراوب طراحی سایت

نکات مهم درباره سئو محلی 

کسب لینک های مناسب و واقعی از سایت های دیگر و تمرکز بر کلمه ای که مکان جغرافیایی شما اشاره دارد تاثیر حتمی و موثری بر سئو سایت شما خواهد داشت. اما این کار نیز ترفندهای خاص خود را دارد. بهتر است در این زمینه به موارد زیر اشاره کنیم :

– نام، آدرس و تلفن خود را در تمامی صفحات سایت درج کنید. ربات های گوگل توان تشخیص شماره تماس و آدرس شما را دارند. پس حتما این مشخصات را در فوتر سایت درج کنید.

– برای هر صفحه از سایت یک محتوای منحصر به فرد داشته باشید. به طور مثال در هرصفحه به معرفی یک محصول یا توضیح درباره یکی از خدمات خود بپردازید. محتوای سایت شما نباید تکراری باشد.

– مطمئن شوید اگر سایت دیگری از مطالب شما استفاده میکند حتما لینک سایت را به عنوان منبع ذکر کنند. بسیاری از سایت ها به ویژه در ایران به جای تولید محتوای خاص سایت خود، اقدام به کپی مطالب میکنند. پس مهم است که از لینک دهی آنها به سایت خود مطمئن شوید. این لینک سازی بر سئوی سایت شما تاثیر زیادی میگذارد.

– در صفحاتی از سایت محلی را برای درج نظر در نظر بگیرید. اگر یک صفحه در گوگل پلاس داشته باشید کاربران قادر خواهند بود نظرات خود را در آن فضا بیان کنند. بهتر است از مشتریان و مخاطبان خود بخواهید مستقیما در گوگل پلاس نظر خود را بگذارند.

– برای نمایش آدرس خود از گوگل مپ یا تصویر کروکی استفاده کنید. اگر از عکس ها برای نمایش آدرس خود استفاده کردید بهتر است آدرس را هم بنویسید. توجه گوگل به اطلاعات سایت شما زیاد است و اگر کامل باشد رنک بالایی نزد گوگل خواهید یافت.

سئو محلی یا Local SEO اهوراوب

سئو محلی سایت خود را به ما بسپارید!

اگر به دنبال سئو حرفه ای سایت خود هستید، بهتر است اینکار را به یک حرفه ای بسپارید. تیم ما در شرکت اهوراوب با تسلط بر روشهای طراحی سایت و سئو سایت آماده است تا شما را در بهینه سازی سایت همراهی کند. امروزه جایگاه سایت نزد گوگل به راحتی ارتقاء پیدا نمیکند و نیاز به ترفندها و نکات مهمی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

تیم ما با سابقه طولانی در طراحی سایت، سئو سایت و تبلیغات گوگلی آماده همکاری با شما در زمینه های متنوع شغلی است. پس همین حالا از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید.

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.