منو اهورا وب

سئو داخلی سایت چیست؟

سئو چیست؟

سئو داخلی سایت چیست؟ اگر شما هم به دنبال درک اولیه سئو هستید و به دنبال این هستید که بدانید چرا سئو برای شما اهمیت بالایی دارد بهتر است مقاله زیر را مطالعه کنید.

سئو از سه عبارت  Search Engine Optimization تشکیل شده است. سئو راهکاری برای کیفیت ترافیک وب سایت شما با استفاده از نمایش وب سایت شما در نتایج جستجوی طبیعی است.

شاید به این فکر کنید سئو برای موتورهای جستجو انجام می شود اما در واقع سئو با کاربران وب سایت در ارتباط است به دلیل این که موتورهای جستجو به کاربران وابسته هستند. اگر بخواهیم سئو را توضیح دهیم سئو به معنای بهینه سازی موتور های جستجو می باشد. سئو به شما کمک می کند که به خواسته کاربران پاسخ دهید و کاربران شما را با یک جستجو به راحتی پیدا کنند.

موتور های جستجو

موتورهای جستجو همانند ماشین هایی هستند که پاسخگو نیاز شما می باشند. آن ها به کمک سئو در بین تمامی محتواهایی که در گوگل وجود دارد به جستجو پرداخته و ارزیابی فاکتور های موجود تشخیص می دهند که کدام محتوا بیشترین نزدیکی را به چیزی که جستجو کرده اید دارد.

موتورهای جستجو این کار ها را به کمک کشف و فهرست بندی محتوا تحت عنوان پایش و ایندکس انجام می دهد. سپس این نتایج  را بر اساس سئو که انجام داده ایم رتبه بندی می کند و به کاربران نمایش می دهد.

سئو داخلی سایت چیست؟ - شرکت اهورا وب

نتایج جستجو ارگانیک و طبیعی

نتایج ارگانیک آن دسته از جستجو هایی هستند که به وسیله ی سئو ایجاد شده است و تنها با هزینه کردن در سیستم تبلیغات گوگل قابل نمایش است. شما خیلی راحت می توانید نتایج ارگانیک را از نتایج تبلیغاتی تشخیص دهید. نتایجی که بر اساس تبلیغات هستند در کنار آن ها دارای برچسب Ad می باشند.

برای مثال اگر شما در گوگل سئو داخلی سایت چیست؟ را جستجو کردید در نتایج جستجو نیز موضوعاتی در رابطه با سئو داخلی سایت چیست؟ می آورد. این که موتور جستجو ها برای در آمد خودشان از تبلیغات استفاده می کنند امری طبیعی می باشد.

مطالب پیشنهادی:

طراحی سایت فروشگاهی

سئو سایت حرفه ای

چرا سئو مهم است؟

با اینکه تبلیغات می تواند برای رشد کسب و کار شما بسیار مفید باشد اما باعث ایجاد ترافیک می شود و منبع اصلی ترافیک سایت ها موتور های جستجو می باشد.

سئو از روش های بازاریابی است که اگر به درستی انجام شود می توان در مدت زمان طولانی تاثیر آن را ببینید. اگر شما محتوا یدرستی در وب سایت خود داشته باشید می توانید در گوگل برای خود رتبه کسب کنید. ترافیک کسب شده با کمک محتوا می تواند در طول زمان افزایش پیدا کند. اما تبلیغات در گوگل نیاز به زمان و هزینه ی زیادی دارد.

نیاز به متخصص سئو است؟

اگر به سئو علاقه دارید می توانید خودتان به دنبال کار با سئو بگردید و آموزش ببیند و آن را بر روی سایت خود پیاده سازی کنید و شاید هم این تصمیم را دارید به کمک یک متخصص کار سئو سایت خود را انجام دهید شما می توانید از هر دو روش استفاده کنید هر دو روش خوب است. در انتها فقط سایت شما مهم است. شما می توانید با استخدام یک متخصص سئو، سئو سایت خود را به درستی انجام دهید. ارائه دهندگان سئو هر کدام کیفیت کاری متفاوتی دارند. شما با انتخاب بهترین سئو کار می توانید زمان و هزینه خود را تضمین کنید.

سئو کلاه سفید یا سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سفید به تکنیک هایی گفته می شود که شامل استراتژی و راهکار هایی است که از قوانین موتورهای جستجو پیروی می کند. تمرکز اصلی این راهکار ها ارائه محتوای درست به کاربران است.

و اما سئو کلاه سیاه به تکنیک هایی می گویند که سعی می کنند با آن موتور های جستجو را فریب دهند. شاید سئو کلاه سیاه موجب افزایش رتبه سایت شود اما امکان خارج شدن سایت شما از نتایج موتور جستجو بالا است.

مطالب پیشنهادی:

اصول طراحی سایت

ویژگی های سئو کار خوب

اهداف مشترک سئو با موتور های جستجو

موتور های جستجو برای رسیدن شما به موفقیت تلاش می کنند. حتی گوگل راهکاری برای شما رائه داده است که بتوانید سئو را به راحتی یاد بگیرید. گوگل از سئو کار ها نیز پشتیبانی زیادی می کند. گوگل به وب مستر ها و سئو کار ها کمک می کند.

سئو داخلی چیست؟

سئو داخلی به مجموعه ای از کار ها گفته می شود که با کمک آن می توان بهینه سازی سایت را انجام داد و با بهینه سازی سایت، سایت شما در گوگل رتبه گفته و ترافیک سایت شما بالا می رود. منظور از سئو داخلی، هم بهینه سازی محتوا و هم کدهای HTML می باشد.

سئو داخلی به کاربر شما کمک تا محتوای سایت شما را بهتر متوجه شود.

سئو داخلی در موارد زیر به شما کمک می کند:

 1. درک محتوای هر صفحه
 2. تشخص می دهد عنوان شما با عبارت مورد جستجو برابر باشد.
سئو داخلی سایت چیست؟ - شرکت تبلیغاتی اهورا وب

سئو سایت و راهکار های عملی

شاید تا به الان با مفهوم سئو داخلی سایت چیست؟ آشنا شده اید اما برای راهکارهای عملی سئو سایت باید موارد زیر را رعایت کنید.

 1.  از یو آر ال مناسب استفاده کنید.
 2.  عنوان صفحه را با کلمات کلیدی شروع کنید.
 3.  کلمات پرکاربرد را به عنوان صفحه اضافه کنید.
 4.  عنوان پست های خود را با تگ H1 بنویسید.
 5.  از فایل مدیا استفاده کنید.
 6.  عنوان های زیر مجموعه ی سئو سایت را در تگ H2 قرار دهید.
 7.  از طراحی واکنش گرا استفاه کنید.
 8. از لینک های خارجی استفاده کنید.
 9.  سرعت سایت
 10. از کلمات کلیدی مشابه در متن استفاده کنید.
 11. از تصاویر استفاده کنید.
 12. برای انجام سئو باید از متن بلند استفاده کنید.
 13.  کاربران را تشویق به کامنت گذاری کنید.

برای انجام سئو باید تمام موارد بالا را در وب سایت خود رعایت کنید.

برای سئو سایت از کجا کمک بگیریم؟

برای انجام سئو سایت می توان از شرکت های مختلفی که در این زمینه وجود دارد کمک بگیرید اما آیا همه ی این شرکت ها می توانند به شما کمک کنند تا در کسب و کار خود فردی موفق باشید؟

شرکت اهورا وب با طراحی سایت و سئو می تواند به شما کمک کند تا یک ارتباط اختصاصی بین شما و مشتری شما ایجاد شود. اهورا وب در زمینه ی طراحی سایت، سئو، تبلیغات گوگلی خدماتش را ارائه می دهد برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

2 Comments

 • الینا

  سئو واقعا برای دیده شدن خیلی مفیده، بازدید وب سایت بالا میبره

  • بی پروا

   سلام ممنون از نظر شما

Post A Comment