11سوالی که قبل از طراحی سایت باید از خودتان بپرسید؟

11سوالی که قبل از طراحی سایت باید از خودتان بپرسید؟

سوالات رایج قبل از طراحی سایت که باید از خودتان بپرسید باعث می شود که بفهمید شما از یک طراحی سایت فروشگاهی یا تک محصولی و … چه چیزی میخواهید و یا هدفتان چیست به سوالات زیر دقت کنید.

هدف از طراحی این وب سایت چیست؟

آیا قرار است که محصولی را به فروش برسانید؟ آیا هدف از طراحی سایت معرفی خود و کسب و کارتان است؟ آیا قصد معرفی شرکت خود را دارید؟ هدف تبلیغاتی یا اطلاع رسانی دارید؟ یا میخواهید هنر، توانایی و مهارت های خود را معرفی کنید؟

دامنه مورد نظر خود را انتخاب کرده اید؟

دامنه در شناساندن و معرفی  سایت شما بسیار مهم است. این نام باید مربوط به هدف و محتوی کلی سایت باشد. به خاطر سپردن آن باید راحت باشد و تعداد کاراکترهای آن خیلی زیاد نباشد.

آیا کلمات کلیدی سایت خود را تعیین کرده اید؟

این یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید کلمات کلیدی وب سایتتان است. کلمات کلیدی سایت توسط موتورهای جستجو مورد استفاده قرار میگیرند. هر چه قدر این کلمات، با دقت بیشتری انتخاب شده باشند، شانس سایتتان را در موقعیت مناسب در موتورهای جستجو بهتر میکنند.

آیا سایت شما دارای لوگو و نام هست؟

اگر طراحی سایت که میخواهید سفارش دهید، مربوط به کسب و کار و شرکت شما است میتوانید از لوگوی آن استفاده نمایید در غیر این صورت میتوانید یک لوگو و عنوان برای سایت تهیه کنید.

آیا تم رنگی سایت مورد نظرتان را انتخاب کرده اید؟

در بسیاری از موارد، تم رنگی وب سایت ها با رنگ لوگو هماهنگ میشود. پس باید هر چه زودتر درباره ظاهر و گرافیک سایتتان تصمیم بگیرید.

منوی سایتی که میخواهید سفارش دهید مشخص است؟

منوی سایت مشخص کننده، مطالب و چارچوب اولیه سایت است، پس باید آن را به دقت تنظیم کنید. سعی کنید در شروع کار، به اندازه کافی برای چیدمان منو، آیتم ها و زیر منوها فکر کرده باشید تا در خلال کار، نیاز به تغییرات کمتری باشید.

آیا وب سایت رقبا و همکاران خود را بازدید کرده اید؟

مطالعه وب سایت رقبا و همکاران در پرورش ایده هایی که در وب سایت خود میخواهید به کار ببرید بسیار مهم است. پس این موضوع را جدی بگیرید و همیشه چند وب سایت را به عنوان نمونه در ذهن داشته باشید.

آیا مطالب وب سایت آماده است؟

اگر محتوی و مطالب وب سایت آماده نیست، باید زودتر دست به کار شوید. تهیه محتوی سایت، یکی از موارد مهمی است که باید با دقت روی آن کار شود. چون این محتوی، در شناساندن وب سایت شما به موتورهای جستجو، تعیین کننده هستند. پس باید زمان زیادی را صرف این کار کنید.

میزان آشنایی شما با کامپیوتر و فناوری اطلاعات چه قدر است؟

در واقع باید پرسید که آیا خودتان بعدا مطالب وب سایتتان را به روز رسانی میکنید و یا فردی را برای ایجاد محتوی و به روز رسانی مطالب وب ساییتان استخدام خواهید کرد. به یاد داشته باشید، با طراحی سایت، کار شما به پایان نمیرسد. به روز رسانی محتوی وب سایت شما، از نکات کلیدی است.

چه مدت زمان برای طراحی وب سایت خود در نظر دارید؟

مانند هر پروژه دیگری باید تعیین کنید که چه زمانی میخواهید وب سایت شما عملیاتی و قابل استفاده باشد.

امکانات مد نظر سایتتان چه امکاناتی هستند؟

برای مثال آیا سایت شما، یک وب سایت تک زبانه است و یا چند زبانه؟ چه امکاناتی مد نظر شما است برای اینکه در سایت استفاده شود.

در متن بالا به سوالات رایج قبل از طراحی سایت  اشاره شد که میتوانید با توجه به آن سوالات یک سایت هدفمند با بازخورد موثر داشته باشید ، با اهورا وب در ارتباط باشید تا بهترین نتیجه را از طراحی سایت خود بگیرید.

One Comment

  • ناشناس

    امتیاز بازدید کننده: ستاره ها 5

Post A Comment