منو اهورا وب

سیاست‌های گوگل ادوردز

سیاست‌های گوگل ادوردز
علاوه بر الزامات فنی، تبلیغات گوگلی باید از لیست گسترده‌ای از خطوط راهنمای انتشار نیز تبعیت کنند. بیش‌تر این قواعد بدیهی‌اند، اما بررسی این سیاست‌ها پیش از راه‌اندازی تبلیغات مفید است. اگر آگهی‌یی یکی از این سیاست‌ها را نقض کند، گوگل ادوردز به آن برچسب «تأیید نشده» (Disapproved) می‌زند و تبلیغ نمی‌تواند نمایش داده شود. وقتی مشکل را حل کنید و آگهی‌تان را مجدداً ثبت کنید، تازه ادورز آن را برای مشارکت در فرآیند مناقصه «واجد شرایط» (Eligible) تشخیص خواهد داد. اما اگر گوگل تشخیص دهد که نقض مقررات صورت گرفته جدی است یا اگر آگهی‌ها مکرراً مهر عدم تأیید بخورند، ممکن است گوگل حساب شما را تعلیق (Suspend) کند یا فعالیت شما را در ادوردز ممنوع (Banned) کند. گاهی می‌بینید که آگهی‌یی مورد یا مواردی از سیاست‌های انتشار تبلیغات گوگلی را نقض کرده ولی تأیید شده است، احتمالاً این آگهی از زیر دست فرآیند کنترل خودکار تبلیغات در رفته است.گوگل ادوردز از گروه‌هایی از افراد نیز برای بررسی دستی تبلیغات استفاده می‌کند و اختمالاً این آگهی‌ها در نهایت دچار مشکل عدم تأیید خواهند شد.
برای مشاهده به‌روزترین صورت این مقررات می‌توانید به «مرکز راهنمای ادوردز» (AdWords Help Center) بخش «مرکز سیاست‌های ادوردز» (AdWords Policy Center) مراجعه کنید.
برخی از این مقررات که در محتوای آگهی تأثیرگذارترند در ادامه آمده است:
مردم را گمراه نکنید: گوگل ادوردز لازم می‌داند که متن تبلیغات دقیقاً نمایش‌دهنده‌ی محتوای صفحه‌ی فرود باشد. اگر جست‌جوکننده به دنبال «اسباب‌بازی‌های چوبی برای بچه‌ها» باشد و روی آگهی «اسباب‌بازی‌های چوبی دست‌ساز» کلیک کند، صفحه‌ی نهایی باید نشان‌دهنده‌ی محصولات مورد انتظار کاربر باشد. اگر این صفحه چیز دیگری را به کاربر نشان دهد، مثلاً فروش کتابی درباره‌ی مهارت‌های فرزندداری، ممکن است آگهی رد شود.

مؤدب باشید: در تبلیغات گوگلی و البته هر جای دیگری از کلمات نامناسب، ناسزا و کلماتی که برای درج‌شان مجبور به خودسانسوری می‌شوید استفاده نکنید.

اگر در برابر رقیب‌تان ادعایی می‌کنید برای آن دلیل داشته باشید: اگر در آگهی‌هایتان ادعا می‌کنید که از یک رقیب خاص بهترید، باید در صفحه‌ی نهایی‌تان دقیقاً توضیح دهید که چرا ادعایتان درست است. مثلاً ممکن است یک جدول که محصولات و سرویس‌هایتان را با رقیب مورد نظر در آن مقایسه کرده‌اید ارائه دهید یا این ادعا را دقیقاً تجزیه و تحلیل نمایید. در غیر این صورت ادعایتان را در متن تبلیغ مطرح نکنید.

برای ادعای برتری مطلق‌تان دلیل داشته باشید: ادعا نکنید از همه بهترید مگر این‌که فرد دیگری این را گفته باشد -و منظور از این فرد دیگر رضایت‌نامه‌های مشتریان خودتان یا تعریف‌های مادرتان نیست. اگر در تبلیغات‌تان ادعای برتری مطلق می‌کنید یک طرف ثالت معتبر باید این ادعا را تأیید کرده باشد و گواهی این طرف ثالث باید در صفحه‌ی فرودتان وجود داشته باشد. مثلاً اگر در نظرسنجی از خوانندگان روزنامه‌ی محلی شهر اهواز در زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید شما را به عنوان بهترین انتخاب کرده‌اند، می‌توانید از عبارت مثلاً «بهترین در اهواز» در متن تبلیغات‌تان در گوگل استفاده کنید. صفحه‌ی نهایی باید به عنوان کسب‌شده اشاره کند و ترجیحاً یک پیوند به مرجع این ادعا داشته باشد. در غیر این صورت بهتر است چنین ادعایی نکنید.

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.