منو اهورا وب

ضرورت طراحی سایت

ضرورت طراحی سایت 

امروزه با توجه به افزایش کاربرد اینترنت در تمام جنبه های زندگی مردم ، ضرورت طراحی سایت برای یک حرفه کاملا ملموس است. در صورتی که شرکت ها از این مهم غافل باشند مشتریان بالقوه زیادی را از دست میدهند. پیش از این نیز داشتن یک سایت لازم بود؛ اما امروزه یک سایت اعتبار و کیفیت فعالیت یک حرفه را تضمین میکند.

وجود یک وب سایت از سوی مشتریان و رقبا ملاکی برای سنجش اعتبار و عملکرد یک حرفه به شمار میرود. طراحی وب سایت برای یک شرکت به منزله داشتن یک پایگاه اداری در فضای مجازی است. علاوه براین تاریخچه فعالیت شرکت و به اصطلاح رزومه، راههای تماس ، آدرس و نمونه کارها برای مشتریان قابل دسترسی و پیگیری است.

همچنین در مواردی مانند سایت های فروشگاهی امکان استفاده و اتصال به درگاه پرداخت اینترنتی را برای مشتریان فراهم می سازد. اما باید دید چه سایتی، و با چه ویژگی هایی برای حرفه شما مناسب است. برای دانستن این امر باید با انواع وب سایت به لحاظ کاربردی و عملکرد آشنا شوید .

مطالب پیشنهادی :

لذت خرید آسان از سایت فروشگاهی

طراحی سایت با اهداف گوناگون

گسترش کار با طراحی سایت

طراحی سایت براین اساس به چند دسته تقسیم میشود که شامل موارد زیر است :

طراحی سایت برپایه استاتیک:

وب سایت هایی که در طراحی آن از زبان های HTML یا CSS و جاوا اسکریپت استفاده میشود.این نوع از سایت ها فاقد بانک اطلاعاتی هستند. هزینه طراحی برای آنها پاین است اما هزنیه نگهداری آنها بالا است.

طراحی سایت برپایه داینامیک :

این دسته از این سایت ها با زبان برنامه نویسی PHP و ASP.net  نوشته میشوند.مدیریت محتوا دراین دسته از سایتها به آسانی توسط صاحبین سایت قابل مدیریت است.

طراحی سایت پرتابل:

وب سایت های پرتابل به سایت های بزرگ و داینامیک گفته میشود که از مجموع چند وب سایت در کنار هم تشکیل شده اند.

مانند پرتابل های خبری که شامل بخش انتشار اخبار،آرشیو،نظرسنجی و … می باشند.

طراحی سایت فلش:

از انواع دیگر وب سایت ها باید به وب سایت های فلش اشاره کرد.این نوع از سایت دارای طراحی گرافیکی با کیفیت بالا هستند. اما سایت های فلش سه اشکال عمده دارند؛ از جمله اشکال در بارگذاری متن،عدم خوانده شدن محتوا توسط موتورهای جست و جو و عدم توانایی در بروز رسانی توسط صاحبان سایت ها.

Necessity of site design اهوراوب web design

طراحی سایت برای صنایع و حرف مختلف:

همانطور که پیش از این گفته شد،طراحی سایت به شما این امکان را میدهد تا با مشتریان بیشتری شمارا بشناسند و با فعالیت ها و پیشینه حرفه شما به راحتی آشنا شوند. امکان طراحی سایت برای حرف و مشاغل مختلف وجود دارد و زمینه های زیادی را دربرمیگیرد.

درادامه به چند نمونه از این موارد اشاره خواهیم کرد:

طراحی سایت صرافی 

یکی از دغدغه های امروز مردم به ویژه تجار و وارد کنندگان و صادرکنندگان اطلاع از انواع نرخ ارز در جهان است. اطلاع رسانی در زمینه نرخ ارز پیش از این توسط روزنامه ها،اخبار و یا مستیقم از خود صرافی ها قابل استعلام بود. اما پیشرفت تکنولوژی و حظور وب سایت ها این امر را آسان تر و سریع تر گردانیده است.

از آنجا که معاملات بین المللی نیز به صورت انلاین و با تراکنش بالا انجام میگیرند، امکان اطلاع از نرخ ارز از طریق وب سایت صرافی ها برای تجار اطمینان خاطر و سهولت را به همراه دارد. اما طراحی سایت بری صرافیتنها به منظور اطلاع رسانی نیست و امکانات زیادی را برای کاربر ایجاد میکند. از جمله آنها میتوان به ایجاد حساب کاربری برای مشتریان ویژه، انتقال ارز،فروش و مبادله ارز و حتی فروش اینترنتی سکه و ارز اشاره کرد.

امکان فروش ارز به صورت اینترنتی و مجازی افزایش مشتری را برای صرافی ها به دنبال دارد. و مشتری را از صرف زمان و هزینه برای مراجعه مستقیم و حظوری به صرافی بی نیاز میکند.

نمونه کار طراحی سایت صرافی، صرافی پارسه

Necessity of site design اهوراوب sarafi web

طراحی سایت هنری

بسیاری از هنرمندان امروزه توسط شبکه های اجتماعی خود را به مردم معرفی میکنند. و فضای مجازی زمینه شهرت را برای آنها فراهم کرده است.

برای کسب و کارهای کوچک هنری، شبکه های اجتماعی فرصت مناسب بازاریابی و جذب مخاطب را فراهم میکند. اما در دنیای وسیع امروز جذب مشتری از طریق وب سایت ترافیک بیشتری را برای حرف مختلف به همراه دارد.

طراحی وب سایت به هنرمندان ومراکزهنری این امکان را میدهد تا با به کارگیری گرافیک سایت هنر خود را به مخاطبین معرفی کنند.

اطلاع رسانی در زمینه همایش ها ، وورک شاپ هاو نمایشگاهها برای آموزشگاه های هنری از طریق وب سایت خبررسانی را آسان تر میکند.

نمونه طراحی سایت هنری دکتر الفت، کالی گرافی

Necessity of site design اهوراوب art webdesign

Post A Comment