منو اهورا وب

طراحی سایت با اهداف گوناگون

طراحی سایت با اهداف گوناگون

در دنیای امروز ، استفاده از اینترنت و فضای مجازی جزئی از اعضای خانواده برای کاربران شده است.لذا لزوم طراحی سایت با اهداف گوناگون برای مشاغل مختلف را برای بهره مندی از فایده های این جامعه مجازی میتوان احساس کرد.

ما در تیم تخصصی اهورا وب این امکان را داریم تا شما را در طراحی سایت  برای موفقیت در کسب و کارتان یاری کنیم و اهداف موردنظرتان را پیش ببریم. همراه ما باشید تا بتوانید با مراحل طراحی سایت آشنا شوید.

وب سایت های اولیه

اولین وب سایت دنیا متعلق به پروژه ی World Wide Web بود که در سال 1991 متولد شد. اگر بخواهید این وب سایت را مشاهده کنید هنوز هم با آدرس http://info.cern.ch/hypertext/WWW/TheProject.html در دسترس است.

وب سایتی که اولین بار بوجود آمده است درست است که از لحاظ ظاهری ، وب سایت حرفه ای نمیباشد اما دیگر وب سایت ها به پیروی از همین سایت به وجود آمده است.

وب سایت های اولیه طراحی خاصی نداشتند اما رفته رفته علم و تکنولوژی گسترش پیدا کرد و با استفاده از جاوا اسکریپت و HTML ، طراحی سایت تخصصی تر و هموارتر شد.مرورگر مایکروسافت تاثیر زیادی در هموار سازی این مسیر داشته است.

تعریف طراحی سایت

طراحی سایت یا همان Web Design ، ایجاد پایگاه داده اینترنتی برای اطلاع رسانی به مخاطبان میباشد . که شامل قسمت های صفحه های وب سایت شما ، تولید محتوا ، قوانین سئو و طراحی گرافیکی هستند.

شما میتوانید یک طراحی سایت حرفه ای داشته باشید و بتوانید محصولات خود را به سرعت و به صورت آنلاین به فروش برسانید ، خدمات خود را به مخاطبانتان معرفی کنید و یا هر موضوعی که مدنظرتان هست را به صفحه ی اول گوگل انتقال دهید.

اما چگونه این مسیر را به بهترین نحو پیش ببرید؟شما ابتدا میبایست به همه ی اصول و قوانین فنی و ظاهری طراحی سایت تخصصی را پایبند باشید.

طراحی حرفه ای سایت

با چه ابزاری طراحی سایت را انجام دهیم؟

برای ایجاد یک سایت و طراحی آن شما نیاز به وسایلی دارید که از نظر کیفیت و سرعت بهترین هستند. یک کامپیوتر خوب بهترین گزینه است که در فرآیند ایجاد و طراحی سایت حرفه ای ، شما را یاری کند. کامپیوتری که در زمان اجرا ی فرآیندهای مختلف هنگ نکند و زمان شما را ازبین نبرد.

مهم تر از یک کامپیوتر یا لب تاپ خوب ، به زبان برنامه نویسی پر کاربرد برای طراحی سایت تخصصی باید اشاره کرد .این زبان های برنامه نویسی با گذر زمان تغییر پیدا میکنند. اما تکنولوژی هر کدامشان ثابت است و کارایی آن ها عوض میشود.

زبان هایی مثل PHP ، HTML ، CSS  و … تکنولوژی هایی در طراحی سایت تخصصی هستند. (ASP.NET(MVC از جمله تکنولوژی های جدیدی است که در طراحی سایت های حرفه ای و اپلیکشن های تخصصی کاربرد دارد.

بیشتر بخوانیم : چرا طراحی سایت باب شده است؟

ابزارهای طراحی سایت

مدل های مختلف طراحی سایت 

اول از همه شما باید بدانید چه سایتی میخواهید ؟ آیا فقط نیاز دارید که یک محصول را به نمایش درآورده و با نمایش دادن شماره تماس خود مشتری جلب کنید؟ و یا تنها برای معرفی کسب و کار خود سایتی طراحی میکنید؟

اما برای اینکه بدانید باید از چه نوع سایتی استفاده کنید انواع طراحی سایت را بخوانید.

طراحی سایت استاتیک

این نوع طراحی سایت برای معرفی محصول شما به مشتری کارایی دارد و تنها به نمایش دادن اطلاعات به کاربران بسنده میکند. در طراحی سایت استاتیک با طراحی آسان صفحات وب روبه رو میشویم که برای به اجرا درآمدن و نمایش به کاربران زمان زیادی را نمیطلبد.

طراحی سایت داینامیک

طراحی وب سایت داینامیک اینگونه است که خود صفحه ثابت، اما محتوای آن تغییر کند. در حقیقت محتوای صفحات داینامیک با توجه به جستجوی کاربران، به وجود میاید. معنی آن این است که محتوای صفحه به خودی خود روی سرور نیست و با خوانده شدن محتوای خاص از یک صفحه سایت داینامیک، این صفحه خوانده شده روی سرور بوجود میاید و برای مشتری فرستاده می‌شود.

در سایت داینامیک، صفحات به طور معمول محتوای مورد نیاز خود را از یک دیتابیس در بک اند Back-End فراخوانی می‌کنند. در زمانیکه  صفحات داینامیک وب سایت برای اولین بار توسعه پیدا کردند. توسعه اولیه صفحات داینامیک وب به طور مستقیم در زبان‌هایی مثل PHP، Perl یا ASP صورت می‌گرفت.

مدل های مختلف طراحی سایت
اهداف طراحی سایت 

هدف های گوناگونی برای طراحی سایت حرفه ای وجود دارد. ممکن است هدف شما در طراحی سایت تخصصی با هدف فرد دیگر بسیار متفاوت باشد. در حال حاضر تقریبا برای هر هدفی یک سایت طراحی می‌شود تا بعنوان مکان اطلاع رسانی یا فروش محصولات یا هر منظور دیگری مورد استفاده قرار بگیرد.

شما میتوانید با یک جستجوی در اینترنت انواع مختلف طراحی سایت را ملاحظه کنید . وب سایت‌هایی از قبیل تجاری، E-Commerce، خبری ، وب سایت های فروشگاهی و وبلاگ‌های شخصی که فعال هستند. اما موفق‌ترین این وب سایت‌ها، گروه‌هایی هستند که از قوانین طراحی سایت و بهینه سازی سئو پیروی میکنند تا اطلاعات درون وب سایت خود را به بهترین نحو به مشتریان یا مخاطبان محصول مورد نظر نمایش بدهند.

مطلب بیشتر : ضرورت طراحی سایت در دیجیتال مارکتینگ

نمونه های مختلف طراحی سایت

همانطور که بیان شد شما میتوانید برای طراحی سایت حرفه ای با توجه به نیاز خود از نمونه های مختلفی استفاده کنید در اینجا با برخی از این مدل ها آشنا میشویم:

طراحی سایت برای فروشگاه 

طراحی سایت فروشگاهی یکی از انواع طراحی سایت میباشد که در آن شما  میتوانید محصول یا محصولات مورد نظر خود را به نمایش گذاشته و آن ها را به فروش برسانید.کاربران با کلیک برروی یکی از محصولات اطلاعات آن محصول را مشاهده کرده و در صورت نیاز میتواند آن را خریداری کند. تیم اهورا وب در زمینه طراحی سایت فروشگاهی فعالیت درخشان دارد که نمونه کارهای انجام شده شامل موارد زیر میباشد:

سایبان برقی ، کارایدک ، echochang ، سایبان شاهد

طراحی سایت برای شرکت ها

افراد بسیاری قبل از اینکه بصورت مستقیم در فضای فیزیکی با کسب و کاری ارتباط برقرار کنند در فضای آنلاین یک شرکت را می یابند و آنرا کامل بررسی می‌کنند و سپس با آن شرکت تماس برقرار خواهند کرد. تیم اهورا وب در زمینه طراحی سایت شرکتی به صورت حرفه ای فعال است که نمونه کارهای انجام شده شامل موارد زیر میباشد:

روشا گشت ، ziboosolar(زیبوسولار)

طراحی سایت برای شرکت های خدماتی 

در واقعیت ، یک کسب و کار یا شرکت خدماتی می تواند یک شرکت آموزشی باشد، یک آرایشگر باشد، یک ترمیم کننده پوست و یا یک طراح سایت باشد. همه ی این شغل ها، یک خدماتی را به مشتریان خود ارائه می دهند.

خدمات آنها، کالا نیست بلکه منشا گرفته از ارزش کارهایی است که آنها به مشتریان خود می فروشند.برای این نوع از سایت نمونه های زیر را مشاهده کنید.

پدیده سرویس ، معین سرویس

نماد اطمینان در طراحی سایت

نماد اطمینان عامل مهمی در توسعه تجارت الكترونیكی و فروش محصولات اینترنتی است ، اگر شما در سایت خودتان بخواهید محصولی را به فروش برسانید و پرداخت انلاین داشته باشید نیاز به یک نماد اعتماد دارید ، نماد اعتماد الکترونیکی به خرید کنندگان از وب سایت شما پرداختی امن و سالم را ارائه می دهد.

بیشتر بخوانیم : طراحی سایت شرکتی تخصصی

میخواهم طراحی سایت خود را حرفه ای انجام دهم

اگر ایده ی طراحی سایت تخصصی با کمترین هزینه و بهترین کیفیت را در سر دارید ، نمیدانید نیازهایتان برای ایجاد یک وب سایت عالی چیست؟ ما در کمترین زمان طراحی سایت شما راانجام داده و به شما دربدست آوردن نتیجه مطلوب اطمینان میدهیم. میتوانید با تیم حرفه ای اهورا وب تماس بگیرید و همین حالا سفارش ساخت وب سایت خود را به ما بسپارید.

Post A Comment