طراحی سایت با وردپرس

وردپرس در ابتدا با هدف ایجاد یک سیستم وبلاگ، طراحی و توسعه پیدا کرد. با این حال در گذشت زمان امکانات زیادی به آن افزوده شد که استفاده از آن را در کاربردهای دیگر نیز امکان پذیر گردید.
طراحی سایت با وردپرس یکی از بهترین روش‌ها برای طراحی و برنامه نویسی سایت‌های مختلف با دامنه‌ی وسیعی از کاربردها به شمار می‌رود.
ویژگی‌های وردپرس

امکانات فراوان وردپرس در کنار وجود هزاران افزونه با قابلیت‌های متنوع سبب می‌شود وردپرس به عنوان ابزاری مناسب برای طراحی سایت‌ های شخصی، سایت‌های شرکتی، سایت‌های سازمانی و حتی فروشگاه اینترنتی به شمار برود.
وردپرس دارای محیط مدیریت پیشرفته با امکانات زیاد است. علاوه بر آن پشتیبانی بسیار خوب از زبان فارسی در وردپرس استفاده از آن را برای افرادی که حتی آشنایی کمی با اینترنت و کامپیوتر دارند به کاری آسان تبدیل می‌کند.
طراحی قالب اختصاصی وردپرس

وردپرس دارای تعداد زیادی قالب‌های آماده است که استفاده از آن‌ها می‌تواند سرعت طراحی سایت را به بیشترین حد ممکن برسانند. ولی از طرف دیگر معایبی را با خود به همراه دارند. کاهش سرعت عملکرد و اثر منفی روی سئوی سایت مهم‌ترین عیب قالب‌های آماده در طراحی سایت هستند. علاوه بر این قالب‌های آماده به سختی قابل تغییر هستند و سفارشی‌سازی آن‌ها مطابق با نیازهای پروژه زمان‌بر و دشوار است.
اشکال بعدی در هنگام استفاده از قالب‌های آماده، عدم همخوانی دقیق امکانات قالب با نیازهای مشتری است. برخی از امکانات موجود در قالب‌های حرفه‌ای به صورت کلی و به گونه‌ای که برای تمامی مشتریان قابل استفاده باشد، طراحی می‌شوند. هنگامی که از این امکانات استفاده کنید، ناچار خواهید بود، برخی مفاهیم و فرآیندهای مورد نیازی خود را با این قالب‌ها همراستا کنید.