طراحی سایت تک صفحه ای

طراحی سایت تک صفحه ای

اخیرا استفاده از طراحی سایت تک صفحه ای رواج زیادی پیدا کرده است. راه اندازی سایت تک صفحه ای مزایایی زیاد دارد که از مهمترین آن ها وجود همه اطلاعات در یک صفحه است که با حرکت به سمت پایین و بالای صفحه یا به اصطلاح رایج، اسکرول خوردن در صفحه میتوان آن ها را مشاهده نمود.

مزایای طراحی سایت تک صفحه ای

در طراحی سایت تک صفحه ای مطالب اولیه مورد نیاز کاربر تماما در صفحه اصلی وب سایت نمایش داده می شود. به طوری که پس از کلیک بر روی منو های اصلی وب سایت به جای آن که کاربر وارد صفحه دیگری از سایت شود به بخشی از صفحه اصلی مربوط به همان منو اسکرول می شود.

این روش تاثیر بسزایی در افزایش مدت زمان ماندن کاربران در صفحه اصلی سایت می گردد.مدت زمان ماندگاری کاربران در یک صفحه یکی از مهم ترین المان های رنک دهی موتور های جستجو می باشد و باعث تاثیر بسیار مثبتی در رتبه وب سایت می گردد.

طراحی چنین وب سایتی به صورت (One Page)، برای در سال 2۰۰5 میلادی توسط استیو ین (Steve Yen) ایده‌پردازی و ابداع گشت. اگرچه بررسی و بیان این مفهوم که همه اطلاعات یک وبسایت در یک جا چیدمان گردد به اوایل سال 2۰۰3 باز می‌ گردد.

با ابداع موبایل‌ های لمسی و تبلت، به کار گیری اسکرول و حرکت صفحات به شکل عمودی یا افقی جذاب‌ تر از کلیک روی منو ها گردید. در این بین راه اندازی سایت به این سبک، که همه اطلاعات آن در یک صفحه بارگذاری شده باشد و تنها به سمت عمودی یا افقی حرکت دارند مورد استقبال قرار گرفت.

طراحی سایت تک صفحه ای - طراحی سایت اهوراوب

دیگر مزایای طراحی سایت تک صفحه ای

مدیریت وب سایت های تک صفحه ای آسان تر است. زیرا مطلب کمی دارند و استفاده از تصاویر و نوشته های بزرگ جلوه بهتری به سایت میدهد و سایت را چشم نواز تر و کاربرپسند خواهد کرد.

گرافیک وب سایت های تک صفحه ای معمولا کیفیت بالاتری دارند و این ویژگی به این دلیل است که انتخاب یک قالب خاص برای سایت آسان تر است و طراحی آن زمان کمتری از طراح میگیرد. پس کیفیت کار بالاتر خواهد بود.

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین ویژگی های وب سایت های تک صفحه ای، سادگی و در ارائه مطالب و کار با صفحه سایت است. در این حالت از طراحی چندین صفحه برای سایت بی نیاز خواهید بود.

در طراحی سایت تک صفحه ای میتوانید درخواست را از سمت سرور به سمت کلاینت به اسانی تغییر دهید و نیازی به نوشتن کدهای جاوا اسکریپت برای داینامیک کردن آن ندارید. از این جهت سرعت بارگذرای سایت بالاتر است.

سایت های تک صفحه ای روی انواع وسیله های هوشمند مانند موبایل و تبلت، نمایش بهتری دارند و در اصل طراحی سایت ریپسانسیو برای سایت های تک صفحه ای آسان تر است. این ویژگی روی سئو نیز تاثیر زیادی خواهد داشت.

طراحی سایت تک صفحه ای - طراحی سایت فروشگاهی

ویژگی طراحی سایت تک صفحه ای

دید بصری افراد به سایت ها هر روز در حال تغییر و تحول است. سایت هایی که بسیار شلوغ طراحی می‌ شوند و حجم وسیعی از اطلاعات را بارگذاری کرده‌ اند، چشم‌ نواز نیستند و اغلب کاربر را خسته می‌ کنند.

به کار گیری مطالب زیاد باید به ‌شکل منسجم و با چیدمانی منظم شکل گیرد. بر این اساس یکی از مزیت‌ های وب سایت های تک صفحه ای در خلوت بودن آن‌ ها است. بیان مطالب به شکلی صریح، واضح و قابل دسترس از خصوصیات دیگر طراحی سایت تک صفحه ای است.

کاربر در استفاده از این وب سایت گیج نمی‌ شود و همه اطلاعات را به ‌راحتی دریافت می‌ کند. درضمن به دلیل خلاقیت‌ هایی که در ارائه این تک صفحه شکل می‌ گیرد، جذابیت و چشم‌ نوازی،‌ چاشنی طراحی خواهد شد. صفحه آرایی و چیدمان به ‌صورتی متفاوت و تغییر تصاویر یا جا به‌ جایی المان‌ ها در هنگام اسکرول خوردن به پایین و بالا به جذابیت این نوع سایت‌ ها می‌ افزاید.

طراحی سایت تک صفحه ای - طراحی سایت حرفه ای
طراحی سایت تک صفحه ای برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

طراحی سایت تک صفحه ای اکثرا برای کسب و کار هایی انجام می‌ شود که نیاز به تعداد صفحات و محتوای کمی دارند و ترجیح میدهند می‌ شود کل اطلاعات مربوط  به رزومه و شغل آنها در یک صفحه نمایش داده شود.

اغلب سایت های تک صفحه ای  به گونه‌ ای طراحی می‌ شوند که صفحات با حداقل اسکرول عمودی ایجاد گردد و کاربر توسط آیکن‌ ها و یا منو های طراحی ‌شده به بخش‌ های مختلف راهنمایی شود.

معمولا این نوع طرح برای اشخاص یا شرکت هایی مناسب است که سئو وب سایت و بهینه سازی آن را دنبال نمی کنند و بیشتر تمایل به نمایش نمونه کار ها را دارند. چیزی شبیه کاتالوگ های کوچک.

طراحی وب سایت های تک صفحه ای اگرچه از لحاظ کد نویسی ساده به نظر میرسد، اما برعکس سایت های که تعداد صفحات داخلی آنها بیشتر است، دشوار و زمان بر می باشد و نیاز به کار و تمرکز ویژه ای دارد.

تفاوت طراحی سایت تک صفحه ای با دیگر سایت ها

تفاوت طراحی سایت تک صفحه ای با سایر سایت ها در این است که به طور مثال در طراحی سایر وب سایت ها اطلاعات سایت در یک صفحه قرار ندارد و تعداد صفحات متعددی برای درج مطالب و دسته بندی آنها در نظر گرفته میشود.

به طور مثال در طراحی سایت فروشگاهی لازم است تا برای هر محصول در صفحه جداگانه ویژگی و مشخصات کالاها ذکر شوند و این کار نیاز کاربران سایت را برای دست یابی به اطلاعات محصول آسان تر میکند.

تجربه کاربری لذت بخش و آسان باعث شده که این سبک از طراحی سایت به نسبت سایر طراحی سایت ها از محبوبیت بیشتری در نزد کاربران برخوردار باشد و مدیران سایت ها نیز علی رغم محدودیت های این نوع طراحی وب سایت از آن استفاده کنند.

مطلب پیشنهادی : طراحی سایت فروشگاه اینترنتی 

طراحی سایت تک صفحه ای - شرکت اهوراوب

طراحی سایت تک صفحه ای را از ما بخواهید !

اگر برای کسب و کار شرکتی یا فروشگاهی خود به دنبال یک شرکت طراحی وب سایت حرفه ای هستید، و یا برای بهینه سازی سایت نیاز به مشاوره و سئو دارید، با همکاران ما در شرکت اهوراوب تماس بگیرید و سوالات و درخواست خود را مطرح کنید.

مسلم است که راه اندازی یک وب سایت به تنهایی کافی نیست و برای بازدهی مناسب و بازگشت سرمایه باید پشتیبانی اصولی و حرفه ای برای سایت انجام گیرد. ما تمام تخصص و مهارت خود را جهت بالابردن رتبه سایت شما به کار میگیریم، زیرا هدف ما جلب رضایت و ارتقای حرفه شما در دنیای وب می باشد.

برای مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت ما در شرکت اهوراوب و مقایسه با دیگر رقبا میتوانید از طریق لینک زیر اقدام کنید و در صورت نیاز برای تماس و مشاوره از لینک های موجود در صفحه استفاده نمایید.

هدف از طراحی سایت تک صفحه ای به صورت ریسپانسیو چیست ؟

اکثر کاربران وب سایت ها این روزها اطلاعات را از روی گوش های هوشمند و تبلت جست و جو میکنند. برای ایجاد یک تجربه کاربری مناسب و رفع نیاز مردم در دنیای اینترنت لازم است تا سایت شما روی انواع نمایشگر به خوبی نشان داده شود و کاربران بتوانند به آسانی به مطالب دسترسی داشته باشند.

چرا به طراحی سایت تک صفحه ای و به طور کلی راه اندازی سایت نیاز داریم ؟

شما با طراحی سایت، اقدام به بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ میکنید. هدف از این کار افزایش مشتری و درآمد برای حرفه و کسب و کار شما می باشد.