طراحی سایت تک صفحه ای ( اختصاصی و حرفه ای )

اخیرا استفاده از طراحی سایت تک صفحه ای رواج زیادی پیدا کرده است. طراحی سایت تک صفحه ای مزایایی زیاد دارد که از مهمترین آن ها وجود همه اطلاعات در یک صفحه است که با حرکت به سمت پایین و بالای صفحه یا به اصطلاح رایج، اسکرول خوردن در صفحه میتوان آن ها را مشاهده نمود.

سبکی از طراحی سایت امروزه وجود دارد با نام تک صفحه که در آن مطالب اولیه مورد نیاز کاربر تماما در صفحه اصلی وب سایت نمایش داده می شود به طوری که پس از کلیک بر روی منو های اصلی وب سایت به جای آن که کاربر وارد صفحه دیگری از سایت شود به بخشی از صفحه اصلی مربوط به همان منو اسکرول می شود و این روش تاثیر بسزایی در افزایش مدت زمان ماندن کاربران در صفحه اصلی سایت می گردد. مدت زمان ماندگاری کاربران در یک صفحه یکی از مهم ترین المان های رنک دهی موتور های جستجو می باشد و باعث تاثیر بسیار مثبتی در رتبه وبسایت می گردد.

طراحی سایت تک صفحه ای (One Page) برای وب سایت در سال 2۰۰5 میلادی توسط استیو ین (Steve Yen) ایده‌پردازی و ابداع گشت. اگرچه بررسی و بیان این مفهوم که همه اطلاعات یک وبسایت در یک جا چیدمان گردد به اوایل سال 2۰۰3 باز می‌ گردد.

با ابداع موبایل‌ های لمسی و تبلت، به کار گیری اسکرول و حرکت صفحات به شکل عمودی یا افقی جذاب‌ تر از کلیک روی منو ها گردید. در این بین طراحی سایت تک صفحه ای که همه اطلاعات آن در یک صفحه بارگذاری شده است و تنها به سمت عمودی یا افقی حرکت دارند مورد استقبال قرار گرفت.

طراحی سایت تک صفحه ای

فرق سایت تک صفحه ای با سایت های معمولی

این نوع طراحی سایت تفاوتش با سایر سایت ها در این است که در سایت های دیگر، اطلاعات سایت در یک صفحه قرار ندارد و تعداد صفحات زیادی دارد. تجربه کاربری لذت بخش و آسان باعث شده که طراحی سایت تک صفحه ای به نسبت سایر طراحی سایت ها از محبوبیت بیشتری در نزد کاربران برخوردار باشد و مدیران سایت ها نیز علی رغم محدودیت های این نوع طراحی وب سایت از آن استفاده کنند.

طراحی سایت تک صفحه ای برای چه سایت هایی مناسب است؟

طراحی سایت تک صفحه ای برای سایت هایی انجام می‌ شود که تعداد صفحات و محتوای کمی دارند و ترجیح داده می‌ شود کل اطلاعات سایت در یک صفحه نمایش داده شود. اغلب سایت ها به گونه‌ ای طراحی می‌ شوند که صفحات با حداقل اسکرول عمودی ایجاد گردد و کاربر توسط آیکن‌ ها و یا منو های طراحی ‌شده به بخش‌ های مختلف راهنمایی شود.

معمولا این نوع طرح برای افراد یا شرکت هایی مناسب است که سئو SEO و بهینه سازی سایت را دنبال نمی کنند و بیشتر جنبه ی نمایش نمونه کار ها را دارد شبیه کاتالوگ های کوچک. این سایت ها اگرچه شاید خیلی از لحاظ کد نویسی ساده به نظر برسند اما برعکس سایت های که تعداد صفحات داخلیشان بیشتر است سخت تر محسوب می شود و نیاز به کار و تمرکز ویژه ای دارد.

طراحی سایت تک صفحه ای

فواید طراحی سایت تک صفحه ای

دید بصری افراد به سایت ها هر روز در حال تغییر و تحول است. سایت هایی که بسیار شلوغ طراحی می‌ شوند و حجم وسیعی از اطلاعات را بارگذاری کرده‌ اند، چشم‌ نواز نیستند و اغلب کاربر را خسته می‌ کنند. به کار گیری مطالب زیاد باید به ‌شکل منسجم و با چیدمانی منظم شکل گیرد. بر این اساس یکی از مزیت‌ های وبسایت های تک صفحه ای در خلوت بودن آن‌ ها است. بیان مطالب به شکلی صریح، واضح و قابل دسترس از خصوصیات دیگر طراحی سایت تک صفحه ای می‌ باشد.

کاربر در استفاده از این وب سایت گیج نمی‌ شود و همه اطلاعات را به ‌راحتی دریافت می‌ کند. درضمن به دلیل خلاقیت‌ هایی که در ارائه این تک صفحه شکل می‌ گیرد، جذابیت و چشم‌ نوازی،‌ چاشنی طراحی خواهد شد. صفحه آرایی و چیدمان به ‌صورتی متفاوت و تغییر تصاویر یا جا به‌ جایی المان‌ ها در هنگام اسکرول خوردن به پایین و بالا به جذابیت این نوع سایت‌ ها می‌ افزاید.

طراحی سایت تک صفحه ای

طراحی سایت های خود را به ما بسپارید

طراحی سایت تک صفحه ای می‌ تواند به‌ شکل استاتیک و یا داینامیک طراحی گردد. ناگفته نماند که میزان اطلاعاتی که در وب سایت تک صفحه ای بارگذاری می‌ شود کم تر از وب سایت های چند صفحه‌ ای است و هدف از طراحی این مدل از وبسایت ها، معرفی یک حرفه که قرار است اطلاعات کمی برایش بارگذاری شود، معرفی تعداد کمی از محصولات و خدمات یک شرکت، معرفی یک محصول از یک کارخانه بزرگ و یا وبسایت شخصی یک فرد است.

اهوراوب به شما کمک می کند آن چه را که میخواهید داشته باشید و با استفاده از تکنولوژی کسب و کار خود را توسعه دهید. برای طراحی سایت های تک صفحه ای خود با اهوراوب تماس بگیرید.