منو اهورا وب

طراحی سایت در مقایسه با وبلاگ

طراحی سایت در مقایسه با وبلاگ

طراحی سایت در مقایسه با وبلاگ‌ از فایل‌های مختلفی همچون متن، تصویر و… تشکیل شده‌ است، که بر روی یک سرور به عنوان میزبان قرار داده می‌شوند. یک وب سایت با نام دامنه‌ای که به صورت اختصاصی برای آن ثبت گردیده، فراخوانی می‌شود. بنابراین به منظور داشتن یک وب سایت نیاز به طراحی راه اندازی سایت، تهیه دامنه و میزبانی می‌باشد.
طراحی سایت‌ با اهداف گوناگونی انجام می‌شوند، که از آن جمله می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

⚫️ اطلاع رسانی و ارائه اخبار داخلی (سازمان، دانشگاه و…) و یا عمومی (خبرگزاری ها)
⚫️ وب سایت فروشگاهی شامل : معرفی محصولات، خدمات، بازاریابی، تبلیغات، فروش آنلاین، تجارت الکترونیک و…
آموزشی (به صورت رایگان و یا با پرداخت هزینه)
⚫️ پورتال‌های سازمانی، ارگان‌ها و مراکز دولتی برای ارائه خدمات عمومی و یا استفاده درون سازمانی و…

وبلاگ چیست ؟

وبلاگ ها صفحه ای برای نوشتن یادداشت ها و مقاله ها هستند که بیشتر مانند یک مجله یا روزنامه اینترنتی عمل میکنند. وبلاگ مجموعه ای از مقالات است که از دسته بندی های مختلفی تشکیل میشود.

شما میتوانید یکی از کسانی باشید که در وبلاگ پنل کاربری دارد و میتوانید مطالب خود را به اشتراک بگذارید. معمولا زبان ولاگ ها غیر رسمی و غیر سازمانی است و تقریبا هر کسب و کار یا هر شخصی میتواند یک پروفایل در وبلاگ ها داشته باشد.

وبلاگ ها دو دسته اند. وبلاگ های رایگان که به زبان فارسی وجود دارند و شما میتوانید در آنها مقالات خود را بنویسید و انتشار دهید. اما میتوانید وبلاگ اختصاصی خود را هم داشته باشید. این کار کمی هزینه بر است، اما در عوض کلاس کاری شما را بالا میبرد.

طراحی سایت در مقایسه با وبلاگ رسمی تر است و میتواند رسمی بودن کار شما را حفظ کند. وبلاگ ها مانند سایت ها برای انتشار مطالب هستند اما سایت کارکرد گسترده تری دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

طراحی سایت در مقایسه با وبلاگ - طراحی سایت شرکتی

ویژگی های طراحی سایت :

– پیچیدگی طراحی سایت (نیاز به دانش برنامه نویسی)

-هزینه بر بودن

– امکان ایجاد تغییرات مختلف در ظاهر و محتوا

– تنوع بالا در ابزارهای طراحی و زبان‌های برنامه نویسی مورد استفاده

-اغلب وب سایت‌ها به صورت حقوقی (متعلق به شرکت‌ها، سازمان‌ها و…) هستند. اما وبلاگ‌ها اکثرا شخصی و با مالکیت حقیقی هستند.

طراحی سایت پیچیده‌تر از وبلاگ و نیازمند دانش مرتبط با کامپیوتر است.

– راه اندازی وب سایت هزینه بر است اما وبلاگ رایگان است و در آن تبلیغات تامین کننده هزینه هستند.

– به روزرسانی وبلاگ بسیار آسانتر و سریعتر از وب سایت است.

– وب سایت‌ها اغلب به ارائه محصولات، بازاریابی، تبلیغ و… می‌پردازند. اما وبلاگ‌ها حاوی اطلاعات شخصی و رویدادهای روزمره است.

– وبلاگ محیطی مناسب برای تعامل افراد و گروه‌ها در مقایسه با وب سایت فراهم می‌کند و بیش از آن با مخاطب در تعامل است.

– محتوای وبلاگ در یک صفحه و به ترتیب زمان قرارگیری مرتب می‌شود. اما مطالب یک سایت در بخش‌ها و صفحات مختلف دسته‌بندی و ارائه می‌شود.

در مجموع می‌توان گفت وب سایت‌ها و وبلاگ‌ها هر دو مکانی برای ارائه اطلاعات هستند. یک وب سایت اغلب اطلاعات مربوط به سازمان‌ها، شرکت‌ها، تبلیغات محصولات و… را در بر می‌گیرد. اما وبلاگ شامل مطالب با موضوعات مختلف است که توسط اشخاص ارائه می‌شود. هر کدام از این دو با توجه به ویژگی‌هایشان مزایا، معایب و کاربردهای متفاوتی دارند.

طراحی سایت در مقایسه با وبلاگ - طراحی سایت فروشگاهی
چرا به طراحی سایت نیاز داریم ؟

وبلاگ ها بهترین فضا را برای شما ایجاد میکنند تا نوشته های خود را انتشار دهید و یا برای کسب و کار خود تبلیغ کنید. راه اندازی یک وبلاگ همانطور که گفته شد هزینه کمتری دارد و در عین حال بازدید کنندگان زیادی یادداشت های شما را خواهند دید.

اما طراحی سایت در مقایسه با وبلاگ متفاوت عمل میکند و اختصاصی تر و حرفه ای تر است. سایت به صورت اختصاصی برای شما، برند شما و کسب و کار شما طراحی میشود و دست شما را برای نوشتن درباره اطلاعات بازتر خواهد گذاشت. در وب سایت شما محدودیت ندارید و با سئو حرفه ای میتوانید تا مدت ها از طریق آن بازاریابی و کسب درآمد کنید.

اما مالک وبلاگ شما نیستید و ممکن است پس از مدتی صاحبین وبلاگ ها تصمیم به بستن آن بگیرند. هرچند هنوز هم وبلاگ های زیادی وجود دارند که فعال هستند، اما شما زمان خود را از دست داده اید.

سایت ها و وبلاگ ها در ظاهر شباهت های زیادی به هم دارند و هنوز تشخیص تفاوت این دو برای خیلی ها دشوار است. شما با راه اندازی و طراحی وب سایت میتوانید دامنه اختصاصی خود را داشته باشید و برای کسب و کار خود به ظور ویژه برندسازی کنید.

برای کسانی که در اینترنت به دنبال فروش کالاها و جذب مشتری هستند، محدویت های زیادی در وبلاگ وجود خواهد داشت. اما طراحی سایت فروشگاهی به شما این امکان را میدهد تا با داشتن اینماد و مجوزهای لازم به آسانی درگاه پرداخت کنید و خرید و فروش را به صورت آنلاین انجام دهید. در صورتی که انجام و پیگیری چنین کاری از طریق وبلاگ تقریبا ممکن نیست.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه بیشتر :

تاثیر طراحی سایت بر افزایش فروش
طراحی وب سایت فروشگاهی
مزیت طراحی سایت برای آژانس هواپیمایی

طراحی سایت در مقایسه با وبلاگ - طراحی وب سایت

طراحی سایت حرفه ای را از ما بخواهید !

اگر برای کسب و کار خود به دنبال برندسازی و تبلیغ در فضای مجازی و اینترنت هستید، طراحی سایت میتواند امکانات زیادی را در اختیار شما بگذارد تا در این مسیر هرچه بهتر و موثر تر عمل کنید.

همکاران ما در شرکت اهوراوب با تخصص و دانش فنی لازم در این زمینه آماده مشاوره و پذیرش سفارشات شما در زمینه طراحی و راه اندازی سایت هستند. برای اطلاع از شرایط و استعلام قیمت میتوانید از طریق لینک های مجود در صفحه با ما در ارتباط باشید. همچنین امکان مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت ما برای شما وجود دارد تا در تصمیم گیری بهتر عمل کنید.

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.