منو اهورا وب

طراحی سایت فروشگاهی و مزایای آن

طراحی سایت فروشگاهی و مزایای آن

همانطور که میدانید امروزه نیاز به طراحی سایت فروشگاهی زیاد شده است وروزانه فروش زیادی از طریق فروشگاه های اینترنتی در کشورهای مختلف انجام میشود. Ebay.com و Alibaba.com نمونه هایی از سایتهای بزرگ و موفق در فروش محصولات خود از طریق اینترنت هستند. درآمد حاصل از فروش محصولات از طریق طراحی سایت فروشگاهی به حدی زیاد است که مدیران شرکتهای مختلف را ترغیب میکند که به سمت طراحی سایت فروشگاهی بروند و درآمد خود را چندین برابر کنند.
نکات مهمی را می بایست در طراحی سایت فروشگاهی در نظر گرفت که ساختار این سایتها را با سایتهای دیگر متفاوت میکند. به طور مثال سایت های فروشگاهی به نحوی طراحی میگردند که کاربر سایت بتواند به راحتی محصول مورد نیاز را جستجو کرده و به لیست سفارش خود اضافه نماید. بنابراین یکی از مهمترین بخشهای سایت فروشگاهی، نحوه طراحی سبد خرید کالاست. نکته دیگری که در طراحی سایت فروشگاهی اهمیت بسیاری دارد پروفایل کاربر است که می بایست به نحوی طراحی گردد که در حین سادگی بسیار کاربردی نیز باشد. به طور مثال در طراحی سایت فروشگاهی هر کاربر در پروفایل خود میتواند لیست خریدهای قبلی و تمام پرداختهای انجام داده خود را مشاهده نماید.
در سایتها نحوه دسته بندی صحیح محصولات نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و در طراحی سایت فروشگاهی باید به این نکته توجه کرد که می بایست دسته بندی محصولات را می بایست به نحوی در صفحات سایت قرار داد که کاربر دسترسی راحتی به آن داشته باشد. بعضی از سایتهای فروشگاهی دسته بندی محصولات را در تمام صفحات سایت قرار میدهد تا نیازی نباشد کاربر برای مشاهده لیست محصولات حتما به صفحه اول سایت مراجعه نماید. نکته دیگر در دسته بندی محصولات شاخه بندی صحیح آن است و باید از شاخه بندی زیاد محصولات پرهیز نمود. اکثر سایتهای فروشگاهی موفق و معروف فقط از یک زیر شاخه برای محصولات خود استفاده میکنند.

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.