منو اهورا وب

طراحی سایت فروشگاهی یا تجارت الکترونیکی

طراحی سایت فروشگاهی یا تجارت الکترونیکی

طراحی سایت فروشگاهی یا تجارت الکترونیکی امروزه کاربرد زیادی دارد. مشغله این روزها به علاوه ترافیک خیابان ها و بازارها و دوری راه ها و کمبود وقت بسیاری از مردم را از خرید حضوری منصرف میکند. خیلی از ما ترجیح میدهیم به جای قدم زدن در خیابان و ساعت ها به دنبال یک کالا و جنس گشتن، آنرا از طریق فروشگاه آنلاین تهیه کنیم و درب منزل تحویل بگیریم.

این خیلی مطلوب است که کارها در یک زمان کوتاه و با سرعت پیش برود و شما بتوانید بدون از دست دادن زمان هرچه میخواهید خریداری کنید و علاوه بر این امکان مقایسه را بین کالاهای مختلف به شما میدهد.

پدیده ای که این روزها قسمت مهمی از زندگی همه مردم دنیا شده است و به آن وسیله این کارها را انجام میدهیم، تجارت الکترونیک نام دارد. اما تجارت الکترونیک چیست و مزایا و معایب آن چه چیزهایی میتواند باشد؟

تجارت الکترونیک، به معنای خرید و فروش و به طور کلی تجارت از طریق ابزارهای الکترونیکی و اینترنت است. طراحی سایت فروشگاهی یا تجارت الکترونیکی نیاز خیلی از مردم را برای فروش و نیاز عده ای دیگر را برای تهیه و خرید کالا برآورده کرده است.

قدمت این پدیده و این روش خرید و فروش به دهه ی 1960 میلادی باز میگردد. اما به مرور رشد کرده است و با وجود فناوری های موبایل و تلفن های همراه قوت گرفته است. با ظهور سایت هایی مانند فیسبوک و پینترست و شبکه های اجتماعی دیگر این شیوه از تجارت رشد بیشتری پیدا کرده است و تقریبا تمام دنیا با آن سرو کار دارند.

طراحی سایت فروشگاهی یا تجارت الکترونیکی - طراحی سایت - اهورا وب

چرا به طراحی سایت فروشگاهی نیاز داریم ؟

بازار در حال تغییر است و این فرصتی را به کسب و کارهای سنتی میدهد تا خود را به روز کنند و شیوه های نوین برای مبادله و کسب درآمد را امتحان نمایند. بسیاری از تجارت های بزرگ دنیا با وجود اینترنت و الکترونیکی شدن خرید و فروش، دیگر حتی نیازی به دایر کردن فروشگاه هم ندیده اند و به صورت کاملا مجازی فعالیت های خود را ادامه میدهند.

این تغییر در سبک زندگی مردم خیلی از شرکت ها و فروشگاه ها را مجبور به راه اندازی و طراحی سایت فروشگاهی کرده است تا بتوانند از این طریق ارتباط بیشتر و بهتری با مردم داشته باشند.

رقابت بین طراحی سایت فروشگاهی یا تجارت الکترونیکی به قدری شدید و گسترش یافته است، که اگر کسی وارد این گود نشود، میزان زیادی از سود بازار را از دست داده است. امکانات سایت فروشگاهی کافی و مناسب است تا بتواند نیازهای یک فروشنده و خریدار را به خوبی برطرف نماید.

امروزه بیش از 40 درصد کاربران اینترنت کالاها را به صورت آنلاین خریداری میکنند و این رقم همچنان رو به افزایش است. زیرا امکانات و ویژگی های وب سایت های فروشگاهی این زمینه را فراهم کرده است که مردم از خرید حضوری و گردش در بازار تقریبا بی نیاز شوند و بتوانند به خدمات و کالاهای مورد نیاز خود دست پیدا کنند.

میزان فروش گوشی های هوشمند با تجارت الکترونیک ارتباط مستقیم دارد و با پیشرفت تکنولوژی تلفن های همراه این شیوه از تجارت هم قوت گرفته است. تا سال 2013 میزان فروش جهانی به 1000 میلیارد دلار رسید و میزان فروش گوشی های هوشمند هم در حدود 38 میلیارد دلار بوده است. این نشان میدهد استفاده از تکنولوژی در زمینه ارتباطات سبک زندگی مردم را تغییر داده و متقابلا نیازهای آنها نیز تغییر کرده است.

طراحی سایت فروشگاهی یا تجارت الکترونیکی - شرکت طراحی سایت اهوراوب

دسته بندی تجارت الترونیک و سایت های فروشگاهی 

تجارت الکترونیک هم مانند تجارت سنتی روش ها و شیوه های مختلفی دارد که بین شرکت ها و بین مصرف کنندگان و تولید کنندگان شکل های مختلفی از بازار مجازی را به وجود آورده است.

تجارت به تجارت یا B2B : این شیوه از تجارت الکترونیک شامل شرکت هایی است که به طور مستقیم با هم در رابطه تجاری قرار دارند. این تجارت بین تولید کنندگان و توزیع کنندگان و عمده فروشان و خرده فروشان وجود دارد.

تجارت B2C : این تجارت شامل مبادله از طریق وب سایت های فروشگاه آنلاین است که ضرورت طراحی سایت فروشگاهی را ایجاب میکند. در این روش از تجارت نیاز به حضور اشخاص حقیقی نیست و تعامل بین انسانها به طور مجازی اتفاق میافتد. این در حقیقت همان تجارت الکترونیک است.

تجارت C2B : در این شیوه از تجارت الکترونیک، مصرف کننده پروژه ای با بودجه مشخص را به صورت آنلاین ارسال میکند و شرکت ها برای انجام آن پیشنهاد قیمت میدهند. هر پیشنهادی که از طریق مصرف کننده پذیرفته شود میتواند پروژه را انجام دهد. در حقیقت نوعی مناقصه آنلاین و مجازی است که نمونه آن در سایت Elance دیده میشود.

تجارت C2C : افراد در این نوع تجارت به صورت آنلاین با هم خرید و فروش انجام میدهند و معمولا بازارهای و انجمن های آنلاین در آن وارد میشوند. از جمله سایت های eBay و Craigslist از این جمله اند.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه بیشتر :

مهمترین ترند های سئو در سال 2020
طراحی سایت شرکت هواپیمایی
ویژگی های طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی یا تجارت الکترونیکی - طراحی سایت - اهوراوب

مزایای طراحی سایت فروشگاهی 

راه اندازی و طراحی سایت فروشگاهی به شما این امکان را میدهد تا راه خود را برای حضور در بازارهای مجازی پیدا کنید. در حقیقت همانطور که داشتن مغازه و فروشگاه زمانی برای دارندگان کسب و کارها ارزش محسوب میشد، امروزه داشتن وب سایت برای فروشندگان ضروری است.

به این ترتیب شما میتوانید کالای خود را راحت تر و با تمام مشخصات و ویژگی ها داخل سایت قرار دهید و به مشتری اجازه دهید تا با بررسی آن اقدام به خرید نماید. علاوه بر این که حجم مبادله های نقدی کم خواهد شد و میتوانید به آسانی از طریق درگاه پرداخت و به صورت اینترنتی پول را مستقیم در حساب خود داشته باشید.

شرکت طراحی سایت باید امنیت سایت را برای شما فراهم کند تا در این مورد دچار مشکل نشیود و به اصطلاح حساب اینترنتی شما هک نشود. با داشتن یک وب سایت فروشگاهی شما در زمان خود و مشتری صرفه جویی میکنید و امکان مقایسه و خرید را در اختیار او خواهید گذاشت.

همکاران ما در شرکت اهوراوب آماده مشاوره و پذیرش سفارشات شما برای داشتن یک سایت فروشکاهی هستند. ما خدمات سئو و پشتیبانی سایت را به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی برای شما انجام خواهیم داد تا از بازدهی آن مطمئن باشید. برای بازدید از نمونه کارهای طراحی سایت و یا تماس با ما از طریق لینک های زیر اقدام کنید.

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.