منو اهورا وب

طراحی سایت و حالت امنیتی Incognito

طراحی سایت و حالت امنیتی Incognito

Incognito یا همان حالت ناشناس چیست؟
حالت Incognito یا حالت ناشناس، یک حالت در مرورگر است که امکانی را برای حفظ امنیت شخصی کاربران ایجاد کرده است. حالت ناشناس کروم، حالتی مشابه Stealther در مرورگر فایرفاکس و یا private browsing در مرورگر سافاری مک می‌باشد . در حالت ناشناس، مرورگر هرگز پیشینه وب‌گردی ، کوکی‌ها، دانلود هیستوری‌های شما را ذخیره نخواهد کرد و به حساب‌های شما وارد نخواهد شد. طراحی سایت

“ذخیره نمی‌کند” به چه معنا است؟
بسیار خب، همانطور که می‌دانید مرورگرها به طور معمول تمام فعالیت‌های آنلاین شما را به خاطر می‌سپارند: آنچه که شما جستجو کرده اید، چه صفحاتی را بازدید کرده اید، چه ویدئوهایی را تماشا کرده اید، چه خریدهای آنلاینی را داشته اید و غیره. اما در حالت ناشناس، مرورگرها نمی‌توانند هیچ یک از این اطلاعات را ذخیره کنند. شما به راحتی می‌توانید حالت ناشناس را در مرورگر خود تغییر دهید.

چه زمانی ما باید از حالت ناشناس در مرورگر خود استفاده کنیم؟
پاسخ این سوال کاملا ساده است. در زمانی که قصد دارید تا فعالیت‌های آنلاین خود را از افراد دیگر با استفاده از کامپیوتر و دستگاه‌های دیگر مخفی نگه دارید می‌توانید از این حالت استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می‌خواهید یک هدیه را برای همسر خود بخرید، مسلما برای جستجوی هدیه از کامپیوتر خانگی استفاده می‌کنید و پس از انتخاب هدیه، مرورگر را می‌بندید و کامپیوتر را خاموش می‌کنید. طراحی سایت

زمانی که همسرتان از کامپیوتر مشترک استفاده می‌کند، هنگام چک کردن ایمیل یا فیس بوک خود به احتمال خیلی زیاد آنچه را که شما جستجو کرده اید را بدون اینکه تاریخچه مرورگر یا بخش تبلیغات را باز کند، مشاهده می‌کند. اگر که شما در این هنگام، از حالت ناشناس مرورگر برای خرید خود استفاده کنید، مرورگر همه چیز را از خاطر می‌برد و سورپرایز شما را برای همسرتان خراب نخواهد کرد.

حالت ناشناس چه چیزهای دیگری را می‌تواند ذخیره نکند و از خاطر ببرد؟
اعتبار ورود به سیستم و اطلاعات دیگر فروم ها. در حالت ناشناس، مرورگر نمی‌تواند نام ورود به سیستم یا همان لوگین و رمزعبور شما را ذخیره کند. این بدان معنا است که شما می‌توانید به فیس بوک خود با کامپیوتر شخص دیگری وارد شوید و هنگامی که شما مرورگر را ببندید یا حتی از آن تب خارج شوید، شما از سیستم خارج می‌شوید و تا زمانی که دومرتبه اطلاعات ورودی را وارد نکنید به فیس بوک خود وارد نخواهید شد. بنابراین هیچ شانسی برای شخص دیگری که قصد دارد عمدا یا سهوا به فیس بوک شما متصل شود وجود نخواهد داشت. طراحی سایت

دانلود تاریخچه. اگر که شما حالت ناشناس را فعال کرده اید، بروزر قادر نخواهد بود که تاریخچه دانلودهای شما را ظاهر کند. با این حال فیلم‌های دانلود شده هر فرد تنها با استفاده از کامپیوتر قابل دسترس خواهد بود، در کامپیوتر هم کافی است که شما آن‌ها را حذف کنید. بنابراین در این یک مورد احتیاط کنید.

دلایل دیگری برای استفاده از حالت ناشناس وجود دارد؟
عمدتا حالت ناشناس برای وضعیتی است که می‌خواهید یک سری از موارد امنیتی شما پنهان بمانند. در ادامه چند اهمیت مهم این حالت را مطرح خواهیم کرد.
حساب‌های چندگانه. شما می‌توانید به چند حساب در یک سرویس وب به طور همزمان با استفاده از تب‌های چندگانه حالت ناشناس وارد شوید.

بدون افزونه مرورگر. این ابزار همچنین به طور پیش فرض یک سری از افزونه‌های فایرفاکس را مسدود می‌کند. به عنوان مثال، شما قصد دارید تا خبرها را بخوانید اما صفحه پیغامی می‌دهد که مسدود کننده تبلیغات برای مشاهده تاریخچه غیرفعال شده است، کافی است که این لینک را در حالت ناشناس باز کنید.

طراحی سایت

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.