منو اهورا وب

طراحی گرافیک سایت

طراحی گرافیک سایت

یکی از نکات مهم برای دریافت نتیجه بهینه از طراحی سایت، توجه به طراحی گرافیک سایت است. اگر هدف و هزینه شما برای راه اندازی یک وب سایت این باشد که بتوانید بازدید کنندگان زیادی را به سایت جذب کنید، باید به گرافیک سایت و ظاهر آن دقت نمائید.

اگر ظاهر سایت شما جذابیت های لازم را نداشته باشد، کاربر به مدت زیادی در سایت نخواهد ماند و به آسانی آنرا ترک میکند. این مسئله نرخ بازدید سایت را کاهش میدهد و به اصطلاح bounce rate یا نرخ پرش در سایت شما بالا میرود.

نرخ پرش به تعداد درصدی از بازدید کنندگان سایت گفته میشود که از سایت خارج میشوند و مدت زیادی در سایت نمی مانند. به طور مثال اگر سایت شما در رزو صد بیننده دارد و هفتاد نفر آنها به زودی از سایت خارج میشوند و از آن استفاده نمیکنند، پس نرخ پرش سایت شما 70 درصد است.

به یاد داشته باشید که طراحی سایت باید با ظاهر گرافیکی ساده و کاربردی انجام شود. نباید همه جای سایت را پر از تبلیغات کنید. زیرا این بنرها و تبلیغات بازدید کننده را خسته میکند و کیفیت نمایش سایت را برای کاربر پایین می آورد.

گرافیک سایت باید در عین سادگی، کاربردی باشد و بازدید گننده را به صفحات دیگر سایت ارجاع دهد تا بازدید از سایت بالا برود و نرخ پرش کاهش یابد. یکی از مهمترین ملاک های گوگل برای رتبه دادن به سایت، همین کاربر پسند بودن و نرخ بازدید از سایت است.

طراحی گرافیک سایت - شرکت اهوراوب

طراحی سایت بر اساس material design

مدتی است که گوگل مفهوم جدیدی را در طراحی سایت با عنوان متریال دیزاین (material design) عنوان کرده است. متریال دیزاین یا طراحی مواد شامل مجموعه ای از راهنمایی ها برای توسعه دهندگان وب سایت ها است که دیدگاه های جدید و تازه ای را برای آنها به وجود می آورد. این مواد شامل انیمیشن ها و رابط کاربردی برای تعامل بهتر با کاربر و یک پایه مناسب برای طراحی نرم افزارها و اپلیکیشن های کاربرپسند است.

متریال دیزاین شامل دو بخش است. یکی مواد و عناصر طراحی و دیگری حرکت ها و انیمیشن ها که در جذب نظر کاربر برای سایت مهم هستند. این مواد زمینه طراحی سایت را با استفاده از با استفاده از متریال رنگ ها و انیمیشن ها فراهم میکند.

شما میتوانید به این وسیله لبه ها و سطو ح را با ایجاد افکت های بصری زیباتر کنید و توجه بیننده را به آنها جلب نمایید. ترکیب طراحی با محتوا مانند دیوارهای فیزیکی در دنیای واقعی است و چیدمان را برای سایت شما ایجاد میکند.

هدف از این کار ایجاد یک زبان بصری است تا اصول طراحی سایت را با نوآوری ها و امکان استفاده از تکنولوژی ادغام کند. ایجاد یک سیستم اصولی یکپارچه که امکان استفاده از سایت را برای انواع دستگاه ها و نمایشگرها فراهم میسازد. طراحی سایت ریسپانسیو یکی از روش های استفاده از این متریال ها و نمایش بهتر سایت است.

 

مطالب پیشنهادی برای مطالعه بیشتر :

نکاتی در مورد سئو سایت که باید بدانید!
نکات طراحی سایت کاربر پسند
سوالات متداول درباره ی سئو

طراحی گرافیک سایت - طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت و استفاده از رنگ بندی 

طراحی گرافیک سایت شامل رعایت اصول رنگ بندی و انتخاب رنگ های تازه و جذاب میشود. برای این کار روش های زیادی وجود دارد. از جمله، استفاده از نرم افزار adobe kuler که برای همین کار طراحی شده است.

روش دیگر استفاده از جامعه مجازی colorlovers.com است. این وب سایت در حقیقت یک شبکه اجتماعی با موضوع رنگ است و در آن میتوانید رنگ های مختلف و الگوهای رنگی مناسب را که توسط اعضاء به اشتراک گذاشته شده است، بیابید.

یکی دیگر از روش های انتخاب رنگ مناسب برای طراحی سایت استفاده از سایت paletton.com است که میتواند همه جا در دسترس شما باشد و امکانات خوبی را برای انتخاب رنگ مناسب برای سایت ارائه دهد. این وب سایت در کنار رنگ های اصلی، رنگ های مکمل و ترکیب های رنگی مرتبط را به شما پیشنهاد خواهد داد.

علاوه بر این میتوانید از وب سایت های حرفه ای هم بازدید کنید و ترکیب رنگی و چیدمان آنها را مورد توجه قرار دهید. به طور مثال برای طراحی سایت فروشگاهی معمولا از رنگ های روشن استفاده میشود و کمتر به دنبال قالب هایی با بک گراند سایه و تیره هستند.

اما بهترین راه برای این کار استفاده از پالت رنگی گوگل است. گوگل در راستای قوانین متریال دیزاین، ترکیب های رنگی را پیشنهاد داده است که با بررسی آن میتوانید ترکیب رنگی مناسب خود را برای سایت بیابید.

علاوه بر این ها بهتر است از عکس ها و تصاویر مناسب در سایت استفاده کنید که ترکیب رنگی مناسبی با قالب وب سایت شما داشته باشند. استفاده از تصاویر زیبا و مناسب و مرتبط میتواند تعامل کاربر را با سایت شما بالا ببرد و در نهایت رضایت بازدید کننده را از سایت افزایش خواهد داد.

طراحی گرافیک سایت - طراحی سایت - شرکت اهوراوب
طراحی سایت با گرافیک حرفه ای را از ما بخواهید !

طراحی گرافیک سایت به طور کلی به شکل دادن ظاهر و هویت بصری سایت مربوط میشود که با استفاده از رنگ ها و تصاویر، فضا و تایپ انجام میگیرد. محتوای مناسب در کنار تصاویر و چینش مناسب آنها میتواند جذابیت سایت را بالا ببرد و بازدید کنندگان سایت را به گردش در صفحات تشویق کند.

برای نتیجه گیری بهتر از این کار باید کار طراحی سایت و دیزاین را از یک تیم حرفه ای بخواهید. همکاران ما در شرکت اهوراوب با تخصص و مهارت های لازم در این زمینه آماده اند تا اطلاعات لازم را برای راه اندازی وب سایت و سئو آن در اختیار شما قرار دهند.

جهت مشاوره و سفارش طراحی سایت میتوانید از طریق لینک های موجود در صفحه با ما در ارتباط باشید. همچنین امکان نمایش نمونه کارهای طراحی سایت برای شما وجود دارد تا در تصمیم گیری به شما کمک کنیم.

Post A Comment