مزایای سئو کردن سایت

مزایای سئو کردن سایت

 

ممکن است با سئو آشنا نباشید و ندانید مزایای سئو کردن سایت چیست؟

سئو سایت میتواند برای شما ترافیک هدفمند ایجاد کند و تاثیر زیادی بر کسب و کارتان بگذارد. میتوان سئو را این گونه تعریف کرد؛ مجموعه ای از روش ها برای تغییر استراتژیک وب سایت ها. اين فرآيند به بيان مهم ترین عوامل مرتبط صفحه و افزايش اهميت آن در صفحه نتايج جستجو، می پردازد. سئو کردن سایت کار ساده‌ ای نيست که به راحتي پياده‌سازي شود و نيازمند دانش زياد، علم پيش زمينه‌ ای و صبر است. موتور‌ های جستجو با تغيير مداوم الگوريتم‌ های رتبه‌ بندی خود غير قابل پيش‌ بينی هستند؛ بنابراین وظیفه مهندسین سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در اين زمينه است.

مزایای سئو سایت - سئو - طراحی سایت

در حقیقت هدف سئو سایت ، کمک به وب سایت ها در جهت کسب رتبه مناسب در نتایج جست و جوی طبیعی و افزایش ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی وارده ی کاربر، میباشد. این مسئله که بیشترین صفحات مرتبط با عنوان جست و جو شده نمایش داده شود، هم برای کاربر و هم برای موتور جست و جو مزایای بسیاری دارد؛ زیرا کاربر بیشترین نتایج را در جهت پیدا کردن پاسخ خود دریافت میکند، و موتور جست و جو نیز نزد کاربر قابل اعتماد میشود.

سئو به این دلیل که مشتریان شما را از طریق وب سایت افزایش میدهد، به عنوان یک روش بازاریابی شناخته میشود. چشم اندازه بازاریابی و معرفی محصولات این روزها تغییر کرده و به سمت دنیای اینترنت رفته است. به این جهت سئو جایگاه هاصی در این میان یافته و جایگزین روش های قدیمی گردیده است. سئو کردن وب سایت ها از روش های موثر بازاریابی آنلاین شناخته میشود و منافع زیادی را برای کسب و کار شما از این طریق به دنبال خواهد داشت.

تاثیرات سئو بر کسب و کار ها 

از مزایای سئو کردن سایت و تاثر آن بر کسب و کار شما این است که :

👈 هزینه کمتری نسبت به تبلیغات گوگل و سایر روش های PPC دارد.

👈 اعتبار برند را افزایش میدهد.

👈 بازگشت سرمایه بیشتری دارد.

👈 توان رقابت سایت را افزایش میدهد.

👈 هزینه تبلیغ با سئو کمتر خواهد بود.

👈 یک فعالیت بیست و چهار ساعته است و هیچ گاه متوقف نمیشود.

👈 یک استراتژی بلند مدت است.

👈 اطلاعات کاربران و مشتریان از طریق سئو افزایش می یابد.

سفارش سئو سایت
مزایای سئو کردن سایت اهوراوب

کلمات کلیدی و سئو سایت 

از مهمترین فاکتورها در زمان سئو سایت تعیین و تشخیص کلمات کلیدی مرتبط است. منظور از کلمات کلیدی، عباراتی است که کاربر در موتورهای جست و جو با آن به دنبال محصول یا خدمت شما خواهد بود. کلمات کلیدی یا Keywords مهمترین کلمات برای سایت شما هستند و باید محصول یا خدمت شما را معرفی کنند. از مزایای سئو کردن سایت این است که مشتری و مخاطب شما را از طریق کلمات کلیدی در میان وب سایت ها خواهد یافت.

از آنجا که هدف از سئو وب سایت افزایش رتبه نزد موتورهای جست و جو است، پس باید کلمات کلیدی را هوشمندانه و حساب شده انتخاب کنید. پس از انتخاب آنها، پروسه سئو آغاز میشود و تا افزایش رتبه و جایگاه سایت ادامه خواهد داشت.

 سئو خارجی یا Off page 

زمانیکه سئو داخلی به خوبی روی سایت اجرا شد، نوبت سئو خارجی است تا فرآیند بهینه سازی سایت و سئو کامل شود. در این مرحله نیاز است تا پارامترهای خارجی سایت استاندارد سازی شوند. این کار باید بدون خطا انجام شود تا نتایج مثبتی در پی داشته باشد. از مزایای سئو کردن سایت نباید به سادگی گذشت و از این جهت لازم است تا با دقت و دانش کافی انجام شود. به طور کلی سئو خارجی یا Off page از قدیم به روش های زیر انجام میگرفته است.

 

👈 دریافت لینک معتبر از وب سایت های ارزشمند و مرتبط با موضوع سایت

👈 فعالیت مسمتر در شبکه های اجتماعی از جمله لینکدین و فیسبوک و ….

👈 اشتراک گذاری مطالب و مقالات سودمند سایت با سایر کاربران اینترنتی

 سئو داخلی یا On page 

سئو داخلی مجموعه ای تکنیک ها و روش ها است که با صفحات داخلی سایت مرتبط است. این پارامترها به طور مستقیم در ارتباط با طراحی قالب و ساختار کدنویسی هستند و به طور موثر با تمام صفحات در ارتباط می باشند. سئو داخلی سایت نیاز به بررسی موارد زیر دارد.

👈 طراحی قالب (بررسی کدها و یافتن خطاهای احتمالی در کدنویسی صفحات)

👈 بررسی URL ها و نحوه ادرس دهی صفحات

👈  بهینه نمودن محتوا

👈 بررسی میزان استفاده از کلمات کلیدی در مطالب سایت

👈 استاندارد سازی لینک ها

👈 بهینه سازی تصاویر و ویدئو های سایت

👈 بررسی عدم استفاده از inline css

سئو کلاه سفید اهوراوب
سئو در چه زمانی به سایت آسیب میزند ؟

اگر برای سئو سایت از روشهای استاندارد و اصولی استفاده کنید به اصطلاح شما سئو کلاه سفید انجام داده اید. این به این معنی است که برای بهینه سازی و ارتقای وب سایت روش غیر استاندارد و ممنوعه را استفاده نکرده اید و یا محتوای تکراری و کپی شده در سایت ندارید. این روش سئو موجب پیشرفت سایت شما خواهد شد و در دسته بندی روش های معقول برای سئو قرار دارد.

اما برخی روش ها هم هستند که در زمان کوتاهی موجب ارتقای جایگاه سایت شما خواهند شد. اما کمتر کسی این کار را انجام میدهد زیرا گوگل خیلی زود متوجه این تخلف شده و سایت شما را اسپم خواهد کرد. این روش ها به سئو کلاه سیاه مشهور است و آسیب زیادی را به سایت شما وارد خواهد کرد. اگر میخواهید سود کافی از سایت داشته باشید و سرمایه گذاری شما به هدر نرود سئو را به افراد حرفه ای بسپارید تا از روش های اصولی انجام گیرد. به یاد داشته باشید این کار زمان بر است اما تاثیر بلندمدت برای شما خواهد داشت. سئو سایت می تواند چند هفته تا چند ماه طول بکشد برای داشتن یک سئو اصولی باید صبر زیادی به خرج بدهید.