مزایای سئو کردن سایت چیست؟ چرا هر کسب و کاری به سئو نیازدارد؟

ممکن است با کارکرد سئو آشنا نباشید و به راحتی از این موضوع که سئو میتواند ترافیک هدفمند وب سايت تان را افزایش داده، عبور کنید و از تاثیراتی که بر کسب و کارتان خواهد گذاشت، غافل بمانید. و شاید هم کاملا برعکس، این نیاز را با تمام وجود احساس کرده باشید که باید تلاش های استراتژیک ویژه ای بر روی سایت تان انجام بگیرد، تا به نتایج بهتری نائل شوید.

سئو را می توان مجموعه‌ ای از روش‌ ها برای تغيير استراتژیک وب سايت‌ ها دانست. اين فرآيند به بيان مهم ترین عوامل مرتبط صفحه و افزايش اهميت آن در صفحه نتايج جستجو، می پردازد.

سئو فرآيند ساده‌ ای نيست که به راحتي پياده‌سازي شود زيرا نيازمند دانش زياد، علم پيش زمينه‌ ای و صبر است. موتور‌ های جستجو با تغيير مداوم الگوريتم‌ های رتبه‌ بندی خود غير قابل پيش‌ بينی هستند؛ بنابراین وظیفه مهندسین سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در اين زمينه است.

هدف اصلی سئو چیست؟

در حقیقت هدف سئو، کمک به وب سایت ها در جهت کسب رتبه مناسب در نتایج جست و جوی طبیعی و افزایش ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی وارده ی کاربر، میباشد.

این مسئله که بیشترین صفحات مرتبط با عنوان جست و جو شده نمایش داده شود، هم برای کاربر و هم برای موتور جست و جو مزایای بسیاری دارد؛ زیرا کاربر بیشترین نتایج را در جهت پیدا کردن پاسخ خود دریافت میکند، و موتور جست و جو نیز نزد کاربر قابل اعتماد میشود.

مزایای سئو کردن سایت

افراد بسیاری در گوگل دنبال محصولات و خدمات شما هستند

آمار بسیار بالایی است اما جالب است بدانید که بیش از 2 میلیارد نفر در فضای اینترنت همواره آنلاین هستند. 93 درصد از فعالیتهای آنلاین از موتور های جستجو آغاز میشود. 40 هزار جستجو در ثانیه و 3.5 میلیارد جستجو در روز انجام میشود. بنابراین مطابق این آمار های عجیب و غریب و سرسام آور، میلیونها فرصت برای کسب وکار شما وجود دارد. یکی از مزایای سئو این است که مشتریان و کاربران شما هر روز و به دلایل مختلفی از موتور های جستجو استفاده میکنند و این فرصتی است که باید آن را غنیمت بشمرید و از آن نهایت استفاده را ببرید.

تبدیل کاربران ورودی از سئو به مشتری

میتوان گفت که ترافیک دریافتی از موتور های جستجو دارای بالا ترین نرخ تبدیل به مشتری نهایی برای اکثر وب سایتهاست. با استفاده از تثبیت موقعیت خودتان در موتور های جستجو، میتوانید موقعیت های بیشتری برای کسب وکارتان ایجاد کنید. در واقع سئو تلاش میکند تا بازدید وب سایت شما به صورت هدفمند افزایش یابد و وقتی که کاربر وارد صفحه ی شما شد، همان کاری را انجام دهد که شما پیش از این برای آن ها طراحی کرده بودید. این یکی از مهم ترین مزیتهای سئو در بین دیگر مزایای سئو است.

افزایش اعتبار کسب و کار با سئو سایت

مردم همواره به گوگل اعتماد دارند و در طول روز شاید بار ها از آن استفاده کنند تا آنچه را که به دنبال آن هستند، پیدا کنند. با کسب رتبه ی بالا در گوگل و دیگر موتور های جستجو در بین مخاطبین خود اعتبار و اعتماد کسب خواهید کرد. چراکه طبق آمار ها 37 درصد از کلیکهای صورت گرفته در موتور های جستجو مربوط به وب سایتهای با رتبه بالاست.

مزایای سئو کردن سایت

رتبه سئو همیشگی است

بسیار دور از انتظار است که رتبه سئو سایت شما از بین برود. شما با احتمال بیشتر در رتبه های بالا باقی میمانید، مگر اینکه از استراتژیهای سئو کلاه سیاه استفاده کنید. استراتژی کلاه سیاه شیوه ای است که در آن برای دستیابی به رنکینگهای بالا تر به دنبال فریب دادن موتور های جستجو هستید.

 

افزایش فروش با سئو سایت

اگر محصولی قابل اعتماد برای مشتری داشته باشید، به طور قطع، سئو میتواند منجر به افزایش فروش و سبقت از رقبایتان شود. شما باید بر روی بهترین استراتژیهای سئو سرمایه گذاری کنید تا از مزایای سئو بهره مند شوید. با داشتن یک کمپین حرفه ای سئو، کسب وکار شما بر روی افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری قدم خواهد گذاشت.

مزایای سئو کردن سایت

شروع فرایند سئو یا اهوراوب

با توجه به ارزش بالای سئو و جلب توجه کسب و کارهای دیگر، پیش بینی میشود تا چند سال دیگر، هزینه موردنیاز برای بهینه‌سازی وب‌سایت بسیار بالا برود. هزینه های پرداخت شده و میزان بودجه های تخصیص داده شده به سئو در حال سبقت از بودجه های تبلیغات آنلاین برای شرکت و کسب وکارهاست. پس همین حالا شروع کنید.

با اهوراوب تماس بگیرید تا به حرفه ای ترین شکل همکاری خود را با شما آغاز کنیم.

تماس با اهوراوب