منو اهورا وب

مزرعه لینک یا Link Farm چیست؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

مزرعه لینک یا Link Farm چیست؟

مزرعه لینک یا Link Farm گروهی از وب سایت ها است که به یکدیگر و به صورت گروهی لینک داده میشوند. ساخت Link Farm از طریق خدمات و برنامه ها و با استفاده از برنامه های به صورت اتوماتیک انجام میگیرد. به این ترتیب صدها یا هزاران اسیت بی ربط به یکدیگر لینک داده میشوند. مزرعه لینک یا Link Farm سرعترین روش برای دریافت لینک به صورت روزانه و گروهی است. این کار جهت سئو سایت و بالابردن رتبه سایت انجام میگیرد. اما امروزه به عنوان روش اسپم شناخته میشود.

استفاده از این روش موجب میشود تا گوگل شما را جریمه کند. چون با انجام این روش در حقیقت اقدام به دستکاری نتایج گوگل کرده اید. این شیوه لینک سازی به سئو کلاه سیاه معروف است و بیشتر درباره تعداد و کمیت های لینک های ورودی صحبت میکند. در حقیقت هیچ ارتباطی با کیفیت و نوع لینک ها ندارد و تنها میخواهد تعداد لینک را افزایش دهد. حتی ممکن است برخی از لینک های این تکنیک خودشان قبلا توسط گوگل جریمه شده باشند.

با توجه به تغییر الگوریتم های گوگل در سالهای اخیر دیگر نمیتوان به راحتی از هرسایتی لینک دریافت کرد. در حقیقت برای ساخت بک لینک باید ابتدا از اعبتار سایت مطمئن شد. گوگل نسبت به قبل خیلی سخت گیر تر شده و تنها سایت هایی نزد گوگل معتبر هستند که از نظر محتوا عالی هستند و به قوانین پایبند می باشند.

مطالب پربازدید :
چگونه یک طراح سایت شویم؟
سئو چیست و چرا مهم است؟
اهمیت سئو در طراحی سایت

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_single_image img_size=”overlap-fullwidth” alignment=”center” image=”12196″][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

استفاده از مزرعه لینک برای سئو بهینه نیست!

در گذشته به راحتی میشد برای سئو و ارتقای سایت از بک لینک استفاده کرد. اما امروز خیلی چیزها تغییر کرده و مزرعه لینک دیگر مثل گذشته عمل نمیکند. حتی استفاده از آن جریمه سنگینی خواهد داشت. مزرعه لینک به عنوان صفحات رایگان شناخته میشود و استفاده از آن، نمایش سایت را در موتورهای جست و جو متوقف میکند. به کارگیری این شیوه باعث جریمه شدن سایت و خراب شدن اعتبار سایت نزد کاربران خواهد شد.

گوگل با روشهای آسان و رایگان برای لینک سازی و سئو مخالف است. اگر سایتی بخواهد رتبه خود را نزد گوگل بالا ببرد باید مطابق با قوانین عمل کند. در حقیقت مزرعه لینک جلوی پیشرفت سایت را میگیرد و نمونه ای از روشهای تقلب محسوب میشود. مسئله مهم دیگر در ارتباط با این روش مسئله توجه نکردن به کیفیت لینک ها و تنها تمرکز بر تعداد لینک و بک لینک است. از نظر گوگل بسیاری از لینک های مورد استفاده در این روش اسپم هستند. پس هرگونه تبادل لینک با آنها میتواند موجب جریمه شدن سایت شما بشود. چون این لینک ها پیش از این جریمه شده اند.

اما چگونه میتوان فهمید یک سایت در حقیقت یک مزرعه لینک است. این کار بسیار ساده است. سایت هایی که لینک زیادی دارند از شما میخواهند تا به صورت رایگان لینک انها را درون سایت خود قرار دهید. این سایت مزرعه لینک است. این مورد را نباید با فروم ها و شبکه های اجتماعی اشتباه گرفت. ماهیت و عملکرد این دو با هم متفاوت است. در Link Farm شما هیچگونه تبادلی انجام نمیدهید و تنها لینک سایت خود را براساس یک استراتژی درون وب سایت دیگر قرار میدهید.

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_single_image img_size=”overlap-fullwidth” alignment=”center” image=”12197″][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

انواع مزرعه لینک و هدف از آن چیست؟

مزرعه لینک میتواند به دو صورت دستی یا غیردستی انجام شود. لینک های دستی را خود صاحبان سایت برای سئو به وجود می آورند. به این شکل که مسئولان سایت برای ارتقای آن اقدام به گذاشتن لینک های سایت خود در سایت های غیرمرتبط میکنند. کار لینک سازی تا ماه ها ادامه میابد و رنبه سایت را در گوگل بالا میبرد. اما اگر گوگل متوجه این روش لینک سازی بشود رتبه هر دو سایت را پایین می آورد و لینک ها اسپم شناخته میشود.

هدف از این کار فریب موتورهای جست و جو است. تا بتوان در مدت کوتاهی سایت را ارتقاء داد. اما گوگل در تلاش است تا سایت هایی را در رتبه بالا نگه دارد که کیفیت محتوای بهتری دارند و بازدیدکنندگان انها بالاست. سایت هایی که از سئو کلاه سیاه برای ارتقای رتبه استفداه کنند توسط گوگل به زودی شناخته خواهند شد.

بیشتر محتوای مربوط به مزرعه لینک فهرستی از هاپرلینک هاست. این لینک ها به سایت های دیگر ارجاع داده میشوند و اکثرا به ثورت تصاودفی و غیر مرتبط با هم انتخاب میگردند. نبود ارتباط موضوعی بین لینک ها و بالابودن حجم لینک های خروجی نشان میدهد که سایت یک مزرعه لینک است. Link Farm سریع ترین روش برای دریافت حجم زیادی لینک خروجی برای سایت است اما به راحتی میتواند سایت را نزد گوگل بی اعتبار کند.

مطالب پربازدید :
ساخت وب سایت رستوران ها
سئو چیست؟ چه کابردی دارد؟
طراحی سایت پزشکی

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_single_image img_size=”overlap-fullwidth” alignment=”center” image=”12198″][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

متد مناسب برای لینک سازی چیست؟

تعداد زیادی از افراد مزرعه لینک را از گزینه های اصلی برای بهبود رتبه سایت و سئو سایت میدانند. این روش در مقایسه با روشهای دیگر ارزان تر و آسان تر است و مدیریت خاصی را نمیخواهد. اما مشکل این است که افزایش بازدید کاذب است و بعد از ثبت لینک حتی تعداد بازدید به شدت کاهش خواهش یافت.

بهترین راه برای سئو سایت تمرکز بر تولید محتوا با کیفیت و لینک سازی سالم است. انجمن های ایرانی و خارجی بهترین مکان برای لینک سازی هستند. کرابران این فروم ها با تبادل نظر و پرسش و پاسخ و کلیک روی لینک مطالب میتوانند بازدید مطالب سایت را افزایش دهند.

همچنین شبکه های اجتماعی کاربران زیادی دارند که معمولا فعال هستند و راه خوبی برای ساخت بک لینک سایت شماست. قراردادن محتوا به همراه لینک های درون متن میتواند باعث Inbound Link برای سایت شود. این شیوه قطعا ارزش بیشتری برای سایت شما خواهد داشت. به علاوه فعال بودن در شبکه های اجتماعی و گذاشتن آدرس سایت میتواند بک لینک های زیادی برای سایت شما دریافت کند.

برخی روشها مانند نوشتن پست مهمان با هدف درج لینک میتواند وقت گیر باشد. اما در صورت انجام میتوانید کاربران زیادی را به سمت سایت خود جذب کنید. در حقیقت بازدید کنندگانی که مطالب را مطالعه میکنند میتوانند روی لینک سایت کلیک کنند. چون حتما به مطالب نیاز دارند و این احتمال افزایش رتبه سایت را بیشتر میکند. پس مطالب با کیفیت بازدید بیشتری برای سایت شما به دنبال دارند.[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_single_image img_size=”overlap-fullwidth” alignment=”center” image=”12200″][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

سئو و بهینه سازی سایت را به صورت حرفه ای انجام دهید!

برای صاحبان سایت ارتقای رتبه و دیده شدن در میان مشتریان بسیار حائز اهمیت است و بازگشت سود حاصل از سرمایه گذاری را به همراه دارد. پس برای بهینه سازی سایت با حرفه ای ها همکاری کنید. تیم ما در شرکت اهوراوب آماده همکاری با شما در زمینه طراحی سایت، تبلیغات گوگلی و تولید محتوا می باشد. برای اطلاع از شرایط و مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید. همچنین امکان مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت وجود دارد. برای بازدید روی لینک مربوطه کلیک کنید.[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][wyde_button title=”نمونه کارهای طراحی سایت” style=”round” link=”url:https%3A%2F%2Fahooraweb.com%2Fportfolios%2F||target:%20_blank|” color=”#ffffff” bg_color=”#81d742″ css=”.vc_custom_1580370934744{background-color: #81d742 !important;}”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][wyde_button title=”تماس با ما” style=”round” link=”url:tel%3A02188396574||target:%20_blank|” color=”#ffffff” bg_color=”#1e73be” css=”.vc_custom_1580370879848{background-color: #81d742 !important;}”][/vc_column][/vc_row]

2 Comments

  • rezaii

    من تا جایی که میدونم سئو واقعا کاربردی هستش

  • abas

    اینجوری که شما توضیح میدین خیلی خوبه سایت شما واقعا نسبت به بقیه سایتا کامله من ازتون خیلی چیزا یاد گرفتم موفق باشین

Post A Comment