منو اهورا وب

مفهوم رنگ ها در طراحی سایت

آشنایی با مفهوم رنگ ها در طراحی سایت
قبلا درباره شدت تاثیر رنگ و عوامل آن در طی یک مقاله با هم صحبت کرده ایم.
اگر هنوز این مقاله را نخواندید ، آن را مطالعه کنید تا مفهوم رنگ ها در طراحی سایت را باهم بررسی کنیم.
رنگ در طراحی سایت (کلیک کنید)

قرمز
رنگ قرمز نشانگر احساس هیجان و انرژی است همچنین باعث افزایش ضربان قلب و سرعت تنفس میشود  ، اتومبیلهای قرمز برای دزدها جذابتر است و جالب است بدانید که مردم روسیه نسبت به رنگ قرمز احساس بدی دارند زیرا نماد کمونیست و استفاده از آن ممکن است در این کشور باعث بی اعتمادی بشما شود.
نارنجی
رنگ نارنجی رنگ بسیار با طراوت و انرژی زایی است. این رنگ در حالات مات (mute) میتواند تداعی کننده ی کره زمین و فصل پاییز باشد. بدلیل همراه بودن آن با تغییرات فصلها، رنگ نارنجی میتواند نشانه ی تغییر و حرکت باشد.
در طراحیها رنگ نارنجی بدون داشتن تاثیر پذیری زیاد رنگ قرمز میتواند باعث جلب توجه شود.
سبز
این رنگ یکی از آرامش بخشترین رنگها در طراحی سایت است که دارای سایه های خنثی است.
سبز کمی روشنتر (با مقداری زرد) بیشتر شادی آور و نورانی است و میتوانند کمی هم حس گرمی رنگ را هم منتقل کند. سبز تیره تر ثبات، امنیت و فراوانی را میرساند .بیشتر ما را به یاد اسکناس و ثروت می اندازد.
بنفش
رنگ بنفش ترکیبی از طیف رنگهای گرم و سرد یعنی عشق و آرامش، رنگهای قرمز و آبی میباشد. بنفش از قدیم نماداشراف، قدرت و ثروت است.
از رنگ بنفش استفاده گوناگونی میشود. سایه های سبک، که خیلی نرم و ظریف است میتواند در طراحی سایت یک حس رمانتیک ایجاد کند. سایه های تیره تر احساس سنگینتر و دمدمی مزاج بودن را القا میکند و در بعضی مواقع نشان بی ثابتی و سرسختی است.
زرد
زرد در برخی موارد بعنوان رنگ امید نیز شناخته میشود، چون دیده شده در بعضی از کشور ها روبانهای زرد توسط خانواده هایی به نمایش گذاشته میشود که یکی از اعضای آن ها در جنگ شرکت دارد. این رنگ همچنین برای نشان دادن خطر بکار میرود اما نه بشدت و تاکید قرمز.
در برخی از کشور ها رنگ زرد معانی متفاوتی و مختلفی دارد. در مصر رنگ زرد را در سوگواریها و مراسم عزاداری استفاده میکنند. در ژاپن نشان گر شجاعت و در هند نماینده تجارت است.

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.