منو اهورا وب

مفهوم کلی سئو

مفهوم کلی سئو : سئو چیست؟

این عبارت مخفف Search Engine optimization یا همان بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو است که هدف اصلی آن کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل است. روزانه کاربران بسیاری کلمات مورد نظر خود را در گوگل جستجو می کنند و این موتور جستجو پیشنهاداتی متناسب با عبارات جستجو شده به آن ها نمایش می دهد. هر چقدر جایگاه شما در لیست نتایج بالا تر باشد شانس بیشتری برای جذب کاربر خواهید داشت و اصطلاحا سئو سایت شما بهتر است.

تکنیک های سئو مجموعه ای از دانش، خلاقیت و آنالیز هستند و روشهای متنوعی برای این کار وجود دارد ولی همه آن ها در هدف مشترک هستند. هدف اصلی رسیدن به رتبه یک گوگل است.

برای موفقیت در سئو نیازمند تولید محتوا هستیم، محتوایی که برای کاربر ارزشمند بوده و برای موتور جستجو قابل درک باشد.  برای تولید و ارایه محتوا در کنار طراحی مناسب سایت می تواند شانس شما را برای کسب جایگاه بهتر افزایش دهد.

سئو پیچیدگی و ظرافت زیادی دارد که نیازمند مطالعه همیشگی و دانش بروز است. نکته مثبت این است که شما همیشه در حال رشد و یادگیری خواهید بود.

مفهوم کلی سئو : چرا به سئو نیاز داریم؟

موتور های جستجو مانند یاهو، بینگ، یاندکس و از همه مهم تر گوگل با ورود به سایتهای اینترنتی محتوای آن ها را بررسی کرده و براساس موضوع ارزش گذاری و رتبه بندی می کنند. برای این کار از الگوریتم های پیچیده استفاده می شود که کسی از آنها اطلاع ندارد.

کاربران اینترنتی برای یافتن محتوای مورد نظر خود به موتور جستجو مراجعه کرده و از میان نتایج نمایش داده شده پاسخ خود را دریافت می کنند. تعداد جستجو در اینترنت روزانه در حال افزایش است و در حال حاضر بیش از ۷ میلیارد جستجو در روز انجام می شود. هر چقدر سهم شما از این کاربران بیشتر باشد شانس بیشتری برای فروش محصولات، ارایه خدمات یا حتی دریافت تبلیغات خواهید داشت.

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.