منو اهورا وب

مقایسه سئو و تبلیغات گوگلی

مقایسه سئو و تبلیغات گوگلی با یکدیگر

قیمت
سئو در ابتدای کار رایگان است (صرف نظر از زمانی که صرف این کار میکنید و لینکهایی که امروزه باید بیشتر خرید بخریم یا به نحوی به دست آوریم) چون نیازی نیست بهیچ برنامه ای پولی پرداخت کنید تا با اعمال تکنیکهای سئو به شما کمک کند. فقط کافیست از بهترین تکنیکهای سئو مطلع باشید و این تکنیکها را در وبسایتتان اعمال کنید.
اما همین که کسب و کارتان رشد کرد، رقابت و چالشهای مختلف باعث محدودیت زمانتان میشود.
در این حالت میتوانید از افراد و شرکتهای حرفه ای مختلفی مثل اهوراوب حرفه ای کمک بگیرید تا به بهبود سئوی سایتتان کمک کنند.
اما در گوگل ادوردز سیستم پرداخت به ازای کلیک است که متعلق به گوگل بوده و مستقیما و سریعا کارتان را جلو خواهد برد.
در این سیستم شما یک بودجه مشخص دارید و هر بار فردی روی آگهی شما کلیک کرد، مبلغی از حساب شما کسر میشود.
در چنین سیستمی هرچه میزان کلیک روی آگهی شما بیشتر باشد، هزینه پرداختی نیز بیشتر میشود.
هر چند ممکن است این سیستم پرداخت در ابتدا کمی پرهزینه بنظر برسد اما این سیستم در مقایسه با تبلیغات چاپی و انتشار آگهی در مجلات و روزنامه ها کم هزینه تر است.

تعداد سرنخ‌ ها یا بازدید کنندگان

مقایسه سئو و تبلیغات گوگلی

وقتی قرار است بازگشت سرمایه را مشخص کنید، باید نگاهی به تعداد بازدیدکننده ها یا سرنخ‌ هایی که هر روش میتواند ایجاد کند، داشته باشید.
سئو و ادوردز هر دو سرنخ یا بازدید زیادی ایجاد میکنند. اما اگر بازه زمانی مهم باشد، باید دقت کنیم که گوگل ادوردز میتواند در دوره زمانی کوتاه تری بازدید کننده یا سرنخ بیشتری ایجاد کند.
اما اگر به نتایج بلندمدت توجه داشته باشیم میبینیم که مردم اکثراً به نتایج ارگانیک اهمیت بیشتری میدهند چون نتایج ایجاد شده توسط سئو طولانی مدتتر است.
در مجموع ادوردز تعداد سرنخ‌ ها یا بازدید های سایت را فورا بالا میبرد اما نتایج ایجاد شده توسط این سیستم به اندازه‌ سئو پایدار نیست چون نتایج بدست آمده توسط سئو پایدار تر و طولانی مدتتر هستند.

سرعت
از نظر سرعت قطعا سیستم تبلیغات گوگل گزینه بهتری است. با استفاده از سئو لازم است مدتی بگذرد (حداقل 6 ماه) تا مردم بتوانند وبسایت شما را در نتایج جستجوی طبیعی مشاهده کنند.
اما در ادوردز میتوانید تقریبا بلافاصله مشتری جذب کنید چون این سیستم قابلیت هدف گرفتن جمعیت مورد نظرتان را دارد. اما بهینه سازی وب سایت برای موتور جستجو قابلیت هدف گرفتن گروه های جمعیتی مختلف را ندارد.

Post A Comment