منو اهورا وب

مقدمه ای بر سئو

مقدمه ای بر سئو برای تازه واردان

سئو سایت یا همان (SEO) که مخفف عبارت Search Engine Optimization است را باید نظمی در دنیای مارکتینگ دانست که بر روی افزایش پدیداری یک وبسایت به صورت طبیعی (و نه پولی) در موتور های جستجو تمرکز دارد.

این مفهوم عناصر خلاقانه و تکنیکی که برای افزایش ترافیک، بالا بردن رنک و افزایش آگاهی موتور های جستجو از میزان اهمیت حضور شما مهم هستند را احاطه می‌ کند. از آنجایی که این موضوع بسیار بسیار گسترده‌ ای است، در مقدمه ای بر سئو سایت فقط می‌ توانیم به برخی جنبه های آن اشاره کنیم.

چرا وب سایت به سئو نیاز دارد؟

میزان بسیار زیادی از ترافیک در جریان درون وب توسط موتور ها جستجوی اصلی هم چون بینگ، یاهو، اسک و مخصوصا گوگل مدیریت می‌ شود.
اگرچه شبکه های اجتماعی و دیگر انواع ترافیک هم قادر هستند برای وبسایت شما بازدید را رقم بزنند، اما هم چنان موتور های جستجو اصلی ترین و کلیدی ترین راه به این منظور به شمار می‌ روند. با بررسی وضعیت پربازدید ترین وبسایت ها دنیا متوجه خواهید شد اغلب آن‌ ها، بخش عمده‌ ای از ورودی خود را به موتور های جستجو مدیون هستند.

هر چه محبوبیت و میزان شناخته شدن وبسایت بیشتر باشد، اتکای آن به گوگل کاهش یافته و کم تر به مرور مقدمه ای بر سئو نیاز پیدا می‌ کند، اما هم چنان شدیدا به آن نیازمند بوده و بدون بهینه سازی سایت رتبه و میزان بازدید روزانه آن به طور وحشتناکی ریزش پیدا خواهد کرد.

چرا گوگل نمی‌ تواند بدون سئو وب سایت را پیدا کند؟

گوگل بسیار هوشمند است، اما هم چنان به کمک نیاز دارد. شرکت های پشتیبان و توسعه دهنده موتور های جستجو همیشه در پی این هستند که تکنولوژی های خود را ارتقا بخشیده و به این ترتیب به شیوه‌ ای عمیق‌ تر درون وب کنکاش کنند و در نتیجه، نتایج بهتری در جستجو های کاربران برگردانند.

با این حال همواره محدودیت هایی برای آن‌ ها وجود دارد. از طرفی دیگر، اگر نیازی به داشتن مقدمه ای بر سئو وجود نداشت، دیگر رقابت از بین می‌ رفت، به همین دلیل وبسایت ها دیگر برای بهینه سازی خود و از آن مهم تر تلاش برای کیفی سازی مطالبشان قدمی برنمی‌ داشتند.
مقدمه ای بر سئو از آنجایی که اهمیت پیدا می‌ کند که این مفهوم یک بازی دو سر برد نیست! به عبارت دیگر، اگر راه را اشتباه بروید، فقط زمان را تلف نکرده‌ اید، بلکه که به جای کسب نمره مثبت نمره یا درجا زدن، منفی دریافت کرده و چند پله به عقب رانده شده‌ اید! بنابرین در اینجا ضرورت دست پیدا کردن به مقدمه ای بر سئو بیشتر عیان می‌ شود.

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.