منو اهورا وب

مهمترین نبایدهای سئو چیست؟

مهمترین نبایدهای سئو چیست؟

ما در این مقاله میخواهیم به مهمترین نبایدهای سئو و کارهایی که نباید انحام دهیم بپردازیم. کارهایی که باید در ذهن داشته باشید تا در سئو سایت انجام ندهید. به این ترتیب نتایج بهتری در رتبه بندی موتورهای جست و جو متوجه سایت شما خواهد شد.

اگر سئوکار هستید و یا در جهت ارتقاء سایت تلاش میکنید مهم است که این موارد را همیشه به یاد داشته باشید تا نتایج بهتری متوجه سایت شما شود. بسیاری از سایت ها باید برای ارتقاء خود کارهایی انجام دهند که نیاز به دقت بالایی دارد. زیرا هرچه میگذرد حساسیت گوگل نسبت به سایت ها بیشتر میشود و مهم است که سایت شما در رتبه بالاتر و کیفیت بیشتر باشد.

میتوان سئو را اینگونه تصور کرد که یک بازی بین سایت شما و موتورهای جست و جوی گوگل وجود دارد. برای برد باید از قوانین معینی پیروی کنید. همچنین هنگام استفاده از تکنیک ها باید هوشمندی و خلاقیت به خرج دهید. قوانین این بازی مدام در حال تغییر است و روشها در حال بروز رسانی و تغییر هستند. پس باید همیشه آنها را بشناسید و استفاده کنید. باید به این باید و نبایدهای سئو توجه کرد تا جایگاه سایت شما نزد موتورهای جست و جو بالا برود.

مطالب مرتبط :

4 نکته برای متخصصین سئو

مراحل طراحی سایت

طراحی سایت شرکت خدمات نظافتی

 

این کارها را برای سئو انجام ندهید!

برای طراحی یک سایت کاربر پسند باید نکاتی را به یاد داشته باشید که هرگز به انجام آنها اقدام نکنید. این باید و نبایدهای سئو  براساس راهنمای وب مستر هستند و توجه به آنها رتبه شما را در میان جست و جوی گوگل افزایش میدهد.

 

1- کاربران خود را فریب ندهید! 

در درجه اول به یاد داشته باشید که سایت را برای کاربران طراحی کنید و نه برای موتورهای جست و جو. مهم است که در ابتدا محتوای شما متفاوت و جذاب برای کاربران نمایش داده شود. معمولا محتوا سایت تکراری است. نباید اینگونه باشد که شما یک مطلب را در دو صفحه بیاورید یا آنرا چندبار در سایت تکرار کنید.

 

2- موتورهای جست و جو را فریب ندهید! 

تلاش نکنید تا با ساختن لینک های مخفی یا انتقال آدرس مخفیانه موتورهای جست و جو را فریب دهید. بسیاری از کاربران نت تکنیک هایی را به کار میگیرند تا رتبه سایت خود را افزایش دهند. بهتر است این کار را به شیوه درست انجام دهید. از نباید های سئو استفاده نکردن از لینک های غیر مرتبط با سایت است.

اهوراوب سئو سایت

3- از لینک های غیرمرتبط پرهیز کنید!

لینک ها نقش مهمی در بالابردن جایگاه سایت شما دارند. برای اینکه در موتورهای جست و جو جزو اولین پیشنهاد ها باشید، مهم است که لینک های ورودی خود را با کیفیت و مرتبط انتخاب کنید. این نکته مهمتر از تعداد لینک ها خواهد بود. از نبایدهای سئو دریافت نکردن لینک از سایت های غیر مرتبط است.

 

4- محتوای تکراری برای سایت استفاده نکنید!

برای مطالب سایت ایجاد صفحات تکراری، محتوای تکراری و زیر دامنه تکراری میتواند به شدت رتبه سایت را کاهش دهد. یا حتی سایت را از ایندکس موتورهای جست و جو حذف کند. بهتر است هرگز اقدام به تولید محتوای تکراری نکنید چون این مسئله به ضرر سایت شما خواهد بود.

 

5- از جانشینی کلمات کلیدی پرهیز کنید!

بهتر است کلمات کلیدی سایت شما تازه و مختص سایت باشد. عدم رعایت تراکم کلمات کلیدی و استفاده بیش از حد از آنها در پاراگراف و متن پنهان یا عنوان ها تگ ها نتیجه تجربه کاربری منفی دارد. عدم توجه به نباید های سئو به رتبه سایت آسیب میزند. بهتر است از محتوای مفید و غنی از اطلاعات با کلمات کلیدی مناسب و مرتبط استفاده کنید.

 

6- تبلیغات غیر مرتبط در سایت قرار ندهید!

اگر میخواهید از تبلیغات در سایت یا وبلاگ درآمد کسب کنید، فقط و فقط از تبلیغات مرتبط استفاده کنید. بهتر است استفاده از این تبلیغات بیش از اندازه نباشد تا موجب ترک کابران سایت نشود. محتوای سایت شما باید حجم بیشتری را به خود اختصاص دهد و به تبلیغات ارجحیت دارد.

مطالب مرتبط :

افت سئو سایت

راه های بهبود سئو

طراحی سایت وردپرس

سئو سایت اهوراوب

استراتژی ها و بایدهای مهم سئو 

بعد از نبایدهای سئو حالا باید به استراتژی ها و نکات مهم در سئو سایت بپردازیم. مهم است که این قوانین را رعایت کنید تا در میان رقبا بتوانید جایگاه بهتری بدست آورید.

1- از سایت های مرتبط لینک بگیرید!

برای بهینه سازی سایت بهتر است از لینک های مرتبط با سایت استفاده کنید. از سایت ها مرتبط با کسب و کارتان لینک بگیرید تا جایگاه شما بهتر شود.

2- از کلمات کلیدی جذاب و قابل فهم برای مطالب استفاده کنید!

برای افزایش رتبه سایت بهتر است از کلمات کلیدی در همه جا از متن گرفته تا توضیحات متا و عنوان ها وجود داشته باشند. باید کلید واژه ها را در محتوای اصلی و پست های سایت قرار دهید.

3- برای سایت لینک داخلی بسازید!

ساخت لینک داخلی سایت آسان ترین راه برای ساخت لینک است. از فاکتورهای مهم و باید و نبایدهای سئو ، همین ساختن لینک های داخلی سایت هستند. میتوانید به موتورهای جست و جو در ساخت ایندکس هم به این وسیله کمک کنید.

4- از طراحی اینفوگرافیک استفاده کنید!

برای افازایش محبوبیت سایت میتوانید از طرح های اینفوگرافیک استفاده کنید. اینفوگراف ها در ساخت لینک معتبر و هدایت ترافیک سایت شما بسیار موثر هستند.

5 – ساخت نقشه سایت 

این کار لزوما افزایش بازدید سایت را به همراه ندارد اما میتواند یک راه آسان جهت دریافت مطالب شما برای موتورهای جست و جو باشد و در ایندکس مطالب شما موثر است.

6- سئو زمان بر است!

در بالابردن جایگاه سایت این را به یاد داشته باشید که سئو کار آسانی نیست و نتیجه انی نمیدهد. پس صبو باشید. این کار ممکن است ماهها کار لازم داشته باشد.

اهوراوب سئو سایت طراحی سایت

بهینه سازی و سئو سایت خود را به ما بسپارید!

برای صاحبان سایت همیشه رتبه سایت و بازدید آن مهم است. این کار میسر نیست مگر با رعایت تکنیک ها و باید و نبایدهای سئو سایت شما. بهتر است اینکار را به افراد متخصص و حرفه ای بسپارید تا هزنیه و زمان شما به هدر نرود. تیم اهوراوب آماده با سابقه و مجرب در امر انجام خدمات طراحی سایت، سئو سایت و تبلیغات گوگلی، آماده همکاری با شما مشتریان عزیز می باشد. جهت مشاوره و استفاده از خدمات ما میتوانید با همکاران ما از طریق لینک زیر در ارتباط باشید. امکان بادید از نمونه کارهای طراحی سایت ما نیز برای شما فراهم است.

One Comment

  • لیلی

    من خودمم کار سئو می کنم و خسته شدم انقد همش مجبورم روش کارمو عوض کنم بخاطر گوگل! کاش سایت شما هر دفعه که جدید می شن الگوریتما بذاره جدیدارو

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.