منو اهورا وب

نکات اساسی طراحی سایت

نکات اساسی طراحی سایت :

نکات اساسی طراحی سایت را در این مطلب برای شما جمع اوری نموده ایم تا شما عزیزان سایتی پر بازدید و مفید داشته باشید :

در متن زیر برای شما نکات را نام برده و مختصرا توضیح خواهیم داد :

1- رنگ بندی با توجه به موضوع
2- سایز نوشته ها و نوع فونت متن شما
3- تصاویر مرتبط با موضوع مطلب انتخابی شما
4- منو ها و مسیر یابی کلمات و لینک های مستقیم مطالب مربوط
5- فرم تماس ساده برای ارتباط راحت با شما
6- سرعت و بهینه سازی و سئو سایت
7- قابل دسترس بودن بر روی تمامی گوشی ها ( ریسپانسیو بودن )

و حالا در مطلب زیر برای شما این موارد را مختصر و واضح توضیح خواهیم داد :

1- رنگ بندی با توجه به موضوع : سایتی که در حال طراحی آن هستید درباره چه موضوعی می باشد ؟ سایت هایی که علمی و تحقیقاتی هستند و بیشتر محتوی و مقالات در آنها مهم است باید رنگ بندی ساده داشته باشند. مانند متن سیاه با پس زمینه سفید. زیرا کاربر مدت زیادی در این سایت ها برای خواندن مقالات وقت صرف میکند که رنگ بندی ساده از خستگی چشم کاربر جلوگیری میکند.
2- نوع فونت و سایز : یکی از مهم ترین عواملی که کاربر را جذب سایت و مطلب شما می کند فونت است اگر شما فونت جذاب ذر عین حال خوانا را برای نوشتن مطالب سایت خود انتخاب کنید کاربران بیشتری را برای بازدید از سایت جذب می کنید. و هم چنین فونتی را انتخاب کنید که با تمام مرورگر ها ساز گاری داشته باشد .
3- تصاویر مرتبط با موضوع مطلب انتخابی شما : سایت شما باید زنده و با روحیه باشد . برای بخش های مختلف سایت از عکس های مناسب و با کیفیت و مرتبط با موضوع  درون سایت خود استفاده کنید.
4- منو ها و مسیر یابی کلمات و لینک های مستقیم مطالب مربوط : شما باید کوتاه ترین مسیر را برای دسترسی کاربر به مطالبتان هنگام طراحی سایت در نظر بگیرید. اگر حجم مطالب زیاد است میتوانید از 2 یا چند منو مختلف استفاده کنید و بخش بندی مطالب سایت را گسترش دهید تا کاربران در کوتاه ترین زمان ممکن به خواسته خود برسند.
5- فرم تماس ساده برای ارتباط راحت با شما : اگر اطلاعات تماس در قسمت قابل دید و بالایی سایت قرار دهید از دو جهت به شما کمک میکند 1.باعث جلب اعتماد کاربر نسبت به فعالیت شما می شود . 2. به دلیل اعتماد و امکان مشاوره با شما باعث فروش بیشتر محصول شما می شود .
6- سرعت و بهینه سازی سایت : یکی از مهم ترین بخش های طراحی سایت و هم در بخش امتیاز دهی سئو و سرعت سایت شما می باشد.
7- قابل دسترس بودن بر روی تمامی گوشی ها : منوها و تصاویر سایت باید در دستگاه های مختلف بدون مشکل قابل نمایش باشد و کاربر برای پیگیری سایت شما نیازی به اسکرول کردن در جهت های مختلف نداشته باشد. اندازه فونت هم باید در تلفن های همراه درشت تر باشد که قابلیت خوانا بودن را از دست ندهد. این نکات باید در همان مراحل طراحی سایت در نظر گرفته شده و اجرا شوند.

 

اهورا وب ارائه دهنده ی خدمات : طراحی سایت ، سئو ، تبلیغات گوگلی ، بهینه سازی سایت ، تولید محتوا سایت ، طراحی لوگو  و هر آنچه که شما برای معرفی کسب و کار خود در بازار جهانی اینترنت نیازمندید .

تماس با ما :

09127900796

Post A Comment