منو اهورا وب

نکات طراحی سایت شرکتی

نکات طراحی سایت شرکتی

در این مبحث می خواهیم به صورت کلی یک سری از نکات قابل تامل را در خصوص طراحی سایت شرکتی مطرح کنیم. البته این نکات در طراحی کلیه سایت ها نمود دارد اما توجه هر چه بیشتر این نکات در طراحی سایت شرکتی می تواند روند مناسبی را در پیاده سازی یک سایت شرکتی حرفه ای ایجاد کند. در این راه با ما همراه باشید:

رنگ و ظاهر سایت
در طراحی سایت شرکتی ، نوع خدماتی که شرکت ارائه می دهد، رنگ و جلوه ی سایت را خواهد ساخت. در واقع در طراحی چنین سایت هایی ، چیزی که بیشتر از همه نمایانگر نوع خدمات یک برند است، رنگ و جلوه ی ظاهری سایت می باشد. اگر تنها به این نکته توجه نشود، مخاطبان زیادی را از دست خواهید داد.

پس در مرحله ی اول طراحی سایت ، باید از گرافیک مناسبی در راستای ارتقای سطح کیفی سایت و جذب مخاطبان استفاده کرد.

چیدمان سایت
اینکه چه قسمت هایی را در صفحه اصلی قرار دهیم، اینکه چه مطالبی را به کاربران گوشزد کنیم، این که چگونه چیدمان صفحه خود را طراحی کنیم، همه نیازمند تجربه ای است که در طراحی های متوالی و تست گرفتن از سایت های مختلف بدست می آید. مسما اگر شما می خواهید اولین سایت خود را در محیط اینترنت راه اندازی کنید، در مقایسه با یک طراح حرفه ای، بسیار آماتور خواهید بود و اثر شما در مقایسه با اثر کسی که این تجربه را دارد مثل تفاوت پیکان و آخرین مدل بنز مدل S500 است.

این تفاوت زیاد فقط به خاطر تجربه ای است که طراحان این زمینه در خصوص رفتار و عملکرد کاربران اینترنتی دارند. پس اگر می خواهید سایتی داشته باشید که کاربران اینترنتی بعد از ورود به آن طوری هدایت شوند تا از خدمات شما استفاده کنند، باید از تجربه ی کاربری یک طراح بهره ببرید.

پس مرحله ی دوم طراحی سایت شرکتی استفاده از تجربه کاربری یک طراح در ساخت و چینش صفحات وب سایت شماست.

استفاده مناسب از تیترها و تصاویر در طراحی سایت
در بررسی های انجام شده، مشخص شده است که هر چه زمان جلوتر می رود، کاربران اینترنتی تنبل تر می شوند!! یعنی زمان کمتری برای خواندن مطالب طولانی می گذارند. به این نکته باید توجه ویژه ای داشته باشید. این مطلب نه به این منظور است که کلیه مطالب سایتتان را خلاصه وار و تیتر وار ارائه دهید، نه به این منظور است که از تصاویر زیادی در سایت برای نمایش خدمات استفاده کنید.

بهترین راه برای نمایاندن خدمات در یک نگاه استفاده از تصویر مرتبط با آن خدمات است. همچنین استفاده مناسب از یک تیتر مناسب که تمامی منظور را به مخاطب القا کند. اگر شما تصاویری داشته باشید که توسط آن بتوانید کلیه مطلب را ادا کنید می توانید مطمئن باشید که به زودی کاربران بسیار زیادی برای بازدید از سایت شما و استفاده از خدمات سایت با شما همراه خواهند شد.

پس مرحله سوم در طراحی سایت شرکتی، استفاده از تیترهای مفید، تصاویر مناسب برای هر مطلب از سایت است.

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.