منو اهورا وب

نکات مهم در تولید محتوا

نکات مهم در تولید محتوا

زمانیکه صحبت از تولید محتوای جذاب می شود، دو موضوع بهینه سازی سایت یا سئو با استفاده از بازاریابی محتوا و بازاریابی جاذبه ای یا تولید محتوا جذاب از ذهن می گذرد.
همانطور که در مقاله طراحی سایت و دستیابی به تجارت آنلاین هم گفته شد، جهت انجام کامل فرآیند بازاریابی جاذبه ای نه تنها باید محتوای جذاب تولید نمود، بلکه بایستی به بهبود سئو و بهینه سازی سایت نیز پرداخت.
اما در این مقاله می خواهیم به بحث تولید محتوا جذاب بپردازیم تا هم به بهبود سئو کمک کرده باشیم و هم در جهت انجام بهتر بازاریابی جاذبه ای گامی برداشته باشیم.

محتوا قابل به اشتراک گذاری

خصوصا برای موفقیت بازاریابی جاذبه ای حتما به این موضوع دقت کنید، چون بدین وسیله محتوای شما به چشم افراد بیشتری خواه آمد و در ضمن ترافیک زیادی را جذب سایت شما خواهد کرد. علاوه بر این محتوای قابل به اشتراک گذاری می تواند موجب ایجاد لینک های با کیفیت برای وب سایت شما نیز شود… بنابراین جذب ترافیک و لینک مفید از جمله مزایای این نوع محتواها می باشد.

محتوا بهینه باشد

یک محتوای بهینه ویژگی های زیادی دارد، از جمله اینکه عنوان مناسب، استفاده از کلمات کلیدی در ابتدای عنوان، طول عنوان تا 55 کاراکتر، طول متن صفحه بیش از 1200 کلمه، استفاده مناسب از تگهای h1، h2، h3 و …، استفاده از تگ توضیحات، داشتن خلاصه در انتها و …

قابلیت تبدیل بازدیدکننده به مشتری

اشتباه رایجی که در مورد تولید محتوا وجود دارد، استفاده از مدل بازاریابی در تولید محتواست، در این نوع تولید محتوا در قسمتهای زیادی تعریف و تمجید از محصول می شود، در حالی که این نوع محتواها به هیچ وجه مقصود ما نیست، باید مانند یک ژورنالیست محتوا بنویسید و بطور غیر مستقیم به موضوع و اقدامی که می خواهید کاربران انجام دهند بپردازید.
برای واضح تر کردن مقایسه محتواهای تبلیغاتی و محتواهای جذاب یک سایت را در نظر بگیرید که یک بنر تبلیغاتی برای خرید بلیط تور گردشگری گذاشته است، و قسمت دیگری را نگاه کنید که محتوایی با عنوان عکس بهترین هتلها و امکانات آنها برای سفر خارجی مطلب گذاشته است. مسلما بنر تبلیغاتی کلیک کمی می خورد در حالیکه آن محتوای تبلیغاتی بازدیدکننده زیادی جذب خواهد کرد. علاوه بر آن در محتوای جذاب گفته شده زیر عکس هر هتل، می توان مشاهده تور گردشگری فعلی و قیمت را نیز قرار داد.

اشتراک محتوا در شبکه های اجتماعی

محتوا تا زمانیکه دیده نشود، هر چقدر هم جذاب باشد، کاری برای شما انجام نخواهد داد. بنابراین محتوا را به شکلهای مختلف مثلا کتاب های الکترونیک، صوت، ویدئو و در تمامی رسانه های اجتماعی منتشر کنید.

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.