منو اهورا وب

پشتیبانی از زبان فارسی در واتس‌اپ

پیام‌رسان واتس‌اپ در تازه‌ترین نسخه خود پشتیبانی از زبان فارسی را آغاز کرد. از این پس کاربران ایرانی می‌توانند با بهره‌گیری از این قابلیت از رابط کاربری نرم‌افزار با زبان فارسی استفاده کنند. واتس اپ در حال حاضر پرطرفدارترین و پرکاربردترین پیام‌رسان در جهان است و گفته می‌شود حدود یک میلیارد کاربر دارد. پیش از این واتس اپ زبان فارسی را در سیستم‌های اندروید پشتیبانی می‌کرد و از این پس iOS نیز به آن اضافه شد.
واتس اپ در حالی پشتیبانی از زبان فارسی را آغاز کرد که پیام‌رسان تلگرام هنوز این قابلیت را ندارد. تلگرام در داخل ایران پرطرفدارترین پیام‌رسان خارجی است و طبق گفته مدیر تلگرام حدود 40 میلیون کاربر دارد. اما هنوز از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند. با توجه به این باید دید این قابلیت جدید واتس‌اپ از تعداد کاربران تلگرام می‌کاهد یا خیر.

برای بهره‌گیری از قابلیت جدید واتس‌اپ ابتدا باید آن را به آخرین نسخه به‌روزسانی کنید. سپس به قسمت تنظیمات بروید و به این ترتیب عمل کنید:
ابتدا وارد Settings شوید، روی گزینه General کلیک کنید و سپس گزینه Language & Region را انتخاب نمایید و زبان اپلیکیشن را به فارسی تغییر دهید
طراحی سایت

Post A Comment