پشتیبانی و طراحی سایت

منظور از بروزرسانی سایت، نگهداری و پشتیبانی سایت است. یعنی افزودن محتوای جدید و ویرایش محتوای قدیمی وب سایت . در واقع با بروزرسانی سایت به آن حیات می بخشید و باعث ارتقا سئو میشود.

اهمیت بروزرسانی سایت با اهمیت سئو سایت رابطه ی مستقیمی دارد و قطعا شما برای افزایش بازدید و جذب کاربران بالقوه خود نیاز به بروزرسانی و بهبود سایت دارید تا با جلب اعتماد موتورهای جستجوگر رتبه ی سایتتان را بالاتر ببرید.

بروزرسانی مرتب وب سایت به موتورهای جستجو منبعی از مطالب تازه با اطلاعاتی جدید برای درخواست های جستجو ارائه می دهد.

به عبارت ساده ؛ اگر شما وب سایتتان را به طور مکرر با مطالب با کیفیت بروزرسانی کنید، موتورهای جستجو به سایت شما علاقه مند خواهند شد.
موتور های جستجو بروزرسانی منظم را دوست دارند و توجه ویژه ای به محتوا و سئو سایت دارند. و اگر سایت خود را آپدیت یا بروزرسانی نکنید و از محتوای مفید استفاده نکنید، ممکن است دچار تنزل رتبه بندی در جستجو ها شوید.

ما در این مقاله قصد داریم نکاتی را به شما آموزش دهیم که همیشه سایتتان بروز و امار بازدید بالایی داشته باشد . تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

تولید محتوای تازه به صورت هدفمند

سعی کنید برنامه تولید محتوای تازه را به طور مستمر برای سایت تان داشته باشید.  محتوای جذاب و با کیفیت در ساعات مشخصی درسایت درج کنید.

همان طور که در مقاله اهمیت محتوای تازه هم اشاره کردیم نیازی نیست هر ساعت مطالب را بروزرسانی کنید بلکه برنامه منظمی رو در طول هفته برای این کار مشخص کنید و به بهبود و بروزرسانی مطالب بپردازید .

برای محتوای تازه ی خود از کلمات کلیدی مرتبطی استفاده کنید که رقابت کمتری دارند و یا کلماتی که در نتایج صفحه ی اول گوگل تغییر می کنند را شناسایی کرده و محتوای مناسبی متناسب با آن کلمه ی کلیدی بنویسید.

با درج محتوای منظم و با ارزش در سایت موتورهای جستجو را به سایت خود علاقه مند خواهید کرد که این خود باعث افزایش اعتبار طراحی سایت و به دنبال آن افزایش رتبه را خواهد داشت .

مسلما کاربران در سایت هایی که محتوای بی ارزش و یا تکراری داشته باشند ماندگار نیستند و همین باعث افت رتبه بندی خواهد شد .

محتوای تازه برای محتوای قدیمی در جهت سئو

گاهی اوقات ممکن است صفحه ی مشخصی از سایتتان با یک یا دو کلمه ی کلیدی رتبه ی بالایی داشته و بعد از مدتی جایگاه خود را از دست بدهد.

در این صورت با بروز کردن محتوای آن صفحه و تولید مطالب تازه، آن را به جایگاه قبل باز گردانید.

این کار می تواند شامل اضافه کردن یک متن مفید و مرتبط با موضوع صفحه، در حد یک پاراگراف باشد. البته متنی که کلمات کلیدی مد نظر را در بر داشته باشد.

احتمالات اضافه نمودن نظر سنجی

گاهی اوقات با اضافه نمودن امکان نظر سنجی در پایین صفحه می تواند رتبه ی خوبی در گوگل کسب کرد. اما اگر این نظرات شامل نظرات هرز توسط خود صاحب سایت باشد، تاثیر عکسی برای گوگل خواهد داشت.
اغلب پس از مدت زمانی احتمال دارد امکان بروزرسانی و افزودن محتوای تازه به صفحه موجود نباشد. برای حل این مشکل می توانید مطلب جدیدی را در رابطه با آن موضوع نوشته و صفحه قبلی رابا کد ۳۰۱ به آن ریدایرکت کنید.  این عملیات برای سایت هایی که در زمینه ی دانلود نرم افزار کار می کنند و نسخه های بروزی از آن ها را ارائه می دهند، می تواند مناسب باشد.