منو اهورا وب

چرا سئو اهمیت دارد

چرا سئو اهمیت دارد و مهم است؟

روز به روز به تعداد کاربرانی که از طریق گوگل نیاز هایشان را جست و جو میکنند، اضافه میشود. بر اساس آمار رسمی سایت گوگل روزانه چیزی حدود 3.5 میلیارد سرچ در گوگل انجام میشود.

پس کاربران به گوگل اعتماد زیادی دارند. حالا اجازه دهید ادامه این بحث را با یک مثال برایتان پیش ببرم؛

تصور کنید شما یک فروشگاه موبایل هستید و یک سایت سئو شده هم برای خریدوفروش موبایل دارید. بر اساس ابزار های “اندازه‌گیری تعداد جستجوی کلمات کلیدی گوگل” خریداینترنتی موبایل یا عبارات مشابه آن چیزی حدود 8000 سرچ در ماه دارد.

این آمار عالی است ؛ یعنی ماهانه 8000 نفر قصد خریدموبایل دارند و در اینترنت به دنبال جایی برای خریدموبایل میگردند.

حتما شما هم برایتان بار ها پیش آمده است که چیزی را در گوگل سرچ کنید و همان طور که خودتان هم به تجربه دیده‌ اید، بیش از 80% کاربران در همان صفحۀ اول نتایج جسجو جواب خود را پیدا میکنند. خیلی کم پیش می‌ آید که کسی در صفحات دوم و سوم به دنبال جواب باشد.

چرا سئو اهمیت دارد و اگر سایت شما در صفحه اول نباشد چه می شود؟

حالا اگر سایت شما در صفحات سوم، چهارم (وبالا تر) نتایج جستجو باشد، به ندرت کسی میتواند شما را پیدا کند. در حقیقت شما 8000 مشتری بالقوه که مستقیما به دنبال شما بوده‌ اند را از دست داده‌ اید.
نرخ پهنای باند اینترنت و تعداد تلفنهای هوشمند در ایران افزایش یافته است، ضریب نفوذ اینترنت در سال 1397 به 60 درصد رسیده و تعداد کاربران اینترنت در ایران از مرز 40 میلیون نفر گذشته است. میلیونها کاربر ایرانی از گوگل برای پیدا کردن پاسخ سوالات خود، یافتن محصولات و .. استفاده میکنند.

به صورت کلی راهکار بهینه سازی سایت از طریق تبلیغات در گوگل برای ایرانیان در طولانی مدت کم هزینه تر است، تبلیغات در گوگل با پایان بودجه تعیین شده شما در کمپین گوگل ادوردز از نتایج گوگل حذف میشود، اما سایت هایی که با روش سئو به نتایج بالای گوگل دست یافته اند، روند تغییر نتایج آن به کندی صورت میپذیرد.

برای سئو کردن موفق و موثر یک سایت از طریق راه های ارتباطی آخر صفحه با اهوراوب تماس بگیرید.

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.