منو اهورا وب

گوگل ادسنس و در آمدزایی از آن

گوگل ادسنس چیست؟

برای گوگل یک سرویس تبلیغاتی وجود دارد که همه کسانیکه با سئو سر و کار دارند آنرا میشناسند. سرویس تبلیغات گوگلی روشی برای تبلیغ در گوگل است. یکی از این سرویس ها گوگل ادسنس است که سرویس تبلیغات در گوگل به صورت رایگان می باشد. در این سرویس میتوانید به عنوان تبیلغ کننده و نمایش دهنده تبلیغ فعالیت کنید.

کسب درآمد از این شیوه تبلیغات گوگلی در ایران آسان نیست. ممکن است دردسرهای زیادی برای شما در این روش وجود دارد. یکی از این مشکلات این است که گوگل ادسنس با زبان انگیلیسی کار میکند و از فارسی پشتیبانی نمیکند. اگر سئوکار هستید یا با سایت سروکار دارید بهتر است این سرویس را بشناسید.

تبلیغ با گوگل ادسنس یا Google AdSense همانطور که گفته شد رایگان است. این سرویس به ناشران اجازه میدهد تا تبلیغ های متنی و تصویری خود را بر روی وب سایت قرار دهند. با این تبلیغ ها امکان درآمد زایی برای صاحبان سایت وجود دارد. در وب سایت های انگلیسی زبان حتما دیده اید که تبلیغات بنری یا ویدئویی در کنار آنها نمایش داده میشود. این تبلیغات همان گوگل ادسنس هستند. شما در سایت های دیگر تبلیغ میکنید و دیگران در سایت شما تبلیغ میکنند.

روشهای کسب درآمد با تبلیغات در سایت

گوگل این تبلیغات را دسته بندی میکند تا بهتر مدیریت شوند. پرداخت درآمد شما از گوگل به دو روش پرداخت به ازای بازدید کننده (CPM) یا میانگین تعداد کلیک (CTR) انجام میگیرد. بازدید کنندگان از تبلیغ شما در سایت دیدن میکنند و روی تبیلغ کلیک میکنند. در هر دو صورت تبلیغ مورد توجه قرار میگیرد و شما میتوانید درآمد داشته باشید. تجربه ثابت کرده است روش اول موثرتر است و بیشتر کاربرد دارد. روش CPM موجب بالارفتن بازدید از سایت میشود و رتبه سایت را هم افزایش میدهد.

آمار گوگل نشان میدهد که در آغاز سال 2014 مبلغی حدود 3.4 میلیارد دلار درآمد از گوگل ادسنس برای کاربران وجود داشته است. تا انتهای سال 2014 این درآمد به حدود 13.6 میلیارد دلار رسیده است. برای کسب درآمد و تبلیغات از این طریق باید سه مرحله را طی کنید.

اول اینکه یک وب سایت به زبانی غیر از زبان فارسی راه اندازی کنید. سپس از طریق محتوای اصولی و سئو، ترافیک زیادی را برای سایت جذب کنید. در آخر اینکه با ثبت نام و قرار دادن تبلیغات در گوگل بازدید کننده جذب کنید.

در حال حاضر حدود 15 میلیون وب سایت از طریق نمایش تبلیغات گوگل ادسنس کسب درآمد میکنند. اگر سایت شما در رتبه های بالای گوگل قرار دارد استفاده از گوگل ادسنس درآمد شما را از بازدید سایت افزایش خواهد داد.

گوگل ادسنس و در آمدزایی از آن هوراوب

مزیت تبلیغات در سایت های دیگر

سرویس تبلیغات گوگل ادسنس چند شیوه را برای تبلیغ به شما ارائه میدهد. هریک از انواع تبلیغات محل خاصی برای نمایش دارند. میزان مبلغ پرداختی برای این تبلیغات هم متفاوت است. اولین نوع از این تبلیغات، تبلیغ محتوا محور است. این تبلیغ میتواند به ازای بازدید و خواندن محتوا یا کلیک بر روی آن باشد. تبلیغ محتوا محور برای کاربرانی است که به دنبال محتوای خاص هستند. تبلیغات محتوا محور انواع و سایز های مختلفی دارد. تبلیغ میتواند به شکل یک متن، یک عکس یا ویدئو و … باشد.

نوع دیگر تبلیغات گوگل ادسنس از تکنولوژی بهینه سازس استفاده میکنند. زمانیکه این تبلیغات را درسایت خود قرار میدهید، ادسنس به طور خودکار آنرا تنها زمانی نمایش میدهد که از تجربه کاربری مخاطب مطمئن باشد. این نوع از تبلیغات را Page Level مینامند.

نوع دیگر تبلیغات گوگلی با این روش، تبلیغ جست و جو محور است. این نوع تبلیغ به ناشر اجازه میدهد تا تبلیغات مرتبط با یک کوئری خاص را در سایت خود نمایش دهد. درآمد این تبلیغ برای شما 51 درصد از مبلغ است. این شیوه به دلیل بالابودن نرخ کلیک بسیار محبوبیت دارد.

نوع دیگر تبلیغ با ویدئو و محتوای ویدئو محور است. شما میتوانید انتخاب کنید چه نوع ویدئویی در سایت شما نمایش داده شود. این روش از تبلیغ برای ناشرانی است که در Player وب سایت خود ویدئو را پخش میکنند.

گوگل ادسنس و در آمدزایی از آن سئو سایت اهوراوب

درآمد زایی از سایت با این روش

گوگل ادسنس با استفاده از موتور هوشمند خود میتواند محتوای مرتبط با سایت شما را تشخیص دهد. تا شما تبلیغات مرتبط با سایت خود را نمایش دهید. در حقیقت کسانیکه تبلیغات خود را برای نمایش در این سرویس قرار میدهند به دنبال کاربران واقعی هستند. هرچه موضوع وب سایت شما تخصصی تر باشد شانس بیشتری برای قبولی در گوگل ادسنس دارید.

به طور مثال اگر در یک رشته تخصصی فعالیت دارید مانند یک رشته ورزشی خاص شانس شما برای تبلیغات بیشتر است. تا زمانیکه در یک موضوع کلی مثل ورزش فعالیت کنید. این البته یک قانون کلی نیست اما از دید گوگل موضوعات خاص جذاب ترند.

گوگل ادسنس و در آمدزایی از آن طراحی سایت اهوراوب

تبلیغات گوگلی را از ما بخواهید!

برای تبلیغات در گوگل باید از روشهای اصولی استفاده کرد. در غیر این صورت تبلیغات گوگلی برای شما درامدزایی ندارد و تنها موجب ضرر خواهد بود. بهتر است این کار را به حرفه ای ها بسپارید. تیم اهوراوب مجرب و با تجربه در زمینه طراحی سایت، سئو سایت و تولیدمحتوا آماده همکاری با شما عزیزان می باشد. میتوانید از طریق لینک زیر برای طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی و … با ما در تماس باشید. دیدن نمونه کارهای طراحی سایت نیز برای شما در لینک زیر قرار داده شده است.

One Comment

  • لادنی

    خیلی مطلب خوبی بود ، خیلی دلم میخواست راجبه گوگل ادسنس بدونم.

Post A Comment