منو اهورا وب

14 ویژگی مهم که در طراحی سایت حرفه ای وجود دارد

طراحی سایت حرفه ای از مهم ترین گام ها برای شروع فعالیت و کسب و کار آنلاین می باشد. اما سوال بزرگی که برای اغلب افراد وجود دارد این است که چطور حرفه ای بودن طراحی سایت را تشخیص دهیم؟ به عبارت دیگر، تفاوت طراحی سایت شرکتی یا فروشگاهی حرفه ای با سایر نمونه های مشابه در چیست؟ در ادامه 14 ویژگی مهم که در طراحی وب سایت حرفه ای قابل مشاهده می باشد را معرفی خواهیم کرد. با اهورا وب همراه باشید.

 

14 ویژگی طراحی سایت حرفه ای چیست؟

 

طراحی سایت مجموعه ای از عملیات شامل طراحی ظاهر سایت، کد نویسی و رعایت استانداردهای لازم در آن و انجام برخی فعالیت ها به منظور بهبود و ارتقا رتبه آن در موتورهای جستجو می باشد. شاید در نگاه بسیاری از افراد ارتقا سایت با طراحی آن دو مقوله جدا از هم باشد، اما واقعیت این است که این دو مکمل یکدیگر می باشند. به همین خاطر زمانی می توان به یک سایت لقب حرفه ای داد که نه تنها از نظر کدنویسی و ظاهر آن در سطح مطلوبی قرار داشته باشد، بلکه اصول مورد نیاز برای ارتقا رتبه و بهبود آن برای موتورهای جستجو نیز در آن رعایت شده باشد.

تفاوتی ندارد که طراحی سایت فروشگاهی را انجام می دهید یا شرکتی و یا هر نوع سایت دیگر، در هر صورت لازم است 14 ویژگی طراحی سایت حرفه ای در آنها لحاظ شود:

 

14 ویژگی طراحی سایت حرفه ای

رابط کاربری و تجربه کاربری منحصر به فرد (ui/ux)

 

کاربران اینترنت تنها چیزی که از پشت پرده کدنویسی و راه اندازی سایت ها را مشاهده می کنند، رابط کاربری و ظاهر آن می باشد. به همین خاطر باید در طراحی بخش های مختلف آن و نوع رنگ بندی و فونت های به کار رفته در آن زیبایی و نظم خوبی وجود داشته باشد. تمام طراحان حرفه ای سایت ها به این مقوله آگاه هستند که احساس و تجربه ای که کاربر در حین ورود به آن بدست می آورد، به شدت بر مدت زمان ماندگاری آن در سایت و همچنین تبدیل شدن آن به کاربر همیشگی تاثیرگذار است.

به عبارت دیگر، زمانی می توان قلب طراحی سایت حرفه ای را به خروجی و نتیجه یک تیم برنامه نویسی و طراحی داد که بتوانند بر اساس اصول زیباشناختی و روانشناسی ظاهر خوبی را ایجاد کرده باشند. حفظ زیبایی در کنار سادگی از جمله ویژگی های مهمی می باشد که در رابط کاربری باید به خوبی در نظر گرفته شود.

مطالب پیشنهادی

امکانات طراحی سایت شرکتی چیست؟

چرا طراحی سایت؟

 

اهمیت سرعت در طراحی سایت حرفه ای

 

برخلاف گذشته، انشان امروز از صبر و حوصله بسیار کمی برخوردار می باشد. به همین خاطر است که آمار نشان می دهد، کاربران تنها 3 ثانیه برای باز شدن سایت ها تامل می کنند و بعد از این مدت، اگر سایت باز نشد آن را ترک خواهند کرد. یکی از مهم ترین ویژگی ها در طراحی سایت فروشگاهی که محصولات در آنها زیاد می باشد و ممکن است سرعت بارگزاری کاهش پیدا کند، تلاش برای بهبود سرعت آنها است.

اهمیت سرعت سایت به اندازه ایست که در الگوریتم های گوگل نیز به آن توجه شده و آن را ملاک و معیاری برای رتبه بندی سایت و سئو در نظر میگیرد.

 

14 ویژگی طراحی سایت حرفه ای

واکنش گرایی یا طراحی ریسپانسیو

 

در دنیای امروز برخلاف گذشته که دسترسی به اینترنت تنها از طریق کامپیوتر امکان پذیر بود، گوشی های تلفن همراه به وسیله ای برای مرور سایت ها و شبکه های اجتماعی تبدیل شده اند. به همین خاطر ظاهر سایت باید بر روی دستگاه های مختلف و با اندازه های متفاوت حفظ شود. به عبارت دیگر، طراحی سایت حرفه ای بدون واکنش گرایی یا رسپانسیو بودن آن کاملا بی معنا می باشد.

 

استفاده از تصاویر بهینه در سایت

 

نوع تصاویر به کار رفته در بخش های مختلف یک سایت، نشان دهنده میزان حرفه ای بودن طراحی می باشد. به عبارت دیگر، طراحی سایت حرفه ای زمانی قابل انجام است که تصاویر از نظر اندازه کاملا بهینه باشند و علاوه براین، زیبا، زنده و واقعی و با کیفیت باشند.

 

انطباق با نیازهای کاربر

 

اصلی ترین دلیل برای طراحی سایت، جذب کاربران مختلف و متناسب با نوع فعالیت برند می باشد. شناسایی کاربر، در نظر گرفتن روحیات و گروه سنی و حتی فرهنگ آنها از جمله مواردی می باشد که در وب سایت حرفه ای در نظر گرفته میشود. شناسایی کاربران باعث میشود تا نوع رنگ و حتی تصاویر و نوع چیدمان المان های مختلف کاملا استاندارد و حرفه ای صورت گیرد.

 

طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای

Call to action در سایت

 

نوع طراحی سایت و چیدمان المان ها و رنگ های به کار رفته برای دکمه های مختلف در آن باید به گونه ای باشد که برای اهداف مختلف کاربر را ترغیب به انجام فعالیت نمایید. به عبارت دیگر، call to action ایجاد کنید. به عنوان مثال اگر طرحی سایت هنری انجام شده است، می توانید برای ترغیب کاربران به منظور مشاهده نمونه کارهای بیشتر و یا سفارش و خرید محصولات دکمه های مخصوص با رنگ های مناسب در سایت اختصاص دهید. البته، لازم به ذکر است که استفاده از دکمه به تنهایی مفید نیست و متن روی آن، فضای اطراف آن و کادربندی و غیره همگی می توانند بر ترغیب کاربر کمک کنند.

 

اشتراک گذاری سایت در شبکه های اجتماعی

 

راه های مختلفی برای جذب کاربر به سمت سایت ها وجود دارد که یکی از مهم ترین آنها فعالیت در شبکه های اجتماعی می باشد. به همین منظور در طراحی سایت حرفه ای باید دکمه های اشتراک گذاری سایت در شبکه های اجتماعی مختلف را براحتی مشاهده نمایید.

 

امکان تعامل با کاربران سایت

 

در طراحی سایت خدماتی و غیره باید به نظرات کاربران احترام گذاشت تا نوعی قابلیت اعتماد را در آنها ایجاد نمود. بهترین راهکار برای تعامل با کاربران سایت، اختصاص دادن بخشی از فضای سایت به ارسال نظر توسط کاربر می باشد. در طراحی وب سایت حرفه ای باید امکان تبدل نظر با کاربران را جدی گرفت. لازم به ذکر است که الگوریتم های گوگل به سایت هایی که نظرات زیادی در آنها ثبت میشود امتیاز بالاتری اختصاص می دهد.

 

مطالب پربازدید

مزایای طراحی سایت پزشکی چیست؟

 

انطباق با مرورگرهای مختلف

 

کاربران اینترنت از مرورگرهای مختلفی مانند کروم، موزیلا، سافاری و غیره برای مرور صفحات مختلف استفاده می کنند. با توجه به اینکه هر یک از این مرورگرها دارای ویژگی های خاصی می باشند، در نتیجه در طراحی وب سایت حرفه ای باید به این مساله توجه داشت و سایت با مرورگرهای مختلف کاملا منطبق باشد.

 

امنیت سایت حرفه ای

 

طراحی سایت به تنهایی هیچ کاربردی ندارد، چون ممکن است با کوچکترین حمله اینترنتی دچار اختلال گردد. یکی از مهم ترین گام های در طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای و حتی سایت های شرکتی و هنری و شخصی، فراهم ساختن امنیت در آن می باشد. استانداردهای به کار رفته در کدنویسی و استفاده از پروتکل های امنیتی در حین طراحی همگی از ضرورت بالایی برخوردار هستند.

 

طراحی سایت اختصاصی

 

یکی دیگر از ویژگی های مهم که در طرحی حرفه ای وب سایت ها، اختصاصی بودن ظاهر آن ها می باشد. استفاده از رنگ بندی سازمانی، نوع چیدمان المان های مختلف و ظاهر و قالب کلی سایت باید کاملا اختصاصی باشد. با این انتخاب قطعا در برندینگ موفق تر عمل خواهید نمود.

 

قیمت مناسب طراحی سایت

 

مساله بسیار مهمی که در طراحی انواع سایت ها وجود دارد قیمت آن می باشد. واقعیت این است که فراهم ساختن ویژگی های مختلف و استانداردسازی کامل سایت نیاز به زمان و هزینه مادی زیادی دارد. در نتیجه نمی توان گفت طراحی سایت ارزان و حرفه ای در کنار هم امکان پذیر می باشد. قیمت طراحی سایت حرفه ای بر اساس نوع سایت و ویژگی ها و قابلیت های موجود در آن محاسبه میشود. در نتیجه نمی توان انتظار داشت که برای طراحی سایت پزشکی حرفه ای هزینه اندکی پرداخت کرد.

 

اهمیت صفحات قوانین، درباره ما و تماس با ما

 

از دیگر موارد بسیار مهم که در طراحی سایت فروشگاهی، شرکتی و هنری و غیره باید به آن توجه زیادی داشت، اختصاص دادن بخشی از سایت به قوانین، درباره ما و تماس با ما می باشد. این صفحات باعث میشوند تا نوع فعالیت برند کاملا قانونی و قابل اعتماد باشد. به عبارت دیگر، کسب و کارهایی که هیچگونه اطلاعات و آدرسی از محل فعالیت خود ارائه نمی دهند، کمتر مورد اعتماد کاربران قرار میگیرند.

 

عدم وجود صفحات 404 و لینک های شکسته

 

سایت های حرفه ای در هیچ یک از بخش های آن صفحات 404 نداشته و این برای رتبه بندی سایت اهمیت بسیار زیادی دارد. لینک های شکسته از دیگر مواردی هستند که ممکن است در بخش های مختلف سایت وجود داشته باشند. شناسایی و تست کامل سایت برای از بین بردن و حذف لینک های 404 و شکسته در تمام انواع سایت ها باید به طور مرتب انجام شود.

 

طراحی سایت حرفه ای در تهران

 

برای دست یافتن به سایت های کاملا حرفه ای و به روز در مرحله اول لازم است تا شرکت طراحی سایت را انتخاب نمایید که تجربه و مهارت کافی در این حوزه را داشته باشند. شرکت طراحی سایت اهورا وب به عنوان یکی از گروه های حرفه ای و با تجربه در حوزه طراحی سایت، سئو، تولید محتوا و تبلیغات گوگلی می باشد. برای ارتباط با این تیم می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده کنید و یا بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

4 Comments

 • کسری

  ممنون از مطلب عالی تون! من خودم طراح سایت هستم و جز به جز مقالتون رو تایید می کنم

  • modir

   ممنون از حسن نظرتون همکار گرامی

 • خرید اینترنتی

  مقاله ای پر انرژی و کاربردی که خصایص و ویژگی های مقبول و ارزنده ای را در خود گنجانده است که از اهمیت حائزی برخوردار است

  • فرحزادی

   با سلام!
   ممنون از نظر خوب شما.

Post A Comment