منو اهورا وب

9 ترند طراحی سایت 2020 که باید بدانید

ترند طراحی سایت 2020 در هر سال با تغییر و تحول مواجه شده و طراحان حرفه ای همگام با آنها در حرکت هستند. نوع رنگ، فونت، قالب بندی و طرح کلی، المان های به کار رفته در بخش های مختلف و حتی نوع تصاویری که در طراحی سایت فروشگاهی یا شرکتی و غیره به کار می روند، با گذشت زمان تغییر می کنند. به همین خاطر در ادامه قصد داریم مهم ترین ترندهای طراحی سایت 2020 را برای طراحی بهتر در این سال معرفی کنیم. با اهوراوب همراه باشید.

 

رنگ های تیره؛ ترند طراحی سایت 2020

 

استفاده از رنگ های تیره نه تنها در طراحی سایت، بلکه در بسیاری از سایر جوانب زندگی نشان از مدرن بودن دارد. استفاده از این رنگ در طراحی سایت شرکتی و هنری می تواند باعث بهبود دید سایر عناصر موجود روی سایت گردد. به نظر می رسد برنامه نویسان وب استفاده از رنگ تیره برای پس زمینه را ترند طراحی سایت 2020 می دانند. البته زمانی می توان از این نوع رنگ ها انتظار جذب مخاطب را داشت که بتوان ترکیب رنگ مناسبی را برای آنها تعریف نمود. رنگ آیکون ها، قلم و تصاویر به کار رفته در این نوع سایت ها بدون شک باید با دقت بیشتری انتخاب گردد تا خستگی چشم مخاطب را به همراه نداشته باشد.

ترندهای طراحی سایت 2020

نمادهای دست ساز؛ جالب ترین ترند طراحی سایت 2020

 

یکی از راه های موفقیت و جذب مخاطب بیشتر برای سایت های مختلف، مخصوصا در طراحی سایت هنری استفاده از المان ها و آیکون های منحصر به فرد می باشد. با نگاه کلی به سایت های مختلف کاملا متوجه شباهت آیکن های موجود در آنها خواهید شد. یکی از ترندهای طراحی سایت 2020 استفاده از آیکون و سایر المان ها و عناصر گرافیکی دست ساز می باشد. به عبارت دیگر، برندهای مختلف در تلاشند تا آیکون ها را با توجه به استراتژی کلی که برای سایر کارهای گرافیکی به کار می برند، طراحی و استفاده نمایند.

مساله مهمی که برای طراحی سایت با این شیوه وجود دارد، حفظ سادگی و نظم کلی سایت می باشد. چون آیکون ها باید دارای ابعاد و سایز استانداردی باشند و رنگ به کار رفته در آنها نباید تنوع زیادی داشته باشد. در غیر این صورت ظاهر سایت جذاب نخواهد بود.

مطالب پیشنهادی

تاثیر تبلیغاتی گوگلی بر سایت

افزایش فروش با تبلیغات گوگلی ارزان

طراحی سایت 2020

استفاده از عناصر سه بعدی برای ماندگاری بیشتر مخاطب

 

تصاویر و عناصر سه بعدی از دیگر مواردی هستند که به عنوان ترند طراحی سایت 2020 معرفی شده اند. استفاده از این فن آوری به تازگی با استقبال خوبی مواجه شده است و می تواند تاثیر مثبتی بر سئو نیز داشته باشد. تصاویر سه بعدی جذابیت بیشتری به تصاویر تخت دارند و در نتیجه می توانند در جذب و ماندگاری کاربران موثر باشند و در نهایت باعث افزایش رتبه سایت گردد.

 

جلوه های شبه 3d با سایه های نرم و عناصر شناور

 

یکی از راه های بسیار کاربردی برای ایجاد دید سه بعدی در ذهن مخاطب، استفاده از سایه های نرم و عناصر شناور برای لایه لایه به نظر رسیدن طرح کلی می باشد. سایه های به کار رفته در المان های مورد استفاده در طراحی سایت می تواند منجر به ایجاد عمق گردد. در نتیجه به نظر میرسد که طراحان گرافیک برای همراهی برنامه نویسان وب کارهای سخت و پیچیده ای را پیش رو خواهند داشت.

طراحی سایت حرفه ای

تلفیق عکاسی و گرافیک در طراحی سایت 2020

 

از دیگر موارد بسیار مهمی که در طراحی سایت پزشکی، خدماتی و غیره باید مد نظر داشت، تصاویر به کار رفته در صفحات مختلف می باشد. همان وطر که می دانید تصاویر به شدت بر جذب و ایجاد احساس رضایت در کاربر موثر می باشند. به همین خاطر در ترند طراحی سایت 2020 نوعی تغییر در تصاویر به کار رفته در سایت ها به چشم میخورد. ترکیب عناصر گرافیکی و عکاسی باعث ایجاد تصاویر خلاقانه و منحصر به فرد شده که در زیبایی ظاهری آنها تاثیر بسزایی دارد.

مطالب پربازدید

14 ویژگی در طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت

واکنش گرایی عناصر چند رسانه ای

واکنش گرایی و متناسب بودن طراحی به کار رفته برای سایت با دستگاه های مختلف همیشه در اولویت قرار دارد. این مساله به شدت بر میزان رضایت مخاطبان اثرگذار است و بر سئو سایت نیز تاثیر می گذارد. علیرغم تلاش های زیاد برای ایجاد واکنش گرایی در سایت ها، عناصر چند رسانه ای، GIF و ویدئو و عناصر انیمیشن در بسیاری از مواقع با دستگاه های تلفن همراه سازگار نمی باشند. ترند طراحی سایت 2020 ایجاد واکنش گرایی کامل برای تمام عناصر موجود روی سایت می باشد.

علاوه براین، لازم است بدانید که در سالهای آینده سایت ها بیشتر بر روی نمایش ویدئو تمرکز دارند تا تولید محتوای متنی. در نتیجه باید بتوان برای نمایش ویدئو و کلیپ های متنوع و با کیفیت، سایت را کاملا واکنش گرا طراحی نمود.

هوش مصنوعی و chatbots

 

هوش مصنوعی در چند سال اخیر نه تنها در سایت ها بلکه در اپلیکیشن های مختلف نفوذ پیدا کرده است. استفاده از سیستم های پیشنهاد دهنده و یادگیری ماشین که از مهم ترین دستاوردهای هوش مصنوی می باشند، طراحی سایت در آینده با تغییر چهره ی زیادی مواجه می گردد. به طوریکه یکی از ترندهای طراحی سایت 2020 ورود هوش مصنوعی و chatbots به این عرصه می باشد. در نتیجه انتظار می رود که سیستم های گفتگوی زنده سایت ها به مرور با chatbots ها جایگزین شوند و قطعا جذابیت خاصی را به همراه خواهد داشت.

 

طراحی مینیمالیست سایت

 

طراحی های مینیمال در چند سال اخیر با استقبال بسیار خوبی مواجه شدند و این روند در طراحی سایت 2020 نیز به چشم میخورد. علاوه بر استفاده از شیوه های طراحی مینیمال در UI، ناوبری نیز در سایت های جدید کاملا ساده شده است. البته توجه داشته باشید که برخی از افراد طراحی مینیمال را با حذف المان ها و عناصر مختلف برابر می دانند. در واقع برای اینکه بتوانید در پروژه های مختلف از قبیل طراحی سایت خدماتی، فروشگاهی و غیره ظاهر مینیمال را ارائه دهید، نباید عناصر ضروری را حذف کنید. بلکه نحوه چیدمان و استفاده از عناصر ضروری را به گونه ای انجام دهید که زیبایی و سادگی و کاربردی بودن طرح در کنار هم حفظ گردند.

طراحی سایت تهران

جستجوی صوتی در طراحی سایت 2020

 

از دیگر تغییراتی که در طراحی سایت سال 2020 می توان مشاهده کرد، استفاده گسترده از سیستم های جستجو صوتی می باشد. کاربران دنیای امروز صبر و تحمل بسیار کمی دارند و به دنبال راه هایی هستند که حتی الامکان از تایپ رهایی پیدا کنند. به همین خاطر است که سیستم های جستجوی صوتی تا این اندازه در تمام دنیا محبوب شده اند.

 

طراحی سایت حرفه ای در تهران

 

همان طور که در این مطلب اشاره شد، طراحی سایت در سال های آینده با تغییر و تحول زیادی مواجه می گردد و امکانات موجود روی آنها نیز تغییر خواهند کرد. برای دست یافتن به چنین امکانات و سایت هایی در مرحله اول باید بتوانید برنامه نویسان حرفه ای را در این حوزه شناسایی کنید.

شرکت طراحی سایت اهوراوب با داشتن افراد حرفه ای و متخصص در حوزه طراحی سایت، تبلیغات گوگلی، سئو و تولید محتوا یکی از بهترین انتخاب ها برای طراحی سایت در تهران می باشد. برای استعلام قیمت طراحی سایت و یا دریافت مشاوره در سایر حوزه های فعالیت این تیم می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده نمایید. همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه زیر اطلاعات تماس با این تیم را دریافت کنید.

One Comment

  • سینا

    مطلب مفیدی بود!

Post A Comment